Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GİRESUN da bisiklet yolu

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında feritkucuk28 tarafından paylaşıldı.

1. feritkucuk28

feritkucuk28 Üye

Seviye:
    Ben Giresun da ikamet ediyorum bizimde sahil boyunca bisiklet yolumuz var fakat : Ne çare sanki yurdum insanı aşıklar yolu yada kendilerine belediye tarafından yaptırılmış kişiye özel yürüyüş yolu zannediyorlar .Artı olarak kendilerine burası bisiklet yolu diye uyarı yaptığımızda ise o da neymiş gibisinden yüzümüze bakmaktalar .Bu sorunu nasıl çözeceğiz .Oda bişi değil geçen hemşerimin biri tutmuş manitanın elini ( hani bisiklet yolu aşıklar yolu ya ) bisiklet yolumdan ilerlemekte ama görmelisiniz o kadar mutlular ki ee nasıl olmasınlar belediye onlar için yol tahsis etmiş .Neyse bende aynı istikamet de 30 km hız ile seyir halindeyim sahil de kalabalık ee bizim mutlu çift e 2 metre kaldı acı bir fren sesi tabi fren yapan benim sevgili hemşerim sanki ben onun yolundayım havasında arkaya döner ve en şiddetlisinden bir Kadir İNANIR bakışı atar aman allahıım bu nasıl bir bakış ben sakince yanlarına yaklaştım ve kendilerini yürüdükleri yolun bisiklet yolu olduğu konusunda uyardım .Ama ne çare hemşerimiz hem suçlu hemde güçlü bir ara bana doğru hareket yapar gibi oldu ben geri çekildim ve yanında bayan var istersen sen şimdik git sakinleşince beni bul konuşalım şeklinde kendisini uyardım . Bu sırada ben geri döndüm ve yoluma devam arkadan bir ses ( hemşehrimizin yanındaki bayan ) - Görmemişin bisiklet yolu olmuş ...
    Ben hiç bir anlam veremedim SİZCE ;

ExtremeRiding ve bisikletcanavari bunu beğendi.
  2. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Giresunda bisiklet yolu yapıldığımnı yeni öğreniyorum sizden. Çok sevindirici gelişmeler bunlar. Artık bu problemleri tatlı belalar olarak görüp hemen sinirlenip pes etmeden, gereğini yapıp olurunu zamana bırakarak çözülecek sorun olduğuna inanıyorum. Bisiklet yoluna halkımızın saygı duymaması bisiklet yolu olan tüm illerimizde ve hatta Dünyanın gelişmiş metropollerinde bile sıkça rastlanan bir durum. Halkımızın tamamını bir seminere tabii tutmamızın imkanı yok tabiki. Bu sorunların büyük kısmı nasıl aşılır? Benim yaptığım bi kaç teknikten bahsedeyim. Ne yazıkki bu sıralar bisiklet yolunda bisiklet sürmek benim için zevk yerine işkence oluyor ama bunu yapmakta kendimi zorunlu hissediyorum. Saatte ortalama 25 Km/s hızla gidiyorum yolda.Eğer önümde yoluma giren yayalar var ise hiç istifimi bozmadan üzerlerine sürüyorum. Hala kaçmıyorsa gerekirse o kadar çok yavaşlarım ki kendisi durumu anlayıp yoldan çıkar. Ha eğerki arkası dönük ise kendilerine nazikçe seslenirim.Bisiklet yolundan gittiklerini belirtip çıkmalarını rica ederim.Bazıları cidden mahçup olup hemen kenara çekilirken yurdum artist insanları da ters cevap vermekten çekinmeyenler de olmuyor değil. Huyum kurusun geri cevap vermekten hiç çekinmiyorum. Ha bunu yaparken en az 3-4 arkadaş olmakta fayda var.Her ihtimale karşı :) Benden sonra diğer arkadaşlarda bisiklet yolundan çıkmamakta direnen vatandaşı taciz edercesine yakın geçiyorlar ve mecbur yolun dışına çıkıyor. Bunlar şahsi yapabileceklerimiz. (Doğru veya yanlış benim metodum bu ;) ) Bunun dışında eğer yakınlarda bir güvenlik görevlisi var ise durumu izah edip malum şahısları uyarmasını rica edebilirsin. İnanıyorumki %100 sonuç alınamasa da insanlarımızın büyük bir bölümünü zamanla bisiklet yolunun varlığına alıştırabiliriz ;)

feritkucuk28 bunu beğendi.
  3. bsr387

bsr387 Üye

Seviye:
    izmirde de aynı dert mevcut. üstelikte insanlar bisiklet yolunda yürüdüklerinin farkında olmalarına rağmen kavga çıkarıcak raddeye gelmeleri sinirimde dokunmuyor değil

feritkucuk28 bunu beğendi.