Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

göbek ve birkaç soru

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Serdal Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    2.el Kron xc4000 sahibiyim..işten eve geldiğimde ön teker lastiğinin inmiş olduğunu gördüm hayatımda ilk kez yama yaptım ve iç lastiği hallettim (buradaki konuyu birebir uygulayarak yaptım) neyse tam takıcam göbekteki bilyaların patır patır düşmesiyle aha dedim ayvayı yedik :) saydım 8 tane çıktı sanki 2 tane daha olmalıydı..defalarca denememe rağmen sağdakini takmayı başardım ama sol yöndekini bir türlü beceremedim üstüm başım gres yağı oldu zaten :) şimdi siz tecrübeli arkadaşlar bunu sıradan görebilir ve gülüyor olabilirsiniz ama bu başıma ilk kez geliyor :) ne yapayım bisikletçiye mi götüreyim ya da bilye alırsam takılır mı ? o dıştaki kapağı tam oturtamadım bi türlü..göbek üzerinde HB-RM40 VİAM yazıyor modeli sanırım. uzun oldu ama toparlarsak ;
    daha kaliteli göbek ? (hesaplı olacak ama)
    iyi bir bakım ücreti ? (bunu her bisikletçi çok iyi yapabilir mi )
    arka attırıcı tourney ( daha iyisi ama hesaplı olan modeli)
    ön attırıcı (050 shimano SİS yazıyor tam modeli nedir bilemedim daha iyi ve hesaplısı?
    Maşa xcr suntour- forumda genelde rastladığım xcm modeli oluyor hangisi daha iyidir ?
    kusura bakmayın uzun uzun yazdım okuyup cevap yazma zahmetine de girerseniz memnun olurum şimdiden hepinize teşekkur ediyorum ...

2. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.. Dediğiniz gibi problemizin basit aslında ama bilinmeyince çok zor görünüyor..

Patlak lastiği tamir etmek için göbek neden o kadar dağılır anlamadım. Sanırım tekeri çıkartırken başka şeyleride sökmüşsünüz.. Eğer iç lastikteki deliğin yerini rayat bulabilme pratiğine sahipseniz jantınızı bile kadrodan sökmeye gerek olmuyor.

Kaybettiğiniz bilyaların aynısından bulun. Göbek değişikliği gibi ekstra bir duruma gitmeye gerek yok bence..

3. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    sadece mandalını çıkarmıştım takarken dökülmeye başladı ama 2 tanesi eksik galiba, belki de daha önceden vardı bu sorun farkedemedim...

4. Batuhan ERGUN

Batuhan ERGUN Yeni Üye

selam bende salcano no evıl bmx var ve on tekerım sallanıyor daha dogrusu gobek bozuldu ve saga soladogru sallanıyor neden olmustur ve nasıl yapılıır ?