Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gidonun sağa sola çekmesi

Konu, 'Süspansiyon' kısmında sedat saraç tarafından paylaşıldı.

1. sedat saraç

sedat saraç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaslar merhaba.dün maşamı değiştirdim.montajı filan yaptım.bugun bisiklete bindigimde sola zaman zaman sağa cektigini fark ettim.vidaları çok sıkı değil.buna rağmen sebebini çözemedigim bir çekme var.furç takımını doğru monta ettigime inanıyorum.daha oncede birkaç kez montajını yaptım.bisiklet bu
    http://medien.markt.de/bilder/2012/..._image/0/scott_voltage_yz25_mountain_bike.jpg

önerisi olan arkadaslardan destek bekliyorum

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sorun belli, montajını yaptığın parçaları tekrardan gözden geçirmenizi öneriyorum. Doğru ve dikkatli şekilde yapılmayan gidon vb. montajlar sağa sola çekme gibi sorunlar doğurabilir.

3. sedat saraç

sedat saraç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yaptıgım işlem sırasıyla.maşa bileziğini taktım.sonra kadroya yerleştirdim maşa borusunu.sonra siyah bir halka vardı onu uygun pozisyonda taktım.sonra mavi 1 santim genişliginde yuvarlak bileziği taktim sonra şapka şeklinde olan demir bileziği taktım.ve gidonu yerleştirip vidaları sıktım.vidaları çok aşırı sıkmadı sert olmasın diye ama.çözemedim.

4. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Maşa boşluk ayarı civatasını çok sıktıysan bu sorun olabilir. Gidon civatası ile maşa boşluk civatası ayrı. Bunların sıkımlarıyla ilgili şu başlığı okumanı öneririm, belki yardımcı olur:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=121224