Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbekten vites nasıl çalışır? Avantajları nelerdir?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında saintfi tarafından paylaşıldı.

1. saintfi

saintfi Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Bisiklet ve bisikletcilik konusuna çok tecrübesiz ve yeniyim. Şehir bisikletlerini incelerken göbekten vitesli ve kampana frenli sistemleri gördüm. Bu sistem nasıl çalışır? Şehir bisikletleri için başalıca bir avantajı varmıdır? herhangi bir bisiklete uygulanabilir mi?..
    Konu hakkında bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum.
    Vakit ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.:eek:

2. cenk sasmaz

cenk sasmaz Yeni Üye

bende göbekten vites bisiklet almak istiyorum bilgisi ve önerisi olan varmı

3. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    öncelikle şöyle söyleyeyimki çokta tecrübeli olduğumu söyleyemem. daha önce bu dediklerinizle karşılaşmadım. ama bu tarz şeylerin citybike dediğimiz şehir bisikletleri olan bisikletlerde kullanıldığını biliyorum. sadece konfor, rahatlık ve uzun süre bakımsız,hatasız çalıştıklarını duymuştum. normalde frende her papuç değiştiğinizde yeniden ayarlamanız , vites ayarı bozulduğunda yeniden ayarlamanız gerekir.sanırsam bu kompenetlerde bu şeyler fazla gerekmiyor. fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve türkiyede bulmanın zor olduğunu biliyorum ama :D fakat dediğim gibi bunlar sadece duyduklarım. özel olarak araştırmadım ve özel olarak merak etmedim.eminim aramızda daha iyi bilenler vardır. benide bilgilendirirlerse memnun olurum. şimdiden teşekkürler.