Gidon Oynuyor

tuna sefa

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
(link)

Resimde "DİKKAT" yazan kısım öne arkaya hafif oynuyor. Normal midir? Tamir ettirmeli miyim?

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
seninki gene hafif oynuyor. başka arkadaşların kaldırımdan inerken çat çut ses geldiği oluyor.

bu tür bi gidon hiç kullanmadım. ama hiç oynamaması lazım bence bi baktır

• Beğen
Tepkiler: tuna sefa

tuna sefa

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
@chn krmz

Servise mi göndermem lazım, yoksa mahalledeki bisiklet tamirhanesinde yaptırsam olur mu? Garantisi sıkıntıya girer mi?

Arkadaşlar bugün tatilken yaptırmam lazım. Başka bilgisi olan var mı?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@tuna sefa

Merhaba. Tamir ettirecek bir şey yok. Gidon boğazının ek yeri gevşemiş sadece. Uyumlu bir alyan anahtar ile sıktığınız taktirde sorun düzelecektir..

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Aynı boğazdan bendeki salcano city sport'ta da var uygun bir alyanla sıkman işini görecektir ama ileri zamanlarda tekrar gevşeyip ses yapmaya devam ediyor. Ayarlı gidon boğazı yerine sabit bir boğaz ile değiştirmeyi de düşünebilrisin ileride

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
o boğazın altında bir vida var. onu uygun bir alyan ile sık ses kesilir ve oynamaz. sonra yine gevşer bir daha sıkarsın şöyle sağlam daha da oynamaz...

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
gidon boğazının yanındaki ölçü yazan vidayı sıkacaksın aynı gidondan bende kullanıyorum aynı sorun bendede vardı iyice sıktım orayı geçti hatta araya ince bir kağıt sıkıştırmıştım sıkı tutsun diye

tuna sefa

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Çok teşekkürler arkadaşlar. Uygun bir alyanla sıktık sorun çözüldü. Ama bugün bir sorunla daha karşılaştım. Göbekteki viteste 2. ve 3. dişliye geçtiğimde çıt çıt ses geliyor.(shimano altus, 24vites, carraro sportive224) sizce normal midir?

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eğer arka aktarıcıdan bahsediyorsaniz vites ayarlarinizda problem olabilir.
Şayet ön dışlı 3 de yani üstte ve arka dişli 2 ve 3 de kullanıyorsanız yanlış dışlı oranlarını kullandığınız için bir çıt diye ses yapıyor olabilir.

Doğru dışlı oranında kullandığınızı varsayarsak Büyük ihtimal tel gerginliği ile alakalı. Vites kollarının üstünde ayar yeri vardır. Onu çok az sıkarak veya gevşeterek ayarlayabilirsiniz. Fazla sıkıp gevsetirseniz ayarı daha çok bozabilirsiniz.[emoji2]

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Peki bu işi katlanır bisiklette yapmasını bilen var mı?
sıkılacak bi yer yok çünkü

tuna sefa

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Sıkıntı ön dişlide ama 2 gündür ilgilenemiyorum bisikletle. Yarın bi bisikletci abiye soracağım. Cevaplarınız için çok teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Hala aynı yafu. Katlanır bisikleti olan yoook mu?
Bilen varsa pm beklerim.