Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbek Seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Turker.E tarafından paylaşıldı.

1. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba kayseriden yazıyorum..

2013 mart ayın salcano city sport 10 aldım ve herhangi bir ayar vs yaptırmadım.bisikletin orjinalinde sram göbekler var.bisiklet sanki gitmiyor gibi hissediyorum.başka bir bisiklete bindiğimde gayet akıcı ama kendi bisikletime bindiğimde sanki göbeklerde sürten birşey varda bisiklet gitmiyor gibi...sizce göbekleri temizletip yağlatmalı mıyım sram göbeklerin performansı nasıl ? yoksa kendime örneğin novatec rulmanlı göbek falan mı almalıyım...kilolu birisiyim zaten bisiklete yeteri kadar basinç yapıyorum en azından akıcı olmasını istiyorum...

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sram markasının hangi modeli var? Bence direk göbek değiştirin derim. Dediğiniz gibi novatec işinizi fazlasıyla görecektir.

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    KaÇ para verebilirsiniz ?

Ona göre göbek bakalım :in:

Eğer gobeği açabilirseniz açın eğer rulmanlıysa 200-300 TL gibi bir fiyata "SERAMİK" rulman alıp kullanabilirsiniz ki seramikten daha akıcı bir şey olamaz , ama önemli olan göbeğe tam oturması ve düzgünce yapılması eğer olursa bayağı bir akıcılık kazanırsınız...

4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisikletinizin akıcılığı sadece göbeklerden değil,bir sebebide tekerleklerin akortundan da olabilir.
    Hem dediğiniz gibi tekerlek göbeklerine,hemde tekerleklerinizin akortlarına da bakın.
    Bence yeni tekerlek göbekleri satın almanıza gerek yoktur.