Gipiemme Tecno Aluminyum Kolon Jant

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Arkadaşlar böyle bir jant seti gördüm fiyatı da oldukça yüksek (650-TL) Bu jant hakkında bilgisi olan var mıdır?Dağ ya da yol bisikletlerine uyumlu mudur yoksa sadece triatlon bisikleri için midir?
(link).

Ayrıca bu şekilde telleri olmayan jantları tr de bulabilmemiz mümkün müdür? cvplar için şimdiden teşekkürler

Scudo

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Satılıyor ama daha farklı model hiçbir sitede göremedim ...
evet baya bir ağır döküm müdür nedir eski odun sobaları gibi :) Ama anlayamadığım bunu ince iç lastikli yol lastiği takıp kullanabiliyor muyuz disk fren uyumu var mı 26 mı yoksa 28 inch mi?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@ALP KUTERDEM

Hem disk, hem v- fren, hem yol, hem dağ bisikletine uyumlu jant. Ayrıca iç lastiksiz hatta komple lastiksiz bile kullanabilirsin...

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
valla o zaman fiyatını hakediyormuş gerçekten teşekkürler arkadaşlar bilgiler için

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@Hasan Çağrı

Hiç lastiksiz nasıl oluyor? Aynı performansı alabiliyor muyuz öyle? Yoksa zor durumlar için mi böyle dediniz ?

Benzer jantların dağ bisikleti için olanları satılıyor Delta bisikletin sitesinde.Markası Teny Rims,disk ve v fren uyumlu modelleri var.Yalnız bayağı ağırlar fakat fiyatları da çok yüksek değil.

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
siteye dün mail atmıştım jantlarla ilgili gelen cvp

Tecno model jantlar 26 inchtir. 28 inch olanlarıda varsa elimizde stok olarak yoktur.
Disk uyumlu değildir , disk uymlu isterseniz farklı bir ürün verebiliriz ön arka set fiyatı gene Gipiemmenin 895.Eurodur.
Talebiniz halinde resim ve teknik bilgileri verebiliriz.Bunlara sadece kast dişli sistemi Shimano dişliler uyar.

Tepki
50
aslına bakarsanız o jantların carbon olanları daha uygun agırlıkta oluyor adapazarında görmüştüm bisiklete çok ayrı bir hava katıyor ve çok güzel

• Beğen
Tepkiler: R@SYONEL

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
sirkecide bulabılırsın bu jantların 28 boyunu ben ınceledım agırlıgı dısında herseyı guzel

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
benim bir arkadaşta carbon olanından var baya ağır bir jant seti... sağlamlığı nedir bilemem ama carbon kırılırsa nasıl olur Kaldır at dercesine bişi sanırım :(

• Beğen
Tepkiler: mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
O jantım amacı düz yolda gitmek değil, ağırlığının fazla olmasının nedeni aerodinamik olması. Yani aynı hız için gerekli olan gücü azaltıyor, TT veya Triathlonlarda kullanmakdaha mantıklı.

Karbon kolonlu ya da disk (fren değil disk jantlar) jantlar da normal yol jantlarından daha ağırdır genelde.

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@serkan hilal

Evet bu arada eğer birşey olursa kaldır at :) Ama genelde arkadaşlarımın söylediğine göre kolonlu aerodinamik jantlarla 40km tt de 2 3 dk kadar daha iyi zaman yapabiliyolarmış. Normal yol yarışı da değil eğer TT yarışmıyorsanız hiçbir artısı yok.

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
yok yarışmıyorum ben 8 sene önce bıraktım. bıraktığım gün bittiğim gündü malesef :( bu akşam durumum belli olacak bi kaç arkadaş toplanıp inceleyecez ona göre karar verecem...