Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbekten vites nexus 8 mi, dıştan vitesli bisiklet mi almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Nautilus tarafından paylaşıldı.

1. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Evvele aranıza yeni katıldım.Umarım forumda kıymetli paylaşımlar yapabilirim.Meseleye gelince; bisiklete en son 20-25 yıl önce binmiştim.Bu aralar bisiklet binmeye epey merak saldım.Araştırdım ve göbekten vites nexux 8 bisikletler hoşuma gitti.Gazelle ve batavus markalarından birini almayı düşünüyorum.Fakat şehiriçi bisiklet olduğu için rampalarda beni zorlarmı yada rampa çıkarken bisikletten inip yaya kalırmıyım bilmiyorum.Geçenler de bir arkadaşıma yine göbekden 7 vites aldık kullandım.hafif rampalarda pek zorlamadı ama uzun vadeli rampada beni çok zorlarmı? sürekli km lerce yol yapacak değilim.haftada 2 yada 3 kere 50-100 km arası yol yapmayı düşünüyorum.Yoksa dışdan vitesli bisiklet mi tercih etmeliyim ? sormak istediklerimi sayısal olarak yazıyorum.umarım cevaplar da sayısal olarak yazılır.

1- Nexux 8 vitesli bana yeterli gelir mi? çokmu zorlar vs.. (İstanbul anadolu yakasındayım.genel olarak pendik-kadıköy sahili arasında kullanmayı düşünüyorum.tabi buralarda ufak tefek rampalarda var.)

2- Rampalarda ve uzun yolda Göbekden 7 vites ile 8 vites arasında çok fark varmıdır ? ve bu ikisine kıyas ile dışdan vitesli ile aralarında çok fark olur mu?

3- batavus ve gazelle dışında önerebileceğiniz marka model nelerdir?

4- Yaş 35,Boy 1.86 cm, 90 kiloyum..kadro ve jant boyutları ölçüsü kaç olmalı ?

5- Kadro ebatı ve biçimi konusun da net karar veremedim.Çünkü bayanlar için üretildiği söylenen fakat unisex olarak kullanılan modeller de çok güzel..bunu kullanmak çokmu abes olur ?
    Bayan kadro diye kasdettiğim; Bu
    Bay kadro ; Şu

Almayı düşündüğüm bisikletin resimlerini ekliyorum.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

[​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 6 Ağustos 2016
  2. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Nexus 8 li bir katlanır bisiklet kullanıcısı olarak deneyimlerimi yazayım benim bisikletimde aynakol 42 diş arka ruble 21 diş olduğu için yokuşlarda pek yormuyor kondüsyonumda çok üst düzeyde de değildir düz yolda 8. viteste 35 km hıza ulaşabiliyorum 1 . vitestede barbaros bulvarı yokuşunu tırmanabiliyorum şehir içi kullanımda sık sık duraklama yapacağınız için istediğiniz gibi vites değiştirebilirsiniz bu da büyük kullanım kolaylığı sağlıyor ayrıca sürüş sırasında sessiz olması bisiklet sürmeyi keyifli hale getiriyor alırsanız isabetli karar vermiş olursunuz.

onur_özkan ve Nautilus bunu beğendi.
  3. 4rd4

4rd4 Yeni Üye

Adı:
    arda
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende 2 gündür nexus 8 göbekten vitesli kullanıyorum.Bisikletimin markası Marin.2 günde yaklaşık 50 km yol yaptım.Uzun süre ara verdiğim için bisiklete yokuşlar haliyle biraz yordu ama asla bisiklet yüzünden değil kendi kondisyonumdan dolayı.Dişli sayılarını bilmiyorum bakıp editleyebilirim.Karbon kayış sistemli bir bisiklet benimki.Çok dik yokuşları kolaylıkla çıktım.Kilomun 70 olması da illa ki fayda sağlıyordur. IMG_4453.JPG

Nautilus bunu beğendi.
  4. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Öncelikle alakaniz için müteşekkirim.aynakol ve rubleden pek anlamıyorum. Resimdeki ilgilendiğim bisikleti onerirmisiniz ? Fiyat olarak ne kadar eder..

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  5. 4rd4

4rd4 Yeni Üye

Adı:
    arda
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Ben uzun süre ara verdiğim için şu an bu bisiklet uçak gibi geldi bana.Konfora önem veriyormusunuz bilmiyorum ama son derece akıcı,sessiz ve rahat bir bisiklet.Vites geçişleri kusursuz.Tabi ki dediğim gibi belki piyasadaki çoğu bisiklet şu an bu seviyelerde ama eskiden nelere bindiğimi hatırlayınca bana çok çok mükemmel bir bisikletmiş gibi geliyor da olabilir :) Fiyatı 2600-2800 civarında

Nautilus bunu beğendi.
  6. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konfora çok önem veriyorum. Aklım batavus ve gazelle markasında kaldı.

7. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konu dışı:
    Sn Nautilus "Teşekkür" içeren nezih ifadeleriniz için ben de müteşekkirim.
    Esen kalın.

Nautilus bunu beğendi.
  8. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konu başlığı ve içeriğini güncelledim.Bisikleti almak üzereyim.Sizin yorumlarınıza göre hareket edeceğim.Yorum yapan arkadaşlara tekrardan teşekkür ederim..

9. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    ben 48 disli aynakol ile gobekten iki vitesli bisiklet kullaniyorum . istanbul icinde sorun cikarmiyor heryere gidip geliyorum .bazen yorucu oluyor . 8 vitesin sizi yolda birakacagina ihtimal vermiyorum ben .

Nautilus bunu beğendi.
  10. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Peki aynakol dediğiniz parça her neyse bunun kaç dişli olduğunu nasıl anlarım? Gobekleri kapali.. Yada resimlerde eklediğim bisiklet sizce nasıl?

11. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    @Nautilus sistemi sokmeden anlamanin pek bir imkani yok . bisikletle tek tur pedal cevirmede ne kadar yol gittigine bakabilirsin . en buyuk ve en kucuk viteste . sonra bunu disaridan vitesli bir bisikletle karşılaştırabilirsin .

Göbekten vites hız yapar mı?
    bu konu icinde epey bir bilgi var buraya bir goz atabilirsin .

benim gorusum sana vites araligi kesinlikle yeterli olacaktir . yeterli olmayacagi tek yer tura cikman . yuklu bir bisiklette o vites araligi yeterli olmayabilir . vites araligindan ziyade bu gösterdigin bisiklet muhtemelen 15 kilonun uzerinde . bisiklet 10 kilonun üstünde olunca ben yeterince hakim oldugumu dusunmuyorum altimdaki alete .

12. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yani 50-100 km gibi uzun sürüşlerde yorucu olur. Öyle tahmin ediyorum ki bu bisiklet 18 kg civarı bir ağırlığa sahip.. o kadar araba alıp sattım hiç bu kadar kararsız kalmadım.. bu bisikleti alayım mı almayayım mı hala karar veremedim.Alakanız için çok teşekkür ederim.

13. ömerözeren

ömerözeren Eski toprak

Adı:
    Ömer Özeren
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçen yıllar babam gazelle kullanırdı aldı sattı biriki en iyisi 2013 yılındaydık 2012 üretim gazelle Paris Plus almıştı far sensörlü falan full ileri seviyeydi gazelleler arasında işe gitti geldi 2 3 ay sonra sattı nede olsa 40 yaşını geçmiş birisi bide çok sürmeyince yoruyor derdi konya sokakları dümdüz... başka bisiklet almayı hep araba devam ama ben 1 ay önce giant fastcity rs2 GTS aldım karbon kadro alüminyum kadro 27 vites max 13 kg falan heralde xl, 58.5 kadro olduğu halde... Çok memnunum ama satacağım gerçekten gazelle yerine böyle birşey öneririm hatta bunu bile alabilirsiniz Türkiye'de bu model yok gurbetçiden aldım hollandada satılan modeli giantın. Site fiyati 900€ ben 1600 gibi satacağım... gazelle yollar yokussa yorabilir ağır sonuçta ama düz yolda akışı çok güzeldir..

Ekli Dosyalar:

Nautilus bunu beğendi.
  14. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Nautilus şimdi işin aslı göbekten vitesin kadir kıymeti bilmen içün önce sıradan vitesli bir bisikletle başlamalisin ve onunla epey bi yol tepmelisin misal 5-10 bin km. Sonra da Nexus 8 li ya da alabiliyorsan Alfine 11 li bir bisiklet almalisin.

Nautilus bunu beğendi.
  15. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yani diyorsunuz ki ilk mesajdaki bisikleti hiç düşünme al :)

16. Abdullah07

Abdullah07 Kıdemli Üye

Adı:
    Abdullah
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ya da @Nautilus para problem değil diyorsa Rohloff da alabilir. Hem o zaman ömür boyu süren tura bile çıksa problem yaşamaz.:)

17. Nautilus

Nautilus Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Abdllh Para kısmen problem :) Şuan için 1000-1300 TL gibi bir bütçem mevcut...

18. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Göbekten vites sizi üzmeyecektir fiyatı sizin kriterlerinize uyuyorsa hiç kaçırmayın derim

Nautilus bunu beğendi.
  19. aallyy_3585

aallyy_3585 Üye

Adı:
    Ali Sönmez
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu iki markada çok iyi Gazelle zaten cok köklü Batavus yine cok iyi, bu model ve markalar hali hazirda Almanyada günlük kullanimda. Orta yas ve üzeri genelde emekliler bu tarz kullaniyor. Sizi üzmez iki modelde, yanliz burasi düz oldugu icin sorunsuz sürebilirsiniz. Bende Sram göbekten 3 vites kullaniyorum, hafif cikis olsa bile agir kaldigini hissediyorum. Yokus performansi disinda muhtesemler.

Nautilus bunu beğendi.