Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

göbekte gevseme

Konu, 'Tekerlekler' kısmında karatren tarafından paylaşıldı.

1. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    slm, gecen hafta şile dönüşünde arka gobekteki mil kırılmıştı,yenisini taktırdım ama bu kezde göbekler gevsiyo surekli,sıktıgım zaman ise lastiklerin donmesi zorlasıyor,,tamircime gittigimde gobeğin bozuldugunu değiştirmem gerektiğini soyledi. uskudarda oturuyorum maslaktaki okuluma bisikletle gidiyorum ve fırsat buldukcada uzun turlar yapıyorum yani arka bagajda surekli yük oluyor. Bisikletim 10 senelik bianchi barracuda, su an idare etmek zorundayim bisiklet değiştiremem ama cok fazla tamir masrafınada girmek istemiyorum,yeni gobek almalımıyım ne almalıyım yada bu sekilde gidebilirmiyim genede??? fikirlerinizi bekliyorum tesekkurler

2. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Yeni göbek almalısınız,sıkça gevşiyen göbek ömrünü tamamlamıştır.

Bisikletiniz kaçlı sistem olduğunu belirtirseniz yardımcı olmaya çalısırız.

karatren bunu beğendi.
  3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bisiklet büyük ihtimalle 7li sistem ve vidalı.onu anca aynı göbekle değiştirebilirsin yani vidalı göbekle değiştirebilirsin yada kaset dişli takımı ve kaset göbek alıp onu taktırabilirsin tabi aktarıcının kullandığın dişli sayısına uyması lazım aynı şekilde zicirininde ve malesef yine aynı şekilde aynakolunda yani en iyisi yine bir vidalı göbek taktırmak ;)

eğer ben kasete geçmek istiyorum dersen,hem uygun hemde sağlam olsun diyorsan alivio kullanabilirsin ;)

karatren bunu beğendi.
  4. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    yighitjan ve gurkankas tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin,,,bisikletim 6 lı sistem vidalı gobek,,,,bugun tamricimle tekrar konustum ;shimano gobek + 7li disli takımı(kaset)+zincir+shimano fren vites birleşik kollar+shimano fren sistemi teklif etti 120 YTL. aktarıcıları değiştirmeden boyle bişey yapılabilirmi performansı ne olur?? sizce bu kadar eski ve agır bi kadro icin değermi??

yighitjan bunu beğendi.
  5. suskun

suskun Üye

Seviye:
    göbek gevsemesi iki sekilde olur fazla sıkıldıgı için bilye yuvasi yatagi yerinden içeri kayiyordur bu durumda deismesi gerekir yada bas son sabitleme kontra somunlari düzgün ayarlanip sıkılmadıysa gevser bu durumda iyi bir bisikletci bunu hlledebilir

karatren bunu beğendi.