Gidon Boğazı

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Scott scale 50 bisikletimin gidon boğazı uzun geldiği için değiştirmek istiyorum.Hafif 8cm lik 1/8 lik furç icin 31.8 mm kalınlığındaki gidona uygun gidon boğazı tavsiyelerinizi bekliyorum

Scudo
Tepki
31
Arkadaşlar merhabalar,

Maşa olarak :
(link)

Gidon boğazı olarak :

(link)

Gidon olarak da :

(link)

almayı düşünüyorum.

Hareketli gidon boğazı seçmek istememin nedeni: hergün epey dik bir yokuş tırmanıyor olmam. Hareketli boğaz sayesinde ergonomik bir şekilde ayarlama yapabileceğimi düşündüm. Sabit gidon boğazı daha mı iyi olur? Ayrıca bu gidon boğazının; maşa kısmına geçen sistemin, şu an kullandığımla aynı olması. Açıkcası bisikletim biraz eski olduğu için sabit gidon boğazının uyum sağlayamamasından korktum.

Bu gidonu da almak istememin nedeni. Forumdan araştırdığım kadarıyla bar-end kullanımı yokuş tırmanışında kolaylık sağlıyormuş. Kuşkum şu; kendinden bar -end li gidon'a. Ellik biçiminde olan vites kollarımı monte edebilirmiyim? Vites kollarım normal gidonlarda çalışacak şekilde dizayn edilmiş.

Bu maşa hakkında daha önce satış yapmış olan bir üyenin yorumunu gördüm. Olumlu görünüyordu. :)

Bütçemin epey düşük olmasından ve bisiklet olayına yeni sarmamdan ötürü ucuz parçalar tercih ettim.

Her türlü öneriye ve tavsiyeye açığım. Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.

Saygılarımla.

Not: Hep görüyorum başka firma ile ilgili link veren arkadaşlarda; Firma reklamı gibi bir amacım yoktur. Temsili başka fotoğraf bulamadım.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Vites kollarının, gidonun kıvrımlı noktalarından geçip geçmeyeceğine dair şüphelerim var. Bunun yerine düz gidon ile beraber ayrı bar-end almayı düşünseniz belki daha iyi olabilir. Yine de tam emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Yılmaz

çağın onat

Aktif Üye
Tepki
163
Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Öncelikle sormak istediğim kaçlık bir boğaz kullanmak gerek.
Bisikletim whistle miwok mtb M size, boy:183... Üzerinde byte standart boğazı var.
Kaçlık bilmiyorum.
Sizce doğru ölçü nedir ve piyasadaki en iyi gidon boğazlarını söylermisiniz.

Şimdiden teşekkürler....

umut erol

Üye
Tepki
0
Benim scott scale 60 bir bisikletim var. son günlerde ona ayarlanabilir bir gidon boğazı almaya niyetlendim. Gidon modeli scott x-Rod. Bana gidonuma uygun bir ayarlanabilir gidon boğazı önerirseniz çok sevinirim. delta bisiklettee bi tane gördüm http:(//www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3683,OdesisMc). Bu benim bisikletime uyarmı? yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

ahmet hamdi alsat

Aktif Üye
Tepki
26
merhaba arkadaşlar, ben önceden 18inc kadro kullanıyordum ve şimdi 20inc ile değiştirdim ve gidon boğazım 110mm. bu yeni kadroya 90 mı 100 mü gidon boğazı uygun olur.forumda araştırdım ama tam bi sonuç alamadım. bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.bu arada boyum 1.88

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Arkadaşlar Scott Aspect bisikletimin uzun turlarda beni geometrisi gereği yormasından dolayı beni en iyi rahatlatıcak parça olarak düşündüğüm gidon boğazını değiştirmek istiyorum. Sizce hangisi daha işime yarar? Açılı gidon boğazı mı, yoksa uzun gidon boğazı mı?

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
@Mücahit Kıvrak

Merhaba,
Uzun gidon boğazı seni çok yorar.Kesinlikle açılı gidon boğazı kullan.Bende değiştireceğim.Açılı gidon boğazının 80 mm olanından düşünüyorum.Daha dik pozisyonda durmak için şart.
İyi akşamlar

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
gidon boğazının uzunulu ile sürcünün boyu arasında bir oran varmı acaba? kadro boyu bacak boyu gibi?

Erdi ÜNAL

Üye
Tepki
4
Gidon boğazı ve gidon seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Özellikle sürüş konforu ve gidon açıları arasındaki bağlantıyı öğrenmek istiyorum.Tecrübeli arkadaşlardan yarım bekliyorum.Teşekkürler

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Merhaba,

Üst düzey karbon gidon boğazı almayı düşünüyorum fakat kafam çok karıştı. Bir çok çeşit mevcut, açılı olanlar vs. seçimimi yaparken neleri göz önüne alarak yapmalıyım?

En basitinden

(link)
(link)

bu ikisinin ne farkları var? Sizlerin tavsiyeleri nedir?

Teşekkürler:)

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Yardımcı olacak yok mu acaba ? :)

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak aliminyum gidon,gidon boğazı ve sele borusu ile carbon gidon,gidon boğazı ve sele borusu arasındaki farkları nelerdir carbon sizce aliminyuma göre daha mı dayanıklıdır, kırılganlıgı esnekliği nasıldır?... hangisini kullanmak daha yararlı olur .. kullanan arkadaşlar ve bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar yeni aldığım bisiklette gidon boğazının biraz uzun olması nedeniyle pek rahat edemediğimi fark ettim. Spacer'lardan kurtulmak adına maşa borusundaki fazlalığı kestirmeyi düşünüyorum ve bununla birlikte gidon boğazını da kısaltmak düşüncelerim arasında. 110 milimetrelik bir Ritchey WCS mevcut. Bunun yerini tutacak ve mümkün olduğunca kısa olacak gidon boğazı tavsiyelerinizi bekliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
60mm'lik Token TK9302 sipariş ettim. Gayet memnunum.

(link)

Kadans Bisiklet, Fatih Ertörün aracılığıyla sipariş edebilir isteyenler. 48 TL'ye satış açıyor SanalPazar'dan. Elden alırsanız 45 lira. Gerek görülürse konu kapatılabilir, teşekkür ederim.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar merhaba benim bir sorum olucak Gidon Boğazı almak istiyorum bisikletim salcano xrs 800 ufak çaplı bir tırafik kazası gecirdim fazla bütcem yok bu sitedeki gidon boğazı bisikletime uyarmı? (link) şimdiden teşekkürler.