Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gidon seçimi

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Erhan1 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam;bisikletimdeki gidon merkezden merkeze 42cm ,yeni almayı düşündüğüm modelde 42 şu an yok 44 cm var.42 den 44 e geçiş yadırgatıcı olabilir mi?Competitivecyclist de gidon genişliği ile ilgili kesin bir ifade bulamadım şu linkteki " http://www.jimlangley.net/crank/bikefit.html"
    öneri için yorumunuzu veya önerilerinizi öğrenmek isterim.Teşekkür ederim..

2. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bende gidonumu değiştirmeyi düşünüyorum ama tam olarak nerden nereye omuz ölçüsünü almam konusunda net bir bilgi bulamadım kimine göre 42 cm kimine göre 44 cm kullanmam gerektiğini söyleyen arkadaşlar var bununla ilgili detaylı bilgi alabilirsek hem eros3 hemde benim için iyi olacağını düşünüyorum, bu arada araya girdiğim için kusura bakmazsın umarım eros3 teşekkürler iyi günler

3. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Abartıya kaçmadıkça Geniş gidondan zarar gelmez aksine bisikletin kontrolünde, yokuşlarda ,sprintte rahatlık sağlar .Rüzgarda iyi kapanılmıyor Geyiğinede inanmayın.Bulsam 46 lık takıcam;)

Alp Aslan ve serkkan bunu beğendi.
  4. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gidon Genişliği göğüs kafesinizin biniş sırasında sıkışmaması ile ilgili normal şartlarda omuz başlarınızın orta noktaları arasındaki mesafe gidon ölçüsüne baz teşkil ediyor.Normal ölçüden bir boy büyük veya küçük alınabilir bu tamamen sizin anatominiz ve biniş stilinizle ilgili bir durum.:in:

5. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam bu yorumlar karar vermemde yardımcı olacak,ben de geniş olmasının kontrolde rahatlık sağlayacağını düşünmüştüm,farklı bir ölçüye geçişe alışma konusu aklıma takılmıştı .competitivecycliste daha önce omuz kemiklerini ölçü alan değer vardı şu an bu ölçü yok ,verdiğim linkte de gidonu ters çevirip omuzunun üstüne koymuş bu da belirsiz görünüyor,bu durumda deneme yanılma yöntemini kullanacağız herhalde. Alpaslan arkadaşa da teşekkür ederim her yorum değerlidir benim için.iyi günler

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.