Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giriş seviyesindeki dağ bisikletleri konusunda yardıma ihtiyacım var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kadir biçe tarafından paylaşıldı.

1. kadir biçe

kadir biçe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar,

Bir süredir bisiklet değiştirmek için araştırma yapıyorum. Şu an kullandığım bisiklet 10 yıl öncesinden kalan Bianchi Tornado. Kadrosu ağır, 2 amortisörlü yani başıma bela. Bu yüzden bunu değiştirip daha rahat edeceğim bir bisiklet arıyorum. Alacağım bisiklette sürekli parça değişimi istemiyecek birşey olmalı. Bu konuda kafam bayağı karıştı. Örneğin NG650 düşünürken Tourney'i beğenmediğimden vazgeçtim. Bütçem de en fazla 700 TL. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

2. onur özlem

onur özlem Kıdemli Üye

Seviye:
    700 tl bütcen varsa ng 650 düşünme Carraro crs600 modeline bak salcanonun Astro modellerine bakabilirsin. 700 tl ye Acera setli 24 vitesli kilitleme özelliği olan maşalı bir bisiklet alınabilir ng 650 daha çok 400 tl civarı bütcelere hitap ediyor.. :)

3. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    Sedona Borla Öneririm 50TL fazla ve ama on numara bisiklet...

4. abdullah0732

abdullah0732 Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
  5. kadir biçe

kadir biçe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tekrar merhabalar,

Bir süre araştırdıktan sonra ikinci ele yöneldim. Ve aşağıdaki iki bisiklet belirli yönleriyle ilgimi çekti. Bunun haricinde önerebileceğiniz ikinci el varsa memnun olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-satilik-sedona-711-127470365/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...oyle-performansa-boyle-fiyat-127759457/detay/

Bu iki bisiklet hakkında ne dersiniz ? İkincinin biraz daha iyi olduğunu tahmin ediyorum zaten sizden ricam: seviyemi de göz önünde bulundurarak kısa ve uzun vadede ikisinin bana ne gibi faydaları olur bunu belirtmeniz :) Teşekkür ederim.

6. cagatayakbas

cagatayakbas Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Alacagım bısıklet sureklı parca degısımı gerektırmesın demıssın ama ıkıncı el bısıkletlere yonelmıssın ben pek bısıkletten anlamam forumda yenıyım ama 700 lıra ya cok ıyı sıfır bısıkletler bulabılırsın ıkıncı el her zaman ınsanı sıkıntıya sokar. Bence hıc bulasma ıkıncı ele.

7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Giant ilanı sahte olabilir. O bisikletin 2. değil 5. eli bile o fiyata olamaz. Kaldı ki ilanda hem detay yok, hem de yazan yorum aldatıcılık kokuyor...

8. kadir biçe

kadir biçe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İlan sahibi ile konuştum yarın görmeye gideceğim bisikleti. Ancak 850 TL ye onu almak mı mantıklı yoksa sıfır salcano 212HD, Carraro CRS600 veya Sedona Borla,701 mi ?

9. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    giant 2. elını carraro crs600 sıfırı ıle bir tutuyorsun yanı oyle mı vay be :)
    2. el iş degıldır aldatılma durumu yuksek

10. kadir biçe

kadir biçe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bugün YİBA çarşısına gittim ve Mosso önerdiler. Marka nedir ne değildir bilmiyorum ama satıcı çok övdü. Komple acera olan 2670'i 900 liraya vereceğini söyledi. Öte yandan Carraro CRS600 için 725 lira fiyat aldım. Kafam gittikçe karışıyor ve markalar artıyor. İkinci elden de biraz soğudum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir süredir araştırıyorum ve sonucunda gördüğüm bazı sıkıntılar var. Bu sıkıntılar da markalara göre şunlar:

Kron'un maşası sorunlu
    Sedona'nın 711 V frenlisi bulunmuyor, hidrolik disk frenlisi de bana göre pahalı
    Salcanonun jantlarından dolayı akort sorunu oluyormuş
    Carraroyu da seven çok seviyor ama ortak bir düşünce yok

11. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eger almisken iyi bir bisiklet olsun guvenilir gelistirilebilir bir kadro olsun derseniz sayilan bisikletler icinde MOSSO 2670 Acera benim tavsiyem. Tayvan menseili, Turkiye'de pek olmasa da dunyada bilinen bir marka. Kaliteli kadro ve bisiklet parcalari ureticisi. Mosso'nun bu modelinde kullanilan kadro modeli 2670TB triple butted 7005 aluminyum alaşım ve 1810 gram. Uretici firmanın bu kadro icin verdigi link:
    http://www.mosso.com.tw/products/MTB-frame/2670TB.php
    Ayrıca krank acera set ve hidrolik disc ile bu 900 TL iyi fiyat piyasada. Distrubutor sitesinde bu modelin fiyatini 1150.-TL veriyor. Acikcasi butcem yetse bunu almak isterim ama sanirim mosso ACR 101 alacagim su an icin.

12. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Boy ve kilo nedir?

13. kadir biçe

kadir biçe Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    boy 180, 70 kilo