Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giresun - Gaziantep Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Mustafa Hocamın ricası üzerine yeni bir başlık açarak, 4.5 günde tamamladıkları Giresun - Gaziantep turunun fotoğraflarını sizlerle paylaşıyorum ;)

Devamı yolda ;)

sadana, Ahmet Mumcu, serhad ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. bisikletcanavari

Seviye:

3. bisikletcanavari

Seviye:

İyi seyirler

4. bisikletcanavari

Seviye:

Mustafa hocam, ilk soru benden. Fotoğrafta elinizde tuttuğunuz ne? Bir yandan deftere benzetmekle beraber, üzerindeki yazıları harita bilgilerine benzetiyorum. Ama her ikisini tam anlamıyla bağdaştıramadım.

5. mustafakoc

mustafakoc Üye

Seviye:
    öncelikle beni kırmayıp bu gezimizdeki fotoları foruma koyarak bizi ne kadar mutlu ettiğini bilemezsin.müslim kardeşiminde en az benim kadar mutlu olduğunu söyliyebilirim.Zaten fotoları müslim ayarlayıp herkese ulaşmasında önayak oldu.çekimler yüzde 99 onun eseridir.enesciğim senin soruna gelince,o elimde tuttuğum harita kitabıdır.Türkiyenin en ince ayrıntısına yakın oranda,köyleri,kasabaları,yolları gösteren ve yolları kalite olarakta detaylandıran,ayrıca ırmakları,vadilri,dağları gösteriyor.kısacası nerde kalırsan kal,sana nerede olduğunu en kısa çıkış yolunu bulmanda yardımcı olur.ben tekrar olarak tüm arkadaşlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.ancak bizim gibi uzun yolculuk düşünen arkadaşlara bazı fikirlerim olacaktır.öncelikle yol güzergahı iyi etüt edilmeli,yolda çalışma olup olmadığı,yeni mucır dökülüp dökülmediği ve ayrıca zamanlamayıda iyi yapmak gerektiği düşüncesindeyim.son olarakta geçtiğimiz yollarda bize yardımlarını ve dualarını esirgemiyen insanlarımızada çok teşekkür ediyorum.

6. bisikletcanavari

Seviye:
    Mustafa hocam o harita kitabında yükseklik değişimleride gösteriliyormu acaba? Eğer öyle ise tam aradığım şey o.Mümkünse o kitabın adını öğrenebilirmiyim. Ben Atlas Harita Kitaplığının çıkardığı 2009 türkiye Karayolları Atlası'nı aldım ama hiç memnun değilim...

mustafakoc bunu beğendi.
  7. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    tebrikle arkadaşlar çok güzeldi .şimdi mustafa hocam bu turu unutup hemen ,yeni bir tur planına başlamıştır bile.

mustafakoc bunu beğendi.
  8. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Harika bir gezi olmuş.Ayaklarınıza sağlık.Sizlerin fotograflarınızı gördükçe benimde hemen yola çıkasım geliyor :).Allah kısmet ederse para bulursam 10-15 temmuz arası bende İstanbul-Çanakkale-İzmir yapmayı düşünüyorum.Hayırlı akşamlar.

mustafakoc bunu beğendi.
  9. mustafakoc

mustafakoc Üye

Seviye:
    harita kitabı reklam amacıyla basılmış.bana hediye olarak gelmişti.2005 tariinde son değişiklikler eklenerek basılmış.sanırım son 4 yıldaki değişimler yok.ayrıa sorduğun yükseltiler çizgi ve renklerle işaretlenmemiş.ancak yükseltiler rakamlarla ifade edildiği yerler mevcut.yanlız ırmak çizgilerinin geçtiği yerlerden vadi ve dağları çıkarmak kolaylaşıyor.ben size haritayı incelemek için getiririm.eğer beğenirseniz arkadaşlarıma sorarak bulmaya çalışırım.eğer bulamazsak fotokopi oda olmazsa sana hediyede edebilirim.

10. Çağlar ALTIN

Çağlar ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    İlk önce geziyi düzenleyenler çok teşekkür etmek lazım ayklarınıza sağlık sonra da "bisikletcanavari" 'na teşekkürler.Resimler bu işin kanıtı önemli olan azim,istek bu tur için gerekli olan iki şey ayaklarınıza sağlık devamını bekliyoruz inşallah!!

mustafakoc bunu beğendi.
  11. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Aman Allah'ım şu turun güzelliğine bakın.... :)

Muhteşem ötesi bir tur... Geçitlerle dolu bir tur.... Sevgili Mustafa Hocam ve Müslüm Hocam ellerinize ve ayaklarınıza sağlık. Sizleri izlemekten müthiş zevk aldım. Böyle turların devam etmesini diliyoruz.

Paylaşım için yardımını esirgemeyen kardeşim Enes'e ise ayrıca teşekkürler...

Sevgiler...

12. Mertcan Aydın

Mertcan Aydın Üye

Seviye:
    Müslüm kardeşim ve Mustafa hocam,inanılmazsınız gerçekten,fotoğraflar okadar güzel,yolculuk güzergahı bir o kadar güzel,baktıkça bakasım geliyor,içimden dolu dolu keşkeler geçiyor,seviniyorumki hepimiz tekrardan Giresun'da görüşeceğiz,bu sayede bunun gibi nice turları birlikte düzenleme şansımız olacak,fotoğraf düzenlemeleri için Enes'ede ayrıca bir teşekkür etmek boynumuzun borcu... :)

13. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    turu yapan ve turun bizlerce izlenmesini sağlayan dostlara selamlar, teşekkürler...

mustafakoc bunu beğendi.
  14. müslüm açar

müslüm açar Aktif Üye

Seviye:
    :in:
    böyle muhteşem bir turu gerçekleştirmekten çok büyük bir zevk ve mutluluk duyuyorum.
    Ayrıca bu turun gerçekleşmesinde bizlere büyük yardımları dokunan BİSELA bisiklete çok teşekkür ediyorum

ibrahim Kızılkaya ve mustafakoc bunu beğendi.
  15. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    çok mütevazisiniz :)))
    tebrikler hocam gerçekten güzel
    sadec şakaydı sen beni gör öyle bir tur yapayım bak neler yazarım

mustafakoc bunu beğendi.
  16. kenanyaman

kenanyaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet mustafa hocam müslüm gerçekten siz tarihsiniz yine mükemmel bir tur olmuş toplam kaç km. yol katettiniz merak ettim kestirme yollları kullandınız mı biraz daha anlatın turu ..

mustafakoc bunu beğendi.
  17. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fotoğraflar ve turda geçilen yerler okadar güzelki bakmaya doyamıyor insan ayaklarınıza sağlık...
    Enescim seninde parmaklarına sağlık klavyen dert görmesin sen neden katılmadın bu güzelim tura?

mustafakoc bunu beğendi.
  18. bisikletcanavari

Seviye:
    Hayat şartları maalesef :rolleyes:

Bu arada Mustafa hocam ve Müslüm, tamam fotoğrafları ben ekledim de tur anlatımı size kaldı ;)

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  19. mustafakoc

mustafakoc Üye

Seviye:
    yapılan tur tamini olarak yaklaşık 750-800km civarında.sanırım müslimin bisikletinde km yi ölcen alet vardı.turun önemli özelliği uzunluğundan çok geçitlerle dolu olması ve hep yüksek rakamlarda yol almamızdı.haritada görünmeyen bizimde karanlıkta geçtiğimiz geçitler vardı onları yansıtamadığımız için özür diliyorum.ayrıca karlı dağlara yakın olduğumuz için aşırı sıcaklara maruz kalmadık.su kaynakları açısındanda iyi bir güzergahtı.zorluklarımız ise dar yollarda sıkışık trafiğin olduğu arabaların sollama yaptığı ve gece arabanın uzun far kullanması,ayrıca rampa yolların bizi aşırı hırpaladığını söyleyebilirim.yanlız zamanlama olarak doğru bir zamanda yaptığımızı düşünüyorum.bundan sonra yollarda yapım çalışmalarının artması,yola mucır dökülmesi,havaların dahada ısınması,yolların trafiğinin artması tur yapmak isteyen arkadaşların işini zorlaştırabilir.tüm bisikletçilerin bu turları yapacağına inanıyorum. yeterki elinde gerekli olanakları olsun.kenancığım sizin gibi eski bisiklet ustaları çok daha iyi turlar gerçekleştirir önemli olan karar vermektir.başladığın anda zaten yarısı bitmiş demektir

20. müslüm açar

müslüm açar Aktif Üye

Seviye:
    merhaba bisiklet dostları
    Mustafa hocamın yolculuğu 796 km tuttu. ben ise ondan sonra 36 km daha pedal çevirmek durumunda kaldım.:eek:
    o son 36 km benim için daha çok yorucu oldu. emeleketimin rüzgarı hoşgeldin dercewsine tam karşıdan esiyordu. Bundan da zoru bu yolu tekk başıma gekmek oldu. Çünkü mustafa hocama çok alışmşıtım yalnızlık çok zormuş be:rolleyes:
    Bir de yolculuktan sonra yaşadığım ilginç bir durum var: yolculuk esnasında sabahın 5 inde uyanmaya alıştığım için evde geçirdiğim zamanlarda dahi 5 de uyanıyordum.
    Gezimiz konakladığımız yerlerdeki yardımlar sayesinde çok güzel geçti. Mesudiye de polis memurlarının yardımı sayesinde ilk gün kyk ya baylı bir yurtta konakladık.( burada BİSELA yı katkıları için tekrar teşekkür etmek isteyorum)

Ahmet Mumcu ve mustafakoc bunu beğendi.