Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

göbekten dinamo ile amortisör den kaynaklı aydınlatma sorunu. :(

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Hüseyin Koca tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Koca

Hüseyin Koca Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    :eek:inşallah konuyu doğru yere açmışımdır...:eek:
    :confused:enteresan bir sorunla karşı karşıyayım,:agla:
    sorunum;
    göbekten dinamolu bisikletimin aydınlatma sistemi amortisör esnediğinde ve içeriye girdiğinde lamba sönüyor, amortisör en üst konumdayken yada en üst konumda kilitli iken kesinlikle sönmüyor, amortisiör kilitli iken temassızlık olabilme ihtimaline karşı bisikleti sarsıyorum yine sönmüyor, dinamodan lambaya gelen kablonun herhangi bir gerildiği durum yok, fakat yine de kabloyu komple değiştirdim. sorun yine devam ediyor. sorun kesinlikle kopukluktan yada lehim çatlağından falan değil, ama neden buna benzer sorunla karşılaşan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

2. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    enerjiyi taşıyan iletkenin biri dinamodan lambaya giden kablo diğeri ise bisikletin gövdesi amartisör yaylanınca iletişim kesiliyor. çözüm fren vidasına bir kablo bağla kablonun diğer ucunuda kadroya bağla böylelikle iletişim kesilmicek farında sönmicek.
    edit : pardon senin far saten maşaya bağlı galiba ama olsun belki ilham verir,
    yada başkasına yarar.

3. Hüseyin Koca

Hüseyin Koca Üye

Seviye:
    eksi yi de dinamodan alıyor zaten, + - bir giriyor fara - gövdede değil yani

4. MustafaTürker

MustafaTürker Yeni Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Bence ön göbeğe aşırı derecede yük binince dinamonun içindeki bilyelerde dinamonun temasını engelleyen bir şey oluyor yada göbek dönerken kısa süreli bir kopukluk oluşuyor olabilir.