Göbeklerin uyumluluğu

Erdi ÜNAL

Üye
Tepki
4
V fren ve 3x7 sistemli bisikletimi 3x9 sistemine geçirdiğim için arka ve ön göbekleri değiştirmek istiyorum.Yalnız göbek araştırırken çoğunun fren uyumluluk bölümünde disk frene uyumlu olduğu yazıyor.Acaba bu şekilde yazan göbekler V fren jantımda da düzgünce çalışırmı?
Birde göbek seti olarak ne önerirsiniz? Acera sistem,deore ve seri dışı shimano göbekler arasında kaldım.

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
V fren kullanıyorsanız disk fren göbekte kullanabilirsiniz bir sorun olmaz biraz fazladan para vermiş olursunuz, ileride disk frene geçerseniz o zahmetten kurtulmuş olursunuz, disk veya v fren aynı kalite göbeğin arasında genelde çok fiyat farkı olmuyor, o fiyat farkına değer.
Deore Acera vs.. yerine parallax iyidir :) 5000km kullandım banamısın demedi, xt göbek aldım 500km de perti çıktı, şimdi yine parallax kullanıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Erdi ÜNAL

Üye
Tepki
4
Tamamdir bi inceliyim diger markalarida..:)Birde disk fren sistemi takarsam eski jantlarima sorun cikarmaz degilmi,yeni gobeklerle birlikte..

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
parallax göbek 5000 km kulandım gıkı çıkmadı xt göbek 500km pert oldu ? biraz açabilirmisin çok ilginç geldi bana :)

• Beğen
Tepki
33
26 kadroya jant ördüreceğim ve v fren uyumlu sağlam 36 telli ön ve arka göbek arıyorum. İlanlarda CENTERLOCK disk uyumlu yazıyor v frene uymaz anlamında mı? konuya pek hakim değilim bilgisi ve önerisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim teşekkürler.

• Beğen

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
26 kadroya jant ördüreceğim ve v fren uyumlu sağlam 36 telli ön ve arka göbek arıyorum. İlanlarda CENTERLOCK disk uyumlu yazıyor v frene uymaz anlamında mı? konuya pek hakim değilim bilgisi ve önerisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim teşekkürler.
centerlock v frenle alakalı bir şey değil alıp ördürebilirsiniz

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hakan şahan v-frenin göbekle alakası yok, çemberle var. Çemberde v-fren için fren yüzeyi olduğu sürece sorun olmaz.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam disk yada v fren uyumu sorun degil her ikiside olur

Son düzenleme: