Giro d'Italia 2016

BF Okuru

Üye
Tepki
2
etap sonu 7-8 km eğim ile biten yarış var ise giro -italyada valla ct-pazara denk gelir ise tur mur yapmam aynen bu topikte ağaç olurum.:Delmalı yarışı unutulmazdı.

Scudo

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Dumoulin elbette ayak yapıyor ya :) Gerçi 3 haftalık turlara alışık değil ilk defa geçen sene böyle bir durumda kaldı, bu sene de ona çok uyuyor ama vücudu 3 haftalık bir yarışa nasıl bir tepki verecek kestiremiyor, kesinlikle ilk etabı almak ilk hedefi sonrasında form durumuna göre genel klasmana uğraşacaktır :harika::harika:

Nibali'ye formsuz bile demeyeceğim rezalet durumda ama adamın adı da Nibali yani insan öyle kolay kolay kazanamaz diyemiyor. Ama kesinlikle açık ara favori, turu dağıtır çok rahat kazanır demek de çok yanlış...

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aslında nibali de olmasa izlemesi aşırı zevkli bir tur olurmuş gibi geliyor , nibali formunu bulursa dağlarda kaptırır gider ama nibalisiz tam bir bilinmez , hangi etap kim gider kim kalır sürpriz ataklar ne zaman gelir derken zevkten dört köşe olurduk bence. tabi formsuz nibali ile de böyle seçenekler mevcut.

• Beğen
Tepkiler: taner07

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Valla bu konuda yarış hakkında konuşan ve yorum yapanların neredeyse hepsi velogames oynuyor, asıl oynamayanlardan bir katkı göremiyoruz konuya, kim çıkıp burada açıklanan kadroları paylaşmış, etap profillerini analiz etmiş de biz oyun oynayarak engellemişiz...

Bu arada Giro'da bir şeyler eksik diyordum ama ne olduğunu anlıyamamıştım; bu sene Androini Giacottoli takımı davetiye alamamış, geçen sene 2 defa dopingli çıkmıştı sanırım o yüzden olabilir deniyor ama onların yerine çağrılan Rusvelo takımından nerdeyse her sene birkaç tane doping vakası duyuluyor, bir işler dönüyor ama çözemedim. Ayrıca Rusvelo demişken Trentino'da çok iyi tırmanan Firsanov'u genel klasman için aday gösterenler var, ben de onlardan biriyim ama zamana karşısı kötü olduğu için 10-20'lik arasında kendine yer bulmasının onun için başarı olacağını düşünüyorum, ilk 10 sürpriz olur...

sabitkamera

Daimi Üye
Tepki
644
İsim
Andaç Işık
Bisiklet
Diğer
@taner07

Kesinlikle haklısınız hocam. Ayrıca Velogames oynayanlar olarak yarışla da ilgiliyiz.
@taner07 bu sene Giro D'italia genel klasman yarısından çok 21 tek günlük yarış gibi geliyor bana. Katılan adamların bir çoğu hazine. Mükemmel sprinterler var. Etap etap izlemek keyifli olacak bence. Duruma göre takımlar strateji değiştirip etaplara gidebilirler. Birçok takımda sürpriz yapabilecek 1-2 kişi var. GC liderleri sıkıcı bu yıl.

@selmantuncer

Yeri mi şimdi?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Dumoulin kariyerinin zirvesine Vuelta'da çıktı sonra zamana karşıda Matthews'a geçildi. Tour de Romandie'de 5. olduğuna bakmayın, dağlık etaplar iptal edildi. Yoksa ilk 20-30'a zor girerdi :) Giro'da bir zamana karşı alır diyorum. O kadar ama daha ötesi yok.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@özcan yılmaz

Tırmanış mı düz yol mu hocam? :) Tırmanışlarda Astana'da domestik demeye utanacağın 3 tane adam var Nibali'nin yanında Scarponi-Kangert-Fugslang. Valverde'nin domestiği diyeceğimiz Amador geçen sene 4. oldu nerdeyse podyum yapıyordu :D

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Taner başka bi açıdan bakalım diye yazdım,dumuleni kim taşıyacak uzun yolda tırmanışta 20 gün.sky-astana bu işleri iyi becerir,ama umarım tahminedilemez olur tur ortalık karışır biraz

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Fuglsang,Hesjedal,Landa,Formolo,Kittel,Cancellara,Visconti,Jungels,Vivani.

Hesjedal,Jungels ve Fuglsang patlayabilir,en az 2'sini değiştirmeyi planlıyorum :)

Daha alınacak çok adam varmış aslında bu 3'ü yerine. Jungels kalır da, Hesjedal'a artık hiç güvenmiyorum ama eski bir şampiyon olması beni düşündürüyor. Fuglsang yerine Roche,Nieve,Trentin,Igor Anton,Bongiorno,Wellens alınabilir :harika:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Tolga Çelebi tırmanışçı kısmını çok dandik tutmuşlar, mecburen ya Landa'yı alacaksın ya da kumar oynayacaksın :(

@özcan yılmaz Dumoulin'in takımı sprint ve klasik takımı o takımda Dumoulin'a dağlarda yardımcı olabilecek çok güçlü hizmetçileri yok elbette ama Ludvigsson ve Preidler formdalar ellerinden geleni yapacaklardır :harika::harika:

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bir de sky'dan boswell'e sempatim var, gecen sene fransada az daha bir etap aliyordu.
Giroda daha da iyi bir performans bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@selmantuncer 4 puanın daha var stacchiotti yerine 8 puanlık birini alabilirsin ve de Cunego'yu değiştir bence :D

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nibali ve diğerleri...Astana eğer beklediğim gibi güçlü durursa hiçbir sürprize yer kalmaz 2014 fransa turundan daha rahat alacaktır.Sürpriz olarak göremeiyorum kimseyi umarım mücadelesi bol olur ve kazanan Sky olmaz herkese iyi seyirler :)

• Beğen
Tepkiler: SamiKZ ve taner07

azzurro

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
Erhan K.
Bisiklet
Giant
Bilgiden çok sempatiyle kurulan takimimla aranızdayım. Bu tip oyunlar heyecanı arttırdığı gibi, dikkati de arttırıyor. Şimdi giro bitene kadar benim bisikletcilerin tüm özelliklerini ezberlerim:)

image.png

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
Ben yine Movistar sevgimi gösteren bir takım kurdum. Genel klasman için Majka, Valverde, Dumoulin (sürpriz), tırmanış için Amador, Majka, Betancour... 100 puan yetmiyor işte :)

giro.jpg