GÖbektekİ Sallanti

Tepki
2
bisikletim aynakolla beraber göbekten hafif sallanıyor nedeni ne olabilir nasıl düzelir :boese157:

Scudo

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
gevşemiştir sık yada sıktır ;) dağılmış olguğunu pek sanmıyorum

Tepki
2
bisikletçide söledim oranınn sökülmesi gerekiyormuş sıkılması için galiba benimde acelem vardı sıktırmadım bu şekilde başka parçlara zarar verirmi

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@burakgulsan

kesin verir eğer o şekilde kullanmaya devam edersen dişlerine zarar verir bir daha yerinede sıkamazsın gibi geliyo bana tecrübelerim ööle sööledi;)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Gevşek şekilde kullanırsan ortagöbek yataklarına zarar verebilirsin ayrıca aynakolu göbeğe bağlayan vidanın dişlerinede zarar verebilir...

Bencede biran önce ona baktır... Ayrıca aynakolun sıkılması için sökülmesine gerek yok ama göbekte gevşemişse o zaman aynakol sökülmelidir...

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
sallıyo bisikletçi. onu sıkmakta bi şey yok kontra somununu gevşetecek yatağı gerektiğince sıkıp kontrasını geri sıkıştıracak. bu şekilde kullanırsan göbek dağılır. sürekli zincir atar vitesler düzgün geçmez dolayısıyla aynakol dişlileri ve mekanizman yıpranır

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@burakgulsan

bencede sen bizi dinle binmeden götür sıktır

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Konunun aslı için gerekli yanıtlar verilmiş, teşekkürler arkadaşlar.
Biraz offtopic yapacak olursak;

@tekteker

Tekteker bu söylediğin doğru ancak eski tip dizme bilye göbekler için geçerli. Şu anda sıkça kullanılan kapalı rulmanlı (gerek 4 köşe, gerek octalink veya ISIS) göbeklerin sıkılması için özel bir tip anahtara ihtiyaç var.
HT II göbekleri ise hiç saymıyorum. Zaten sistemleri gereği aynakolun kendisi gevşemeden göbeğin gevşemesi pek söz konusu değil.

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
@HaliliOzturk

farkındayım;) arkadaşın bisikleti bianchi olduğundan tarif ettiğim tarzda olması büyük ihtimal

Tepki
2
bisikletçiyede güvenemiyorum nasıl yapılcak biri tam olarak anlatsa sizi dinleyip ona göre sölicem adama ben

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
bunda çokda güvenilmiycek bişey yok bisikletçi geçinen biri bu kadarını da yapamıyacaksa artık bıraksın işi :D :D bence rahat ol halili dediği sistemde göbeğin varsa sıkıştıma aparatının olmasına dikkat et

• Beğen
Tepkiler: burakgulsan
Tepki
2
bu gün sıktırdım fakat biraz aslınca yada bazen pedal çevirirkençıt çıt sesler geliyor nedn olabilir aynı sesler gidondanda geliyor oda sıklıdı

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çıt çıt diye ses furştan geliyor olabilir. ufak bir kontrolle sesi giderebilirsin. Sesi iyi dinlemen gerekiyor. Bazen hiç tahmin etmediğin yerlerden ses gelebiliyor. Sesin kaynağını bulunca "aaa burdanmı geliyormuş diyorsun"...

Tepki
2
dediğim yerden geliyor bide direksiyonu döndürürken sanki böle zorlanıyormuş gibi sesler geliyor

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
furşu kontrol edin belkide çok sıktınız....