Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giro De Italia 2010

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    21 etaplı 3418km'lık İtalya Bisiklet Turu 8 Mayıs'ta başlıyor

21 Mart itibariyla katılacak takımlar

ACQUA & SAPONE (ITA) Pro Continental
    AG2R LA MONDIALE (FRA)
    ANDRONI GIOCATTOLI-DIQUIGIOVANNI (ITA) Pro Continental
    ASTANA (KAZ)
    BBOX BOUYGUES TELECOM (FRA) Pro Continental
    BMC RACING TEAM (USA) Pro Continental
    CAISSE D’EPARGNE (SPA)
    CERVELO TEST TEAM (SVI) Pro Continental
    COLNAGO-CSF INOX (IRL) Pro Continental
    COFIDIS-LE CREDIT EN LIGNE (FRA) Pro Continental
    FOOTON-SERVETTO (SPA)
    GARMIN-TRANSITIONS (USA)
    LAMPRE-FARNESE VINI (ITA)
    LIQUIGAS-DOIMO (ITA)
    OMEGA PHARMA-LOTTO (BEL)
    QUICK STEP (BEL)
    RABOBANK (OLA)
    SKY PROFESSIONAL CT (GB)
    TEAM HTC-COLUMBIA (USA)
    TEAM KATUSHA (RUS)
    TEAM MILRAM (GER)
    TEAM SAXO BANK (DAN)

İlerleyen günlerde elimden geldiğince size takımları tanıtacağım

İtalyan Devlet Televizyonu RAI ,150 kişilik kadro ve 26 araç ile turu dünyaya yayınlayacak. Etap boyunca 22 kamera , 4 motorlu kameraman , 4 helikopter , 1 uçak , 2 motorlu TV yorumcusu , 2 radyo spikeri yayının başarısı için çalışacak. Tur , 150 ülkede 88 saat yayınlanacak

2. Hasan Oğuz

Hasan Oğuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İzlemesi çok keyifli olacak. Eurosport kanalı naklen yayın ile verir değil mi?

3. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    radio shack?

4. iconaclast

iconaclast Aktif Üye

Seviye:
    armstrong'a geçen seneden gıcık onlar.protesto münasebetiyle.bir diğer sebep de california turunun şubat ayından mayıs ayına alınması.armstrong ve takımının bu turda yarışması kanser farkındalığına dikkat çekilmesi gibi düşünülebilir.

taner-ince bunu beğendi.
  5. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:

İşin gıcıklık tarafını bilemeyeceğim ancak Team RadioShack'in bu sene aldığı puanlar ve başarılar çok düşük. Pro team olduğu için , çoğu yarışa katılma hakkı kazanıyor . Sezonun ilk 4 ayında Pro continental takımlar bile RadioShack'tan daha dikkate değer başarılar aldı .

İşin diğer tarafı ise Tour of California , Grand Tour kategorisine girip 3 haftalık yarış olmaya çalışıyor. Takvimde yer olmadığı için Giro'nun üstüne oynuyorlar. İtalyanlar ise Amerikalılar ile işbirliği yapıp ,2011 Giro'yu ABD'den başlatmak istiyorlar.

RadioShack ise A takımını Tour of California'da yarıştıracak . Yoksa geçen sene Bruynell takımını Giro'ya sokmuştu.

Asıl üzücü olan Giovanni Visconti (ISD-Neri ,Tour of Turkey birincisi) , dünya sıralamasında 17. ve bu tura takımları davet edilmedi.

taner-ince bunu beğendi.
  6. taner-ince

taner-ince Aktif Üye

Seviye:
    ali kardeş jens voigt yok ise hiç bir anlamı yok benim için. gerçekten çok seviyorum bu adamı ya süper bir sporcu

Cem Unden bunu beğendi.
  7. iconaclast

iconaclast Aktif Üye

Seviye:
    Evet kulağa mantıklı geliyor.amerikalılar kompleks yapıyor olsa gerek..neden 3 haftalık tur düzenlemiyoruz gibilerinden.Ama neden 2011 turu amerikadan başlatılmak istensin ki ameriklalıların böyle bir planı varsa?
    İtalyanların armstrong'a olan antipati'si geçen yıl ilk defa katıldığı turda tam olarak hatırlamıyorum ama 14. veya 15. etaptı sanırım,o etaptaki kazadan sonra (uçurum gibi bir yol kenarından düşen bir bisikletçinin boynunu fena halde sakatlamış olmasından ötürü) armstrong'un başını çektiği protesto olayından kaynaklanıyor diye biliyorum.geçen senenin öncesinden değil yani gıcıklık.
    Bu arada Radio Shack'in giro da yarışmamasının diğer sebebide haksız sayılmaz.

Cem Unden bunu beğendi.
  8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Radio Shack yarışmıyor diye bir şey yok . Davet edilmediler .Davet edilseler emin ol koşa koşa giderlerdi.

9. iconaclast

iconaclast Aktif Üye

Seviye:
    üzerine pek fazla kafa yormadım açıkçası.iş güçden vakit buldukça hafta sonları eurosport'tan takip edebildiğim kadarıyla edindiğim bilgi dahilinde arkadaşın Radioshack ? nerede gibilerinden çektiği mesaja karşılık cevap vermeye çaılıştım.bir dahada böyle bir densizlik de bulumuyacağım.kim hangi yarışa girerse girsin değilmi?

Cem Unden bunu beğendi.
  10. ayla abdan

ayla abdan Aktif Üye

Seviye:
    RAI SPORT tur boyunca her gün yayın yapıyor. yarış başlamadan önce başlama noktasından ve akşamlarıda turun magazinsel görüntülerini yayınlıyor.
    bunu zaman zaman RAI TRE ile yer değiştiriyor. ve yarışlarında tamamını yayınlıyor.
    bunların hepside canlı yayın

Cem Unden bunu beğendi.
  11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Ayla hanım hoşgeldiniz. Siz geldiğinize göre gerçek yarış sezonu açıldı. :)

ayla abdan bunu beğendi.
  12. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Evet burda ayrıntılı bir haber var: http://www.cyclingnews.com/news/radioshack-not-invited-to-2010-giro-ditalia

Ama davet edilmemesinin altı derin. Elbette şu demeç karşılıklı sevgi(!)yi gayet güzel anlatıyor:

Zomegnan: "There's a certain age at which your legs start to get shorter and your tongue longer."

Zomegnan Giro'nun yarış direktörü; "Belli bir yaşta bacaklarınız kısalır diliniz uzar"

Bu arada geçen sene protesto edilen Milano etabını izlerken protestoya ve Milano parkurundaki araçlara canlı şahit olmuştum. Örgütleyen Lance olsa da konuşmayı DiLuca nın yaptığını ve Lance kadar pelotondaki herkesin bu protestoda payı olduğunu atlamayalım.

tatata bunu beğendi.
  13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Ben işin magazinsel kısmını pek incelememiştim. Dediğinizde doğru ama çağırılsalar mutlaka katılırlardı kanımca . Mart sonuna kadar takımın puanı çok düşüktü. TdF'ye bile çağrılmasını çok takım protesto etti.

Aynı yazıda

*Armstrong was due to ride Milan-San Remo on Saturday, perhaps to help RadioShack secure a place in the Giro d'Italia, but pulled out less than 24 hours before the start. The team said in a press release that he was suffering from gastroenteritis.

Armstrong'un Milan - San Remo'yu Giro'da takımın yerini garantilemek için katılacağı ama hastalık sebebiyle yarıştan çekildiği yazıyor. Demek ki katılma amaçları varmış.

14. ayla abdan

ayla abdan Aktif Üye

Seviye:
    ben forumdan hiç ayrılmadımki gurol. sizleri hep takip ettim yazılarınızı okudum. ben sadece bisiklet sporunu seven, iyi bir seyirciyim. sizlerin derin bilgisi bende yok. onun için yorum yapamadım. bu arada sizlerden çok şeyler öğreniyorum. TEŞEKKÜR EDERİM

15. murat ağırdilli

murat ağırdilli Kıdemli Üye

Seviye:
    gürol merhaba çok harika bir kelime( "Belli bir yaşta bacaklarınız kısalır diliniz uzar")

16. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    2009 Tour O Turkey birincisi daırly impey bir röportajında radio shack takımının kendisine getireecği en büyük avantajın giro d italia 2010 da yarışacak olmnası ayrıca tour de france daki 8 kişilik kadronun halen 3 kişisinin belli olmadığını tdf de yarışabilmek içinde sonuna kadar mücadele edeceğini okumuştum

Fırat Ayanyan, ayla abdan ve Cem Unden bunu beğendi.
  17. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Şu anda RaiSport'ta geçen sezonun özetleri var

18. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet bugün yarış başladı.Prolog genelde olduğu gibi biraz sıkıcıydı ,fena değildi, hafif yağmur vardı.Bana bugünkü etap fazla virajlı gibi geldi.Onun dışında canımı çok sıkan bir konu vardı.Giro gibi 3 büyük yarıştan birinde neden ünlü isimlerin bir çoğu yoktu.Schleck kardeşler,Tom Boonen,Cancellara,Contador,Ballan,geçen senenin kazananı Denis Menchov,Thor Hushovd,Pellizotti,Valverde,Thomas Voeckler vs. hiçbiri yoktu.Acaba bu adamlar TDF'a mı hazırlanıyor? Euskatel takımını da görürüm diye bekliyordum ama onlar da yoktu. (Lance'in takımca ve Mark Cavendish'in California'da yarışacağını biliyorum.)
    Wiggins'in zamana karşılarda iyi olduğunu biliyordum, 1. gelmesi beni şaşırtmadı.Belki David Millar zorlayabilirdi.Onun dışında Sastre'nin 40. olması biraz beklenmedik oldu benim için.

19. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Schleck kardeşler ve Cancellara TdF'ye hazırlanıyorlar. Pellizotti ise kan değerlerinde sorun çıktığı için büyük bir ihtimalle İtalyan Federasyonundan ceza alacak. Onun yerine Liquigas takımında Vincenzo Nibali kadroya alındı.

Denis Menchov ise geçen seneki TdF başarısızlığından sonra bu sene Giro sürmeyerek TdF'ye katılacağını açıkladı. Cavendish'in yerine Greipel var. Euskaltel , RadioShack takımları ise tura çağrılmadılar. Valverde büyük bir ihtimalle Vuelta'ya katılacak . Vinokourov'un TdF'ye katılma ihitmali olmadığı için takım lideri olarak bu yarışta.Valverde'de ceza almamasına rağmen kan değerlerindeki şüpheli durumlarından dolayı daha önceden TdF'den aforoz edilmişti.

Önder Tarım bunu beğendi.
  20. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gerçektende çok zevksiz bir saate karşı etabıydı.İzleyenlere bence hiç zevk vermedi.Bunun bir nedenide havanın kapalı olmasıydı.Umarım diğer etaplar güneşli günlerde koşulur.