Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbekten vites-kadro uyumu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler herkese,
    aklımda yeni bir modifikasyon fikri var. Büyük alüminyum bir kadroya elimde bulunan nexus 7 göbekten vitesi takmayı planlıyorum ama bu vites sistemi her türlü kadroya uygun değil. Sizden ricam, bu vitesin hangi tür kadroya uygun olduğunu bana söyleyebilir misiniz? İyi forumlar..

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Takmayı düşündüğünüz kadronun fotoğraflarını yükleyebilir misiniz? Göbekten vitesin kadroya uyumsuzluğunun neden olduğunu görmek lazım.
    Aynakol ve krank kolu bakımından geniş bir skalanız var. Tek sorun arka dişli. Bunda seçeneğiniz kısıtlı.
    Problemden kastınız göbek kısmının kadroya monte yerleri ise eğer, kadro kulağını kaldırmanızı öneririm. Zaten biliyorsunuz jant göbeğine ihtiyacınız yok. Geriye kalıyor tek problem. O da arka jant telleri. Bunun için Erdoğanlar gibi bir yerden tel temin edebilirsiniz.
    Zincir uzunluğu zaten sorun olmaz. Malum zincirde İstediğiniz gibi ekleme çıkarma yapabiliyorsunuz.
    şu konuyu da bir inceleyin:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123889

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ilginiz icin cok tesekkur ederim, elimde sadece vites takimi var. Uygun kadroyu bulunca alacagim. Teller felan degil de, kadro kulagi sorun cikariyor. Dikkat etmissinizdir, eski kadrolarin arka teker taktigimiz yeri dumduz. Yeni kadrolarda ise asagi dogru. Nexus vitesin arka tekerlegi taktigimiz kismi duz olanlara uymuyor, onu biliyorum. Jant felan oruluyor da, vites kadroya monte edilemiyor. Kontra fren sistemi oldugu icin, fren yapilinca freewhell gibi oluyor. Vitesin kendisi de donuyor. Umarim anlatabilmisimdir, hayirli aksamlar.