Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gidon,Gidon Boğazı,Sele Borusu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında firatatalay34 tarafından paylaşıldı.

1. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar , özel olarak alüminyum gidon,gidon boğazı,sele borusu yaptırmayı düşünüyorum ,normal almaya kalkarsam pahalıya gelecek malum öğrenciyim , bunu da abimin çalıştığı şirkette baktırcam oluyorsa yaptırcam işte neyse , şimdi sizlerden ricam örnek fotoğrafla beraber şu parçaların ölçülerini uzunluklarını söyleyebilir misiniz?
    Benim beğendiklerim şu tarz fakat ölçüleri nedir bilmiyorum, bir de fazla uğraştırmama amaçlı düz istiyorum orta bölgenin oval olması şart değildir heralde ? :) 4.jpg 283Z6.JPG 16010101102-800x640.jpg

EDİT : Sele borusu da elimde böyle birşey fakat çelik ve de kısa biraz sırf uzun olsun diye yeni istiyorum , bunun için direkt ben bu boruyu versem aynı ölçülerde alü yapılabilir diye düşünüyorum
    http://i.hizliresim.com/gk3QW3.jpg

Yardım Lütfen bilgisi olan varsa ihtiyacım var şuan

Son düzenleme: 9 Nisan 2015
  2. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bilgisi olan yok mu ??

3. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Talaşlı imalat yöntemleri ile özel olarak üretilecek bu parçaların seri üretim parçalardan ucuza malolacağını kim söylediyse ona selamımı söyleyin.

Gidon imalatı için bir cnc boru büküm makinesi belki iş görürken, boğaz için birçok parçanın tezgahlarda işlenmesi ve kaynağı şart. Aynı durum sele borusu için de geçerli. Tasarım ve cnc programlama için gereken zamanı saymıyorum bile.

Hem anormal derecede zaman = para kaybı olur, hem de ortaya çıkan mamül hafiflik açısından pres döküm imal edilen hazır parçaların yanından geçemez.

Siz ikinci elde uyguna düşürmeye bakın.

Furkan TK ve Murat Cömez bunu beğendi.
  4. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Olursa ucretsiz olacak , cunku normal sartlarda 1kg alü 2-3€ gibi birşey , şekil vermesi var bi de o kadar dediginiz gibi belki gidon bogazi sikintili olacak ama hic yoktan gidon ve sele borusu yaptirmak istiyorum

5. sarkihalindekal

sarkihalindekal Şarkı Halinde Kal!

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle bu boğazı hangi kadroya monte edeceksin o önemli. Gidon boğazının ölçüsü kadroya uygun olan maşanın ölçüsüne göre olmalı. Yani senin dediklerine göre konuşuyorum.
    Bu arada 'orta bölgenin oval olması şart değildir heralde' demişsin. O cümlenden anladığım gidonun tam olarak düz olmasının bir sorun olup olmayacağını sormuşsun. Gidonların açıları vardır ve bu önemlidir. Doğru olmazsa bileklerimizde kısa kullanımlardan sonra bile ciddi ağrılar oluşur. Yani kullanıma uygun olmaz ve sağlıksız olur.
    Son olarak bu yapacaklarının hazır olanlardan daha uygun fiyatlı olması zor gibime geliyor ama yaptırırsan veya yaptıramasan dahi bu konu altında bizleri aydınlatırsan sevinirim. Benim önerim hepsini 2. el olarak alman. Çünkü hem daha sağlam, hem daha hafif hem de bisikletine daha uygun ürünler olacaklar. Tabii bir de zamandan ve düşünceden tasarrufun olacak. Maddi olarak çok çok zor durumdaysan bu forumun freecycle benzeri bir konusu var, o konu altından taleplerini girersen sana yardımcı olacaklardır. O olmadı facebook'ta da freecycle grupları var. İlini yada yakın illeri yazıp yanına freecycle yazıp aratırsan karşına sonuçlar çıkar. Daha da merak ettiğin şeyler varsa seve seve yanıtlarım.

Sele borusunu tam olarak ne olduğunu bilmediğini düşündüğüm için bu fotoğrafı ekledim. Bu fotoğrafa bakarsan sele borusunun da gidon boğazı kadar elle üretiminin daha doğrusu tek başına üretilmek istenirse uğraştırıcı olacağını bil istedim...
    B[​IMG]:

firatatalay34 bunu beğendi.
  6. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kadro siradan basit bir kadro umit colorado olacak , o alu degil bari elden geldigince bazi parcalari alu olsun diye dusudugumden boyle bisey planladim, madem dediginiz gibi ovallik onemliyse ugrastirmaya gerek yok milleti hikaye olur o is , cunku yaptiracagim fabrika endustriyel mutfak aletleri onun disinda baska buyuk firmalara bakir sac vs falan yapiliyor yani milletin isi varken uzun surcek bisey asiri zaman kaybi olacaktir , haliyle duz gidon disinda ugrasmazlar diye dusunuyorum ama dediginiz bolume ve facedeki sayfalara goz atmakta faydq olacak o zaman , teşekkür ederim sagolun

@sarkihalindekal bendeki sele ve sele borusu uyumlu oldugu icin bu tarz isciligi olmasi sart degil selem var yani ona uyan seledeki boru da bu attigim o yuzden boyle olsa yetiyor

Son düzenleme: 10 Nisan 2015
  7. sarkihalindekal

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  8. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  9. sarkihalindekal

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Linki görmemişim:) Böyle bir sele borusu olduğunu bilmiyordum, ilginç...

10. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye: