Giro d'Italia 2016

Scudo

mithgor

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Can
Bisiklet
Focus
Velogames'de bizim ligin 8.si oldum.
Cancellara buyuk yanlisti benim icin. Dauphine'ye hedefim ilk 5.

• Beğen
Tepkiler: taner07

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi Kittel'in bırakacağı tur öncesinden belliydi, yapma böyle :koptum::koptum:

@Ahmet Onur Çakmak ehh artık hocam sen kendin kaşınmışsın :D Hadi Hesjedal tamam da Pozzato ve Niemiec seçimleri fiyasko :komik:

PeeKay

Üye
Tepki
43
İsim
Berat A
Bisiklet
Sedona
@Murat Eren

aynen bebek yüzlü şeytan dedik geçen sena etap aldı dedik elimizde patladı

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bu arada hep dökülenleri yazdık, biraz da beklenmedik performanslarıyla göz dolduran isimleri konuşalım;

Diego Ulissi:2 etap kazandı ve sürekli kaçıştaydı, harika tırmandı
Bob Jungels: 6 etapta ilk 10 yaptı, agresif yarıştı, pembeyi giydi ve çok iyi tırmanarak genel klasmanda 6. bitirdi.
Gianluca Brambilla: 1 etap kazandı, pembeyi giydi, agresif yarıştı kısaca zevk verdi.
Matteo Trentin: 1 etap kazandı, 4 defa da ilk 6'da yer aldı, arkadaşlarına yardımcı oldu, etap zaferi unutulmaz.
Darwin Atapuma: ilk 2 haftada zamana karşılarda 11 dakika kaybettikten sonra 3.hafta muhteşem yarıştı ve etap kazanamasa da ilk 10'da bitirdi.
Primoz Roglic: Pro bisiklete yeni birine göre muhteşem zamana karşılar çıkardı, 1'ini 15 cmle kaybetti, diğerini kazandı.
Moreno Moser: Bana sürpriz olmadı, bekliyordum böyle bir performans etap kazanamasa da çok agresif yarıştı, zevk verdi.
Alexander Porsev: Etap kazanamasa da 6 etapta ilk 7 yaptı; 6,5,7,5,6,4. En yüksek hızı yetmiyor.
Georg Preidler: 3 defa ilk 10 yaptı, prologda da başarılıydı, ileride daha iyi işler yapabileceğini gösterdi.
Tim Wellens: 1 etap kazandı, 1 etapda da ilk 10 yaptı, daha agresif yarışabilirdi ama gücünü 3 haftaya yayamadı sanırsam.
Kantstantsin Siutsou (Doğru mu yazdım acaba? :D ): Tamamen genel klasmandaki yerine korumak için yarıştı ve çok iyi iş çıkardı, 10.
Alexander Foliforov: İlk haftalarda agresif yarıştı kaçışlara girdi ve tırmanış zamana karşıda rekorları alt üst ederek kazandı, muhteşem iş.
Hubert Dupont: Aslında kendisinden ilk 20 bekliyordum ama ilk 10'un kapısından döndü, Pozzovivo'ya yardım etmedi, kendi yarışını koştu.

gokaykr

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
@taner07
bu listeye Michele Scarponi eklenmezse bence eksik kalır. inanılmaz bir domestik performansı. o olmasaydı bence Nibali kazanamazdı :D

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@gokaykr Scarponi'nin performansını çok beklenmedik, sürpriz olarak değerlendirmek doğru değil bence :)

• Beğen
Tepkiler: Murat A

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Burak Kuruoğlu

eurosport spikerleri "colbrelli" kendi kendine düştü şeklinde yorumlar yapıyordu..
twitterdan mesaj attım, orada bi temas vardı yazdım..
berkem ceylan bu mesajımı isim vermeden okudu..
temas olmadığı yönünde yorum yaptı,
beyaz çizgi yağmurda kaygan olur gibi şeyler söylüyordu kii,
tam o esnada yönetmen düşüş anını tekrar yayınladı
ve o teması yuvarlak daire içinde gösterdiler..
iki spiker de "oha temas varmış" şeklinde konuşmaya başladı :D

ben aslında bu teması şuradan anladım..
colbrelli ayağa kalkmadan hemen önce seyircilere doğru
"şunun yüzünden oldu" der gibi koluyla işaret etti..

ah be abi.. orada kocaman yol var..
sen ne diye en kenardan pedallarsın ki :cool:

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
@Türka¥ Colbrelli'nin suçu yok mu dersen tabi ki var, o kadar kenardan gitmesine gerek yoktu; ama oradaki seyircinin de orada ayaklarını yola uzatma hakkı yok, hem de yarışın en tempolu anlarında.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Burak Kuruoğlu

orada seyirciler sabit, bisiklet değişken faktör..
sen sabit duran seyircilerin dibine kadar girersen birine takılır düşersin..
hani bisiklet sabit ilerlerken seyirci değişken faktörlük yapsaydı aniden ayağını uzatsaydı o zaman seyirci suçlu derdim :)

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Nizoloya cezayı kestiler...Ki bence haklılar, modoloyu engelledi cidden ama olan da modoloya oldu, 4. yerine 3. oldu ama aslında alabilirdi. 1.lik Arnias Arndt nin oldu

Nibali arabaya binip yokuş çıkınca acaip uyuz olmuştum. Hayatta emek hırsızlığı en dayanamadığım şey.. O yüzden velogamese almadım ama noldu olan bana oldu:confused:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu Giro'nun bu kadar efsanevi geçmesi bence Tour ile arasında ki makasın az da olsa kapanmasına sebep olacaktır. Tabi Tour France asla liderliği bırakmaz.

Tepki
52
İsim
SELÇUK
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar kusura bakmayın bisiklet kullanmaya izlemeye yeni başladım kısacası bisiklet sevdası yeni başladı bende bir çok şeyi bisikletforum sayesinde öğrendim ve yine sizlere danışmam gerekti nedir bu velogames nasıl oynanır amaç nedir ücretli mi oynanır vereceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkürler.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Kazuya baştan hata yapmışsın hocam, 2 tane 20 küsur puanlık adam kalınca diğer adamların çöp olmuş :) O 2 adamdan biri de yarışı bırakınca işin bitmiş :) TDF'de daha tecrübeli bekliyorum seni :koptum::koptum:

@SELO64 ücretsiz bir oyun, gerçek yarışlar öncesinde sporcuları seçerek bir takım oluşturuyorsun ve başarılı olacaklar mı diye izliyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
ilk velogameste bizim ligde ilk ona girmişim... eh bu bana yeter :)

• Beğen
Tepki
18
İsim
berke
velogameste ikinci olmusum :harika: yanliz nibali valverdeden nasil az puan vermis sonucta gk birincisi adam. birinci olan arkadasada tebrikler kadrolarimiz baya benzer. buarada jakub marcezko tam bir balon oldu benim acimdan adam daha 5.etaptan gitti 0 puan :bsmagryr:

• Beğen

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
giroyu bu kadar önemsememek lazım. Bisikletin en büyük 4-5 yıldızından sadece 1i gelmiş, italyan olmasa gelmeyecek muhtemelen . O da başlarda rezalet performanstan sonra son 2 etapta biraz da şansıyla (kroşvaykın kendi hatası ile düşmesi sonucu) süpheli bir şekilde kazanmış. Ya muhteşem taktik yapmış sonlarda herkes dökülürken ayakta kalmayı planlamış, ya bir şeyler yapmış ya da diğerleri o kadar rezaletmiş ki sonlarda gebermişler. Çünkü açıklanan değerlere göre nibalinin herkesi döktüğü ataklarında değerleri hiç de öyle inanılmaz değil mesela geçen sene conntador mortiroloda atak yaparken bayağı efsane idi ürettiği güç.

Şuraya quintana contador froome falan gelse büyük ihtimal kazanırdı, hatta aru bile kazanırdı gibi görünüyor.