Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Glava Tour of Norway 2013

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında ahmetcan44 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar, son 2 senedir yapılan ve bu sene üçüncüsü düzenlenen Norveç Turu yarın başlıyor. Özellikle İskandinav coğrafyasına hayran arkadaşların kaçırmaması gerekir diye düşünüyorum. Toplamda 900 kilometre olan turun Fredrikstad - Sarpsborg arasında koşulacak 190 km'lik ilk etabı, bugün TSİ 16:30'da Eurosport HD'den naklen yayınlanacak. Turun 2011'deki galibi Rabobank'tan Wilco Kelderman olmuş ve geçen seneki turu da Team Sky'dan Edwald Boasson Hagen kazanmış. Henüz ikinci senesinde Norveçli bir bisikletçinin kazanması da, Norveçliler'in bu tura verdikleri önemi kanıtlıyor bence. Büyük prestij diye düşünüyorum. 20 takımdan toplam 198 bisikletçinin katılacağı turda Norveç'ten 4 takım yer alacak. Tam listeye şuradan ulaşabilirsiniz;

http://www.glavatour.no/en/wp-content/uploads/2013/05/Startlist-Stage-1.pdf

Fazla gevezelik etmeden, turun çizelgesini vereyim;

Resmî site;

http://www.glavatour.no/en/

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Alexander Kristoff ilk etabın galibi oldu arkadaşlar. Geçen yılın şampiyonu Hagen ise ikinci bitirdi. :) Yalnız yayında çok büyük teknik sıkıntılar vardı. HD yayına rağmen Giro'yu izledim genellikle. Yer kameraları sürekli sorun çıkardılar, izlenmez bir hal aldı. Bilmiyorum neden ama acilen çözülmesi gerek bunun. Yoksa güzelim tur boşa gidecek gerçekten. Bi' ara helikopter kamerasından yayın devam etti ama yani nereye kadar...

3. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İnternet üzerinden izleme şansımız yada kısaltılmış halini izleme durumu var mı ?

4. Levent Can Yılmaz

Levent Can Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    http://www.cyclingfans.com/ sitesinden bütün bisiklet turlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. Yabancı dilde izlenebiliyor ancak...

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Theo Bos bugünkü etabın galibi oldu. Bugün Norveç'in ulusal bayramıydı, Norveçliler'den bir galibiyet bekledim ama favorilerden Hagen beşincilikte kaldı. :) Yayındaki problem sürüyor. Çok ilginç gerçekten. Yazık oluyor güzelim tura.

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Boasson Hagen üst üste ikinci kez memleketindeki turu kazanmış oldu. Ayrıca yanılmıyorsam sarı mayonun yanında yeşil mayoyu da aldı. 5 etaptan sadece birini Bos kazandı Hollandalı olarak, diğer etapları Norveçliler kazandılar. Bu açıdan da çok anlamlı oldu kanımca.

5 günlük turun sonuna gelmiş olduk. Alexander Kristoff bu etabın galibiydi bu arada. 3. etap galibiyeti oldu turdaki. İki Norveçli turu alıp götürdüler. :)

Sky takımı Hagen'i sürekli 4-5 domestikle taşıdı sonlara kadar. Hagen'in keyfine diyecek yoktu. :D

Onur Ali İmren bunu beğendi.