Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giriş seviyesi için bisiklet tavsiyesi edebilir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında rslvia tarafından paylaşıldı.

1. rslvia

rslvia Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Bulunduğum şehrin dümdüz olması ve bisiklet yollarının da fazlasıyla yaygın olması nedeniyle bende de bir bisiklet hevesi oluştu. Ama bisikletle ilgili hiçbir konuda fikrim yok forumları inceleyene kadar bisiklet seciminin bu kadar da komplike bir yanı olmadıgını sanıyordum.Sorun su ki okudugum yazılar kafamı karıstırmaktan oteye gıtmıyor. Bu yüzden anlayabileceğim bir dilde tavsiyede bulunabilirseniz cok sevinirim.
    Bütçem maksimum 750 tl ki buna alacagım zaruri aksesuarlar da dahil. Bisikleti genel itibariyle okula gidip gelirken kullanacagım ama dogayı seviyorum zaman zaman patikalarda da kullanmak istiyorum.
    Başta tercihim sehir bisikletinden yanaydı ancak zamanla trekkingler daha cok hosuma gıtmeye başladı dag bisikletine ise nedensiz yere önyargılıyım.
    Şayet trekking alırsam camurluk bagaj eklediğimde orijinal aksamıymıs gıbı randıman alır mıyım onu da bilemiyorum.
    Boyum 168, şu an için aklımda salcano city sport 40, city life 20, cityfun 60 var. salcanonun mostar ve istanbul modelleri de bana hitap ediyor görünüyor ama görünüşlerine ısınamadım. Konuştugum kişiler de f/p oranında mossoyu tavsiye ediyor. Ve uzuncası ben işin içinden çıkamıyorum bu gidişle bir sonraki sezona kalacagım. Teknik özellikle ilgili sadece alumınyum kadronun iyi oldugunu, vfrenin hidrolik frene nispeten bakımının kolay oldugu ve 28 jantın bana uymayacagını biliyorum.
    Uzunca yazılmış amatör yazımı okuyup öneride bulunursanız çok sevinirim.

2. Ahmet.S

Ahmet.S Aktif Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Carraro sportive 121 :)

3. Buğra E

Buğra E Üye

Adı:
    Buğra
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Ahmet.S Arkadaş bütçem zaruri ihtiyaçlar dahilinde 750TL olabilir diyor. Dediğiniz model bütçe konusunda sıkıntı çıkarabilir. :)

Bende en geç iki haftaya Salcano City Fun 70 modelini almayı düşünüyorum. Sirkecideki bayiye sordum telefonda, nakit 550TL denildi. Aydınlatma (60TL), kask (60TL), kışlık eldiven (50-60TL), Tshirt (75TL), cep telefonu çantası (50TL), bakım/tamir seti (tam fiyatı hatırlamıyorum en fazla 50TL) gibi birde yakındaki bisikletçiden aksesuar fiyatı aldım. Tshirt yerine decathlondan içlik düşünüyorum. Belki sizin için telefon çantası gereksiz gelebilir. Aksesuar (sadece bisiklet) için en azından 150TL, giyim içinse en az 300-350TL bandında bütçe bırakmanız gerektiğini düşünüyorum. Çok tecrübeli değilim ancak bir haftalık araştırmalarım sonucunda gerçekten maliyetli.. :) Kask altı şapkası var, boyunluk, içlik, yağmurluk, ayakkabı, ayakkabı kılıfı, hız göstergesi cartı curtu....

Sizin gibi bende bütçemi kısıtladım (mecburi :) ) ve bir iki haftaya Salcano City Fun 70 modelini alacağım. Yolumun üzerinde olduğu içinde Decathlona gidip hiç olmazsa üşütmeyelim diye içlik almak istiyorum. Yakındaki bisikletçidende dediğim aksesuarları (kask,eldiven,aydınlatma, eğer ucuza gelirse yol bilgisayarı :p ) temin edeceğim. Ay sonu bütçe kalırsa ve ihtiyacım olursa birkaç parça eşya daha almaya çalışacağım. Diğer ay ise asıl yarı profesyonelliğe geçişimizi yaparız :)

4. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @rslvia 60liraya araba farı gibi ışık almaya gerek yok şehir içinde farkedilmene yetecek 20tlye (oda en fazla) ışık bulunabilir, kask 60tl, şimdilik ufak bi çantanız varsa sırt çantası da olabilir onu kullanın, yama seti pompa 25tl, alyan anahtar 25 30tl, tshirt için bişey diyemicem normal spor gidilebilecek kıyafetiniz varsa deneyin üşütmezse sizi kullanırsınız.
    Salcanoya hep soğuk bakıyorum nedense birçok bisiklet dükkanıda hakeza öyle, o yüzden alırken salcanoyu baya araştırın ! Kron xc250 modelinden uzak durun gidonu bilmem neresini kıran çok oldu fakat xc500den yukarısı baya sağlamdır. Carraro, Sedona, whistle, trek, ghost gibi firmalara bakabilirsiniz. İkinci elden sakına çekinmeyin o fiyata 2hafta kullanıp satılan çok ürün bulunur. Birde kış sezonu satışlar duruyor fiyatlar iniyor tavsiye ederim. İyi forumlar..

5. Buğra E

Buğra E Üye

Adı:
    Buğra
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @M.Bedir Beykoz'un bir köyünde oturuyorum. :) O yüzden kaliteli bir ön/arka aydınlatmaya gerek duyacağımı sanıyorum.. Hepsiburada'da dikkatimi çekti dediğiniz farlardan ancak hemen almayı düşünmüyorum, sadece fiyata eklemiştim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Üst/alt içlik almayı ve üzerine ince (mevsimlik) kapşonlu hırka giymeyi düşünüyorum. Alt içinde pazar malı eşofman :) 2.el ürün araştıracağım ancak maaş ne zaman yatar, o zamana kadro ve bütçeye göre bisiklet denk gelir mi bilemediğimden hiçbir şey söyleyemeyeceğim :) Sezon ne zaman açılıyor bilmiyorum ama maaşı aldığım gün almayı planlıyorum :D

6. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    BTWİN ROCKRİDER lara bakmadan almayın ama şehir içi kullanım için pek iyi olmazlar salcano city sport falan iyi olabilir size