Gizli numarayı nasıl engellersiniz?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat EVGİN tarafından paylaşıldı.

 1. Murat EVGİN

  Murat EVGİN Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Kasım 2004
  Mesajlar:
  1.014
  Beğeniler:
  1.061
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  Gizli numarayı nasıl engellersiniz?

  1 Ocak 2008 tarihi itibariyle GSM operatörleri üzerinden gizli numarayla arama dönemi sona erdi. Ancak, yine gizli numarayla arama yapılabiliyor. İşte bu sorundan kurtulmak çok basit bir işlemle mümkün olabiliyor. Ancak, cep telefonlarından yapılabilen basit bir işlemle gizli numaralar deşifre edilebiliyor.

  İŞLEM ÇOK BASİT

  Vodafone hariç diğer GSM numarasını kullanıyorsanız, telefonunuzla yıldız 253 kare tuşlarına basıp arama yapın. Bağlı olduğunuz GSM operatörü size sesli cevap vererek gizli numaradan aranamayacağınızı bildirecek. Böylece, gizli numarayla sizi aramak isteyenler engellenmiş olacak. Yapılan bu işlemden sonra numarasını gizleyerek sizi arayan abonelere bağlı oldukları GSM operatöründen (Numaranızı gizlediğiniz için arama yapamıyorsunuz) mesajı iletilecek. İlgili abone gizleme işlemini iptal etmediği sürece de sizi arayamayacak.

  VODAFONE KULLANICILARI İÇİN...

  Vodafone Gizli Numaraya Kapalı Servisi’ni kullanmak isteyen Vodafone aboneleri cep telefonlarından 7048'i arayarak, önceden aldıkları altı haneli şifreyle birlikte GIZLINUMARAYAKAPALI işlem kodunu 7048'e kısa mesajla göndererek veya www.vodafone.com.tr üzerinden My Vodafone aracılığı ile abonelikle ilgili işlemlerini anında gerçekleştirebiliyor.

  Kayak: Hürriyet