Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göbek Değişiminde ki Mil Uzunluğu Farkı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ceyhun Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5000 km'dir fotoğraftaki göbeği kullandım.1 defa söküp temizliğini yaptıktan sonra gresleyip taktım.Ama ritmik bir ses yakamı bırakmıyor.Ömrünü doldurdu herhalde diyerekten yeni göbek bakmaya başladım ve aklıma bir soru takıldı.122 mm uzunluğa sahip bu göbeği 118 mm ile değiştirsem gerekli vites ayarlarını yaptıktan sonra başka bir sıkıntı çıkarır mı?
    Not:Şuan sol kol ile kadro arasında hemen hemen 1cm'lik açıklık var. WP_20160607_001.jpg

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet 122mm ile 118 mm gobeğin farki çok.
    1. Kollar kadroya daha yakin olacak ama en Büyük sorun ise yapraklar olacak, yani kadroya değmesi, değmese bile çok yakin olacağindan dolayi zincir sürtecektir. Milin uzunluğu kadro icin değil aynakol icin gecerlidir.

3. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    122-118 = 4/2 = sağlı sollu 2 mm kısalması demektir.. yani aynakolunuz ve diğer biyel kolu 2 mm kadroya yaklaşacak anlamına gelir... bu sonuç bisikletiniz için kurtatırmı kurtaramazmı öncelikle bunu bilmek gerekli. eğer kurtarmazda aynakol kadroya sıkıntı yaratacak şekilde olur ise, açtığım konuya bakın : Aynakol göbek mil aks boyuna ayar çekmek