Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbekte Oluşan Oynama?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında RahmiEmir tarafından paylaşıldı.

1. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Lastiği tutarak sağa sola doğru oynattığımızda göbeğin az bir şekilde hafiften tıklayarak oynaması normal mi?

2. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hayır normal değil. Birkaçgün sonra tamamen dağılacak dikkatli ol. Kısa sürede değiştirmeni tavsiye ederim. :in:

gok ve RahmiEmir bunu beğendi.
  3. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    göbeğin anahtarla sıkılması gerekiyor. benim arka tekerimde dediğin tarzda bi oynama vardı.internetten biraz araştırdım göbek takılırken falan inceliklere detaylara.bi vidayı biraz daha sıkmak gerekiyor.bisikletçiye götürüp sıktırdım şuanda oynama yok.tabi göbek ne halde bilemem

gok ve RahmiEmir bunu beğendi.
  4. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Buradaki bisikletçilere sorarsanız bırak tıklamayı zangır zangır sallansa yine bişey olmuyo :D

5. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    göbek dağılsa teker dönmez ya da çok zorlanır büyük ihtimalle kontra vidaları gevşemiştir 2 adet 17 ve bir adet 16 anahtarı ile sorunu kendiniz sadece 1 dk'da çözersiniz

gok bunu beğendi.
  6. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletçiler zaten bir alem ya aynakol civarlarından her pedalı çevirişimde tık tık diye sesler geliyor, forumda baktım aynakol gevşemiştir deniyordu gittim sıktırdım zar zor. Tıklama devam ediyor adam tıklama artarsa gel yaparız diyor şimdi yapsan nolucak eline mi batar

7. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Arkadaşlar söylediklerinizde doğru ama geçici çözümlerdir. Eğer somunlar(vidalar) sıkı haldeyken tekeri tutup hafif salladığınızda sağa sola bi titreme oynama yapıyorsa o göbeğin işi bitmiştir. Ömrünü sağını solunu sıkarak, kötü çukurlu araziye girmeyerek uzatabilirsiniz. Ama çözümü değildir. Zaten kısa süre içinde teker bir o yana bir bu yana gitmeye başlayacaktır :) Şuan hafif oynuyor problem değil. Durum biraz daha ilerleyene kadar kullanabilirsiniz. Ama değiştirmek için heran tetikte olun :) Bizim arkadaşın ki aynı dediğin gibi oynuyordu. Sıktık vs. geçici çözümle hallettik. Bir haftaya kalmadı belgrad ormanına giderken yolda dağıldı örneğin :)

RahmiEmir ve gok bunu beğendi.
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynakolun pedal giriş yuva tırnakları yalama değilse, http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3424,OdesisMc bunun gibi göbek alırsanız iyi olur.Sağlamdır.Tırnaklarda yalama deformasyon varsa aynakolda değişmesi lazım.Eskiden aynakollar çelik olduğu için pedalları aynakola kaynak yapıyorlardı:D.Gerçi şu an aluminyum kaynakta olur.Çelik aynakollar biraz ağır oluyor ama ömürlük oluyorlar.

9. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence sıkılmayla düzelecek filan değil yani göbek yolcu :D