Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gobekten 3vites mi 21vites mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kerem gunaydin tarafından paylaşıldı.

1. Kerem gunaydin

Kerem gunaydin Yeni Üye

Merhaba arkadaslar merakim su paris seyahatimde tum sehri bisiklet kiralayarak gezdim velib diye bir sistem var haftalik 8euro bisikletler.3vitesli konforlu bisikletlerdi.benim iki senedir marketten aldigim 21vites cheyenne dynamica mtb bisikletim var ve ben bunla iki senedir isyerime vs gidip geliyorum ancak artik saglam ve vites ayari vs gibi ugrastirmayacak bakimi kolay bisey ariyorum.burada merakim 3vites sikinti olur mu bu arada istanbulda yasiyorum ve is ev arasi 10km
    Simdiden tesekkurler

2. Berkec.

Berkec. Market Bisikleti Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Heh Dinamica'cı. Siz de bendensiniz :)
    Bunu aslında siz yanıtlayacaksınız yeri geldiğinde öndeki 3 çarkı kullanıyor musunuz ve arkadaki viteslerden kaçını kullanıyorsunuz?

3. emrejon

emrejon Bisikletle işe gidenler

Adı:
    emre özciftci
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bende de hergun ise gidip geliyorum 12 km sabah 12 aksam ama kaliteli bir bisiklet sart ben 5 sene oldu ilk 100 tl ye bisiklet almistim cif amortisörlü 21 vites yolunuzda rampa var ise 3 vites isinize yaramaz benim yaramiyo bende kalitelisini aldim ama tabiki insan nefsi doymuyo hep daha iyisini istiyo hali ile para harcayip yukseltiyosun bisikleti su anda hem sehir hemde yol yarisim var hala daha Bitanede katlanir almayi dusunuyorum nefis doymuyo iste ama kask kullanmiyosaniz muklaka kask takiniz saygilar

Serkan Mıstınoğlu ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  4. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Nexus 8 i bi inceleyin derim.

5. ozgurgokalp

ozgurgokalp Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Göbekten vitesli bir bisikletim var. 8 vitesli. 3lü ön dişlileri de kullanıyorum. Gerçekten de göbekten vites sistemleri çok kullanışlı ve dertsiz. Yokuşlar fazla ise ya nexus 8 bakın ya da öndeki aynakolu 3lü olarak kullanın.

6. Kerem gunaydin

Kerem gunaydin Yeni Üye

Hepinize cevaplariniz icin tesekkur ederim.bankacinoldugum icin hareket sifir spor olsun diyr aldim ilk basta ve suan iki senenin verdigi merak ve kondisyonla suan uskudardan umraniye siteyoluna gidip geliyorum.ben de dynamicayi bile modife ettim azcik camurlugundan zinvirine kadar gercekten ulasim araci olarak kullaniliyorsa zayif bir bisiklet bu yuzden saglam kisin da gidip gelecegim birsey ariyorum serbisle trafikten sebep bir saat olan yolumu ben bisikletle 25dk katediyorum .ve bu arada kaskim vazgecilmez birsey tavsiyenize tesekkur ederim bu arada nexus guzelmis ancak butcem okadara imkan vermiyor arayisim suan icin en fazla 700tl ye kadar

7. bekirkose

bekirkose Yeni Üye

Adı:
    Bekir Kose
    Seviye:
    Gazelle leri inceleyebilirsiniz. Tr deki fiyatları nasıl bilemem. Ama tam aradığınız şehir bisikleti ve konforlu. Ama Nexus'u 3 lü aynakol ile kullanırsanız sıkıntı olabilir.

8. iogee

iogee Bi Garip Yolcu !!!

Adı:
    Onur GEBEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Gobekten vites candir sorunsuz şanziman gibi :)

9. umutkirbastr

umutkirbastr Yeni Üye

Gobekten vites.

10. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yüksek yokuş tırmanacaksan 21, göbekli vites eğim kaldırmaz "tepe tırmanan göbekli adam" gibi pedalın üstünde kalırsın dostum...

11. bekirkose

bekirkose Yeni Üye

Adı:
    Bekir Kose
    Seviye:

Göbekten vitesler neden Eğim kaldırmaz. Oranlarından dolayı mı yoksa güç kaybı felan mı var?

12. Ahmet.S

Ahmet.S Aktif Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Gobekten viteste %3 gibi bir guc kaybi oldugunu okumustum ama bu sizin icin pek dert degil gibi gorunuyor. Sonucta yarismiyorsunuz :)
    Yukarida da dendigi gibi gobekten 3 vites+ 3lu aynakol+ zincir gergisi icin ucuz bir arka aktarici isinizi gorecektir.

13. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    göbekten 3 vitesi newyork için tasarlamış amcalar. istanbulda ilk yokuşta inip yürürsünüz göbekten 3 vitesle. arkadaş aldı, ben de ordan tecrübe etmiş oldum.