Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giro Saros Helmet Kask Nasıldır?

Konu, 'Giyim' kısmında MuratHan tarafından paylaşıldı.

1. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bugün yabancı siteleri dolaşırken bu kaskı gördüm. Çok fazla detayını araştırmadan ihtiyacım olduğundan dolayı kaskı aldım. Toplamda 82 euro. Site bu kaskı aldığınızda ek bir kargo ücreti almıyor buda cazip geldi açıkçası. Yalnız kask hakkında yabancı forumlarda net bir yorum bulamadım bu kaskı kullanıp deneyimi olan arkadaşlar eksileri ve artıları hakkında bir yorumda bulunabilirler mi?

http://www.evanscycles.com/products/giro/saros-helmet-ec017639

2. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Konuyu açtığım gün sabah siparişi vermiştim bu gün itibari ile ürünü teslim aldım.:) Kargo aslında dün gelmiş fakat numarayı yanlış okuduklarından dün teslim edememişler. Bu da demek oluyor ki bu siteden alışveriş gerçekten sorunsuz vede inanılmaz derecede hızlı. PTT kargo ile gelmedi UPS aracılığı ile teslim edildi. Bir kaç foto ekledim...

3. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Güle güle kullanın. Gümrük ile ilgili bir şey ödedinizmi.
    Bu siteden bisiklet siparişi verilse gümrük' e tabi işlem yaprlart astarı yüzünden bahalı olurmu.

MuratHan bunu beğendi.
  4. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Gümrük ile ilgili pek fazla bir bilgim yok. Yalnız problem olmadığı siparişin teslimi ile ortada. Siparişi verirken verdiğiniz net ücreti görebiliyorsunuz. Aldığım kask Türkiye için kargo ücreti olmayan bir üründü. Standart kargo ücreti belli bir meblağya kadar yaklaşık 6 euro. İlgilendiğiniz ürünün altında ödemeniz gereken meblağya göre kargonun ücretsiz olup olmayacağını yada ücretsiz olması için ne kadarlık daha alışveriş yapmanız gerektiğine dair bilgilendirmede mevcut. Bazı ürünler yine ücretsiz kargoya tabi. UPS ile çalışmaları ayrı bir avantaj hız ve kaybolma riski açısından. Kargonuzun PTT kargodaki gibi dışarıya bırakılma ihtimali yok sizi bulamazlar ise geri dönüp tekrar geliyorlar ve imza karşılığı ürünü teslim ediyorlar.

Gülgün bunu beğendi.
  5. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    50 pound üzeri alışverişleriniz ups ile 50 pound altı olanlarda ptt ile geiyor ptt 5-10 gün, ups ise cumartesi dahil olmak üzere 2-4 günde teslim ediyor ;) gümrük sorunu olduğunda ki ups ilgileniyor faiş ücret talep ediyorlar kabul etmeyip şirkete gönderiyorsunuz ve paranız olduğu gibi iade ediliyor (20 güne kadar sürüyor)

MuratHan, Gülgün ve Cem Unden bunu beğendi.
  6. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle güle güle kullanın diyorum.

Bu siteden alış veriş yapmak üzere bekleyen siparişlerim var. Açıkcası kafamda ki soruları büyük ölçüde yanıtlamış oldunuz. 100 Euro - ya da karşığı $ ve £ - alış verişe kadar gümrük muafiyeti olduğunu biliyorum. Sedece gelen kargoya herhangi bir ücret ödemediyseniz yani bir tanıdığınız aracılığıyla gönderildiyse ( o zaman hediye olarak kabul edildiğinden ) bayram ve yılbaşı zamanlarında 300 Euro'ya ( ve buna denk gelen $ -£ ) kadar olan gönderilerde gümrükten muaf kabul ediliyor.

MuratHan ve Cem Unden bunu beğendi.
  7. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sanırım bu siteden alışverişlerde 50 pound altına düşmemek gerekiyor. PTT kargoya yine yurt dışından yaptığım alışverişimden dolayı hiç güvenmiyorum. Kargo kayboldu buna rağmen firma 1 ay içinde sorgusuz sualsiz para iadesi yaptı. Açıkçası utanç verici bir durumdu.