Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbeklerin uyumluluğu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Erdi ÜNAL tarafından paylaşıldı.

1. Erdi ÜNAL

Erdi ÜNAL Yeni Üye

Seviye:
    V fren ve 3x7 sistemli bisikletimi 3x9 sistemine geçirdiğim için arka ve ön göbekleri değiştirmek istiyorum.Yalnız göbek araştırırken çoğunun fren uyumluluk bölümünde disk frene uyumlu olduğu yazıyor.Acaba bu şekilde yazan göbekler V fren jantımda da düzgünce çalışırmı?
    Birde göbek seti olarak ne önerirsiniz? Acera sistem,deore ve seri dışı shimano göbekler arasında kaldım.

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    V fren kullanıyorsanız disk fren göbekte kullanabilirsiniz bir sorun olmaz biraz fazladan para vermiş olursunuz, ileride disk frene geçerseniz o zahmetten kurtulmuş olursunuz, disk veya v fren aynı kalite göbeğin arasında genelde çok fiyat farkı olmuyor, o fiyat farkına değer.
    Deore Acera vs.. yerine parallax iyidir :) 5000km kullandım banamısın demedi, xt göbek aldım 500km de perti çıktı, şimdi yine parallax kullanıyorum :)

3. Erdi ÜNAL

Erdi ÜNAL Yeni Üye

Seviye:
    Tamamdir bi inceliyim diger markalarida..:)Birde disk fren sistemi takarsam eski jantlarima sorun cikarmaz degilmi,yeni gobeklerle birlikte..

4. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    parallax göbek 5000 km kulandım gıkı çıkmadı xt göbek 500km pert oldu ? biraz açabilirmisin çok ilginç geldi bana :)