Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giro Rift Kask

Konu, 'Giyim' kısmında G. Sipahi tarafından paylaşıldı.

1. G. Sipahi

G. Sipahi Yeni Üye

Seviye:
    Piyasada ve hatta forumda birçok markanın birçok kask modeli hakkında bilgiler bulmuşken, hakkında hiçbir şey yazılmamış olan bir modeli beğenmek de zaten bana has bir özelliktir. Şimdi uğraş dur hakkında yorum bulabilmek ve kenarından köşesinden bilgi sahibi olabilmek için.

Efe'm, bana bu satırları yazdıran kaskımız hakkında Türkçe sitelerde bulabildiğim tek bilgi; http://www.mtbtr.com/haber/haber.asp?kayitno=1324 adresinde mukim Dağ bisikleti için yeni model ise Rift. 24 hava yarıklı bu modelde AcuDial ayar mekanizması kullanılmış. Sökülüp takılabilen sipere sahip, tek boyda üretiliyor (54-61). yazısıdır.

Kaskımızın fotoğrafları
    http://www.giro.com/en-us/products/cycling-helmets/rift/
    adresinde mevcut olup, ederi 55 USD civarında görünmektedir.
    Benim kalbimi kazanan tasarımı ise http://livestrong.giro.com/#/rift adresindeki livestrong modelidir.

Şimdi sıra, sizin yardımınızı isteyeceğim noktaları sıralamaya geldi:
    - "Livestrong" tasarımı olması, fiyatının bir kısmının Livestrong organizasyonuna gideceğini gösterir mi? Bu konuda herhangi bir bilgiye raslayamadım.
    - Bu ürünü en garanti ve asgari masraflı şekilde nasıl temin edebilirim?
    - Nisan 2009'da satışa sunulmuş olan ürün hakkında hiç bir yorum yapılmamış olmasının kafamda bir soru işareti yaratmış olması haklı mıdır?
    - Kafamdaki soru işaretlerini çıkarıp onların yerine bu kaskı koymam, ne derece makul ve mantıklıdır?

Yorum yapacak olanlara peşinen teşekkür edeyim ki, yorum yapmaya teşvik mahiyetinde olsun.
    Teşekkürler.

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  2. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    giro çok güzel kasklar üretiyor. benim kaskım da giro'nun havoc modeli. amerikadan almıştım iki sene önce. mükemmel bi kask diyebilirim. kullanımı çok rahat. sizin beğendiğiniz modele çok benziyor, benimkinin sadece biraz daha fazla deliği var üzerinde.

2 sene oldu kullanıyorum. yalnız geçen hafta bisikletim üstüne düştü kaskımın, ve kaskın da altı çakıl falan olduğu için, kaska giren gidon kasktan ufak bi parça koparttı ama yine de kalan kısmı çok sağlam. sağlığımı etkileyecek bi bozukluk olduğunu sanmıyorum.

sizin gösterdiğiniz model de havoc'tan az biraz ucuz olmasına rağmen ondan aşağı kalır yanı olacağını sanmıyorum. bence güvenle alabilirsiniz. içiniz rahat olsun.

Mücahit Kıvrak ve G. Sipahi bunu beğendi.
  3. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aşık oldum resmen kaska en kısa sürede 1 tane getirtiricem Chain Reaction Cycle den :)

G. Sipahi bunu beğendi.
  4. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu arada Tr satış fiyatı 70EU dur :)