Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gidon çok gevşek

Konu, 'Kadrolar' kısmında biral tarafından paylaşıldı.

1. biral

biral Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    merhaba,
    carraro force 500'üm var, gidonda hiç boşluk yok ama çok gevşek, yani sağa sola çok kolay dönüyor dirilik yok hiç, bir nebze olsun sıkılaştırmak istiyorum, kapakla filan uğraştım biraz ama yapamadım.yöntemi nedir acaba?

2. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    5 numaralı alyanla boğazın şaft borusuna bağlandığı kısımdaki 2 vidayı sıkın

3. biral

biral Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    yanlış anlaşıldı sanırım, furşdaki gevşeklikten bahsediyorum, yani ön teker sağa sola çok rahat dönüyor, otobüs geçse yanımdan çok kolay yalpalıyor, gidonu düz tutmakta zorlanıyorum.

4. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    gidon boynunun maşa bağlantısını gevşetin ilk önce, furş kapağını sıkın istediğiniz sertlikte ama rahat dönmesi daha iyi, sonra tekrar gidon boynunun maşa bağlantısını sıkın

5. Haluk Eke

Haluk Eke Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eğer hiç boşluk yoksa ve sağa sola çok rahat dönüyorsa, gidon ayarınız mükemmel yapılmış demektir. Bisikletin stabil sürüş olanağı vermemesi - göbeklerde boşluk vb. arızalar yoksa - kadronun geometrisinden kaynaklanıyordur. Buna da zaten birşey yapamazsınız.

6. biral

biral Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Haklısınız rahat dönmeli ama bu haddinden fazla rahat dönüyor, bu da beni rahatsız ediyor açıkçası... tek elle kullanmak zorunda kaldığım durumlarda bile yalpalıyor çünkü. iki elimi bıraktığımı düşünemiyorum bile (riskli hareketleri sevmesem de)... kaldı ki "stabil ve düz sürüş hususunda" acemi bir sürücü de değilim.
    neyse, İhsan Bey'in bildirdiği yöntemi denemiştim ama becerememiştim tekrar deneyeceğim. teşekkürler ilginize...