Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Git / Gel Asfalt 40 km

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mustafaulgey tarafından paylaşıldı.

1. mustafaulgey

mustafaulgey Yeni Üye

Adı:
    Mustafa ÜLGEY
    Arkadaşlar merhaba,

İşe gidip gelmek için hafif, performanslı bir şehir bisikleti almak üzereyim,

Ufak tefek ara yollar dışında genel olarak zeminde bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum,

2000 tl civarı bir bütçe ile bakınca sedona, salcano, bianchi gibi markalar dikkatimi çekiyor,

Şu 5 ayrı donanım üzerinden danışmak istersem eğer; şu parçalara / özelliklere gerek yok, ihtiyacın olmaz / gereksiz bakımla uğraşırsın diyeceğiniz var mı? Duymaktan çok memnun olurum.

Yoksa pahalı olan en iyidir diyerek alabileceğim en yüksek fiyatlısını alacağım,

Not: Rotamda hatrı sayılır bir rakım farkı var ve yaz kış demeden kullanmak istiyorum. Bisiklet deneyimim yeterince mevcut ve kondisyonum kötü değil,

Şimdiden teşekkür ediyorum image.png image.png image.png image.png image.png image.png image.png image.png

2. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
  3. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @mustafaulgey Ya üstteki mesajı dikkate alınız ya da linkteki ilana bakınız bence, sedonalar iyi ancak donanım olarak daha iyi bir bisiklet alabilirsiniz o bütçelere, merida paranızın karşılığını verecek bir bisiklet, CS 230 ise donanım olarak fiyat/performans canavarı, v frene alternatif düşünürseniz CS 230'u da düşünün derim, selamlar.

Carraro Sportive 230

Düz maşa hd frene örnek ise CS 330 derim tavsiye, donanım olarak verdiğimiz bisikletlerin hepsinden daha üst seviye donanıma sahip. Bu arada ilanları google' a bakıp atıyorum, firma hakkında bir bilgim yok veya bir ilgim yok bilginiz olsun.

Carraro Sportive 330

mustafaulgey ve Holiganguc bunu beğendi.
  4. mustafaulgey

mustafaulgey Yeni Üye

Adı:
    Mustafa ÜLGEY
    Cevaplar ufkumu açtı diyebilirim,

Peki siz tecrübeli bisiklet severler yerli yabancı marka farkına nasıl yaklaşıyor?

Ben sınırlı bir araştırma ile ekte yüklediğim bilgilere ulaştım sizin önerdiğiniz farklı markalara ilişkin

Bu firmalar salcano ve sedona gibi yerli firmaların ne kadar önünde, yoksa sadece bileşenlerin (vites, fren) marka model niteliğine mi bakıyoruz?

Bu arada başlıktaki soruma ilişkin tavsiye almaktan memnun olurum,

Saygılarımla image.png image.jpeg

5. anotherbrick

anotherbrick Yeni Üye

Adı:
    Saban Tankus
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Benzer amaçla bisiklet tercihi yapmıştım ve Carraro sportive 330 aldım.
    Yüksek donanım ve güzel bir tasarıma sahip.

Bütçenize uygun. Peşin 1800 civarına alabilirsiniz.

mustafaulgey bunu beğendi.
  6. cem.cel

cem.cel Yeni Üye

Adı:
    Cem ÇELİK
    Giant Escape 2 modeline bakmanızı öneririm. Uzun araştırmalarım sonucunda, Giant Escape 2 modelin de karar kılmıştım. Tabi şehir içi dışında şehir dışı - uzun süreli turlarda da kullanmak için. Sizin için de bu modelin ideal olduğunu düşünüyorum hocam.

mustafaulgey bunu beğendi.