Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giro Monza 2013 - İncelemesi

Konu, 'Giyim' kısmında Sefa coskun tarafından paylaşıldı.

1. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar 2 ay önce ebay.com'dan aldığım kaskımı yeni kask alacak arkadaşlara benim gibi bu kaskı almak isteyip detaylı resimlerini isteyenlere yardımcı olması açısından incelemek istedim.Bu konuda incelenecek modelin tam olarak ismi ise Giro Monza 2013 Titanium/Silver.
    Baştan belirtmek isterim ki bu kask benim ilk kaskım.Bu kaskı almadan önce forumuda aramalarım sonucunda Giro markasının bu konuda uzman bir marka olmasından dolayı tercih sebebim oldu.Ve bu iki ay boyunca sürüşlerimde kullandım çok memnun kaldım.
    Kutusunu attığım için malesef onun resimlerini koyamıyorum fakat güzel bir kutusu vardı.Kutu içeriğinden bahsetmem gerekirse kutunun içinden kullanma klavuzu, Giro markasının stikerı çıktı.
    Giro markasının bu kaskı Monza modeli olarak geçiyor ve 2013 modelidir.Monza serisi daha öncelere dayanmaktadır.Bu modelde gelen yenilikler;
    *Isıyla şekillendirilmiş SL Dönüş Kafes takviyesi
    *Roc Loc 5 sabitleyici sistem
    Ürünün malzemesi ise, bir çok kask markasının tercih ettiği polikarbon üzerine EPS ile kaplama.
    Giro kişinin kafasına göre ayarlayabilmesi için RocLog sistemini geliştirmiş.Resimde de görüldüğü gibi kaskın arkasında bulunan yuvarlak halka ile kaskı ayarlıyorsunuz ve ben çok beğendim.İleri ki zamanlarda küçük dişlerinin eskimesine bağlı bu sistem gevşeyebilir fakat şuan için öyle bir durum söz konusu değil.Zaten Giro kullanma kılavuzunda da kaska hiçbir şey olmasa bile 3 sene sonra değiştirmemizi tavsiye ediyor.
    Kaska üstten baktığımızda çok güzel bir modeli mevcut ben çok beğendim.Ayrıca bu kaskın 24 tane havalandırma deliği bulunmaktadır.
    Kaskın iç kısmına baktığımızda sürücünün kafası için süngerler mevcut ve eskimesi durumunda bu süngerlerden ebay.com'dan çok rahat temin edilebiliyor.
    Kaskın sürücüler için üç small medium ve large olmak üzere bedeni mevcut.
    Kaskın net ağırlığı ise 256 gram.
    Elimden geldiğince bu incelemeyi yazdım eğer yanlış bir şey yazdı isem lütfen bana geri dönüş yapınız.Merak ettiğiniz sorular olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Tabi bu arada inceleme demek yanlış olur çünkü bilimsel bir deney yapamadım ve ayrıca gerçek yaşamda kullanım sırasında kaza geçirmedim ve o yüzden tam olarak kaskın koruyuculuğu hakkında bilgi veremeyeceğim.
    Bu incelemede yer alan resimler şahsıma aittir iznim olmadan kullanılmasını istemiyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Berke, Cagkan Dur ve ToffieBoi bunu beğendi.