Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbekten vites için hangi aynakol?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar, göbekten vites nexus 7 için uygun aynakollar nelerdir?Bunun yanında hangi zinciri tercih etmeliyim?Kmc'nin 10 vites için uygun zincirini kullanabilir miyim yoksa single speed zinciri mi almalıyım?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Shimano Nexus 7 gobekten vites için 42lik downhill aynakolu uygun mudur?

3. emre önen

emre önen Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Motobecane
    Seviye:
    zincir hattını doğru tutturmak şartıyla istediğiniz diş sayısını seçebilirsiniz bulunduğunuz yerde rampa çoksa 46 diş den küçük aynakollar daha uygun olacaktır tamamen sizin performansınız ile ilgili hıza yönelik sürüş tarzı size hitap ediyorsa aynakolu büyütmeniz gerekecektir 48 , 52 vs..

4. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Emre bey göbekten vites için Shimano'nun, SRAM'ın, başka markaların bir çok aynakol modeli var. Örneğin benimkinde şu var:
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/azehir-ve-tur-bisikletleri/scott/scott-sub-35-bisiklet.html
    Mühim olan aynakol ve ruble dişi sayısını doğru ayarlamanız. Örneğin aynakol yaprağı 42 dişli farzedelim. Arka ruble 20 üstünde dişli sayısına sahip olursa iyi olur. Neden derseniz yokuşları bol bir yerde yaşıyorsanız yahut yüklü bir tur yaparsanız göbekten vitesin en alt vitesi yetersiz kalabiliyor. En üst vitesi ise hiç kullanmıyorum diyebilirim.
    Bu arada bulabilirseniz 21 dişli ruble arıyorum ben de. Haberim olursa iyi olur:)
    Bence ön janta dinamo hiç yapmayın. Göbekten vitesin sadeliğine yakışmayacaktır. Hem de gereksiz ağırlıktan başka bir şey değil. Günümüzde pil denen şey her yerde bulunabiliyor;)
    Başarılar dilerim

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Teşekkür ederim Mehmetali Bey, ben 2'li yarış aynakol'u aldım. Yurtdışından gerekli parçalar geldikten sonra aynakolu parçalayıp 34'lük dişliyi kullanacağım.Sizin bisiklet ilgimi çekti, zaten bu işe bu modeli gördükten sonra girmeye karar verdim.Ruble arayışınız için ben de dikkat edeceğm.Ön jant için ise normal mandallı ve rulmanlı bir alex ayarladım.Birkaç güne bitecek umarım.Zincir gerginliği için ise half link zincirler var, onlardan satın alacağım.Bu şekilde sorun kalmayacak.