Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbek seti ve Kaset Tavsiyesi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Mustafaaa Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Mustafaaa Yılmaz

Mustafaaa Yılmaz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    iyi günler arkadaşlar

26" tekerlek 21 vites mtb kullanıyorum
    KRANKSET teki göbekle ilgili herhangi bir ölçü edinemedim.
    AYNAKOL: SHIMANO FCM131
    KASET: SHIMANO TZ21
    şeklindedir

bisiklette men join marka uyduruk göbekler kullanılmakta (xc250 kullananlar bilir) birkaç kez boşuk problemi yaşadım
    bisikletimin ön ve arka tekerlekteki ve krank setteki göbekleri ve kaset dişliyi(7 li) değiştirmek istiyorum

bazılarınız bu bisiklete okadar masraf yapma daha üstün birşeyler al diyebilir fakat bisikletin manevi değeri vardır
    o yüzden mümkün olduğu kadar optimum seviyeye getirmeye çalışıyorum

100 150 tl civarı para ayırabilirim fakat yapacağım bu masraf performansta farkedilirmi yoksa devede kulak mı ?

yorumlarınızı ve tavsiyeleriniz altın niteliğindedir.

Teşekkürler Saygılar.

2. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    öncelikle ortagöbeğin ölçüsünü çıkan ile değişdirmen cok iyi olur. daha kısasını yada uzununu takarsan ara viteslerde en alt yada en üst viteslerde hafif çapraz kullanımlara bile müsade etmez. o yüzden onu sökdüğünde tedarik etmen daha iyi olur. yada bilen birisi buraya yazarsa güzel olur. ön arka göbekleri değiştirmek isterseniz jantı çözme ve ördürme işlemi en ucuz 50 lira tutar zaten. o işe sakın girmeyin bence. iyi bi jant seti alın kesinlikle çok daha hesaplıdır uzun vadede. kaset dişliyi değişdirmenizdeki sebebi ve niyeti anlayamadım. daha üstünü yada altını takamazsınız zaten o vites sistemine olmaz. eğer eskidiği için değiştircekseniz zincir uyum sorunu yapabilir zincir ile beraber değiştirmeniz gerekebilir.

Mustafaaa Yılmaz bunu beğendi.
  3. Mustafaaa Yılmaz

Mustafaaa Yılmaz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    peki jant seti ve krankset göbek için marka model olarak tavsiyeniz, öneriniz varmıdır ?
    kaset olayına gelirsek; eğer jantı değiştirirsem eski kaseti söküp yeni janta taktırtmak istemedim.

Peki örneğin şu an 7 li kaset alsam şu anki vites sistemine uymazmı ? uymazsa neden uymaz şöyle birşey duymuştum shimanonun bazı kaset ve aynakolları daha iyi verim alabilmek yine kendi özel zincirlerini tavsiye ediyorlar o yüzden mi yoksa başka sebebi varmıdır teşekkürler