Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbekten vitesli bisiklet nasıl bir şey?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OMER M. tarafından paylaşıldı.

1. OMER M.

OMER M. Üye

Seviye:
    Arkadaşlar btwin Nework 500 bisiklete baktım decatlon sitesinden zannedersem bu bisiklet göbekten vitesli üzerinde sram i-3 yazıyor bu nasıl bi olay normal vitesili deyil güvenilir mi acaba işe gidip gelinir mi 24*2 km=48 km günde bana cevaplarsanız sevinirim.

2. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Göbekten vitesli demek yani sitesindeki fotoğraflarında da göründüğü üzere arkada aktarıcı yok rublede yok tek dişli var arkada vites yok yani.Ön de iki yada üç dişli var küçük orta ve büyük. Yolun eğim derecesine göre orta vitesi değiştirebiliosun sadece. Bence güzel bisiklet eğer çok dik yokuş çıkmayacaksan ideal.

3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:

Yağlama derdiniz yok,toz kaçtı temizle sıkıntısı yok. Bu gibi kapalı sistem vitesler uzun ömürlü olur. Kolay kolay sıkıntı çıkartmazlar. Bulunduğunuz yerde çok yokuş yoksa gayet adealdir. S-ram ın sistemini bilmiyorum ama sturmey archer 3 speed kullandım. Vites değiştirmek için giderken yada tamamen duruyorken vitesinizi pedala güç uygulamazken değiştiriyorsunuz dişliler birbirine geçiyor ve pedala tekrar gücnüzü veriyorsunuz.Tavsiyem bizzat gidip biskleti denemeniz. Uzun yolda gerçekten çok zevkli bir sürüşü olacağını düşünüyorum.

4. Reha Oğuz Altuğ

Reha Oğuz Altuğ Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben 8 vitesli kullanıyorum ancak Eskişehir'de kiralık sarı bisiklet uygulamasında 3 viteslileri deneme şansım oldu.
    Düz yollarda gayet iyiler, mesafe çok fark etmez.
    Yalnız yukarıda bahsedildiği gibi çok dik yokuşlarda yetmez, yorar.
    Bakım derdi olmaması, duruken vites değiştirebilmek ve zincir atma riskinin olmaması en önemli artıları diyebilirim.

5. OMER M.

OMER M. Üye

Seviye:
    Yani ben pendik- kızıltoprak arası sahil yolunda bunula işe gitsem çok ideal olur. ama yokuş olayı beni bozar sonuçta turlara katılacağız yokuşlu yollarda gezeceğiz abi bu bisiklet o zaman kayseri gibi yokuşsuz şehirlerde süper olur yani :))