gidona takılan bar end gibi olan bişey...(nedir bu?)

marule

Daimi Üye
Tepki
406
Forumda bir kaç kişinin bisikletlerinin resminde görmüştüm, böyle gidona takılıyor bar-end gibi ama boynuz şeklinde değil de biraz daha kısa ve hem aşşağı hem yukarı doğru(yani bar-end i ortasından gidona takmışsın gibi) çıkıntısı olan bir nesne var :) Bu nesnenin adı nedir? Nerde bulunur?

konuyu açacak yer bulamadım, istenirse uygun bulunan yere taşınılabilir...

Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
single track solutions barends
http://www.gaerlan.com/bikeparts/parts/bar/barendsng.gif

(link)

• Beğen
Tepkiler: marule

marule

Daimi Üye
Tepki
406
evet işte bundan demek istedim de istanbul da nerde buluruz bunu? Bir de her gidona uyar mı? Takması kolay mıdır? Kullanımı bar-end e göre daha mı rahat yoksa bar-end mi tavsiye edersiniz? biliyorum çok soru sordum ama acil lazım böyle bir şey...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Kullanmadım ama almayı düşünüyorum :)

kullanan arkadaşlar cevap verecektir ;)

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Sadece el posizyonu değiştirmekiçin oldukça uygun bir ürün. Ancak benim gibi tırmanmalarda biraz daha ilerden tutmak istiyorsanız klasik barend daha iyi bir seçim.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
ben de daha değişik birşey bekliyordum :) bu bar-end leri sanırım Çağrı abinin ve Uğur abinin bisikletinde görmüştüm.

gecen hafta kızlıtoprak kaçkar bisiklette gördüm 1 paket satılıyordu sanırım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun özellikleri ve amacı nedir ki? Yani bar end'den ne avantajı var. Kullanan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Bar end; gidon ucuna takılan boynuzlara verilen isim. Bu topikte de görüldüğü gibi bar üzerinde farklı konumlanması da mümkün. Bar End in asıl amacı uzun süreli tutuşlarda fazla baskı altında kalıp kan dolaşımı düzensizleşen bölgeleri rahatlatmak. Aynı zamanda hakimiyet açısından da bazı parkurlarda avantaj sağlayabilir.

• Beğen
Tepkiler: sercancetin