Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gidon, Vites kolu, Aynakol, Ruble değişikliği yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tolga Can tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar ;
    Bisikletimde bir kaç değişikliğe gitmek istiyorum.
    Sizce gereksiz bir masraf mı, yoksa bana çok katkısı mı olur. yorumlarınızı esirgemiyin lütfen.

1- Öncelikli işim gidonu değiştirmek olacak. Alyan ile ne kadar sıkarsam sıkayım zamanla tekrar gevşiyor. ileri geri hafif oynama yapıyor.
    Ayarsız düz bir gidon almak istiyorum. uygun fiyatlı tavsiyeniz. boğaz ile birlikte tabii

2- Rampalarda 21 vites zorlanıyorum. Pedallar çok ağırlaşıyor. dişli aynakol sisteminden pek anlamadığım için yardım istiyorum.
    30 vites yapmak istiyorum. Hem yolda hızımı arttırcak hemde beni rampada zorlamayacak olan sistemi kurmama yardımcı olur musunuz.

3x10 vites kolu, 10 lu arka dişli, Ön dişli ve aynakol, bu bisiklete uygun fiyatta ne yapabilirim.

Uzun yol gezilerime başlamadan bu işi en kısa sürede halletmek istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Bisikletim : http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=979

Ayarladıkça gevşeyen yer :

2. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Koskoca sitede 3 parça malzeme önerecek adam yok mudur ?

3. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam bildiğiniz gibi 30 lusisteme geçmek isterseniz büyük ihtimal jantı da değiştireceksiniz. yokuşları kolay çıkmak istiyorsanız son dişlisi büyük olan rubleleri tercih etmelisiniz ön aynakol 39 diyelim arkada 36 siz 1 pedal attığınızda arka teker 1 tur dönmüş olacak çok rahat istedğiniz yokuşu çıkabileceksiniz. aynısını 7 li sistemde de uygulayabilirsiniz rublenizin son dişlisi kaçlı olduğunu bilmiyorum tahminim 32 olabilir diyor. 36 yaparsanız tırmanırken aynakolu en küçüğe alırsanız rahat çıkbilirsiniz. ama ben illaki 30 lu sisteme geçmek istiyorum diyorsanız 30 lu değilde 20 lis siteme geçmenizi (mağlum bazı kombinasyonlarda zincir "Z" durumunu alıyor.) aynakolu 39/26 almanızı rubleyi 11-36 veya 12-36 almanızı tavsiye ederim. 36t olduğu için arka aktarıcıyı uzun bacak almanız gerekiyor.

Tolga Can bunu beğendi.
  4. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam bence bu bisikleti satıp daha iyi özellikte tur bisikleti almalısınız.

Tolga Can bunu beğendi.
  5. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim tek derdim rampaları zorlanmadan çıkmak. Tur bisikleti olarak rampalarda zorlanmayacağım. önerebileceğiniz bisiklet modeli nedir ?
    Şuan için bisikletin dişli sistemi hakkında bilgim yok. Yeni çevre ediniyorum. Sora sora arkadaşlardan öğreneceğiz artık.
    Servislere itimatım kalmadığından dolandırılmadan kendim halletmek istiyorum. ilgin için teşekkürr ederim

6. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aynakolu dediğim gibi 39 ve altı olan rublesi son dişlisi 36 t olan 3x8, 3x9, 3x10, 2x10 çekiş sistemine ait bir bisiklet almanız yeterlidir. 7li, 8li ,9lu, 10 lu sistemin birbirinden farkı dişliler arasında diş farkının fazla olmamasıdır, rampaları zorlanmadan çıkmanız için sadece çekiş sistemi önemli, spd pedal kullanmakta size rahatlık sağlayacaktır. bunlara göre bisikletinizi seçebilirsiniz,