Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gidon boğazı vs..hüzünlü bir hikaye..

Konu, 'Kadrolar' kısmında oyaa tarafından paylaşıldı.

1. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar, illa ki bir adı da vardır ancak bilemiyorum. bisikletimi arabada taşınabilir hale getirmek için can hıraş sökerken, gidonu boğazıyla çıkartalım çabası sonucu, sanıyorum ki 2 ay önce de bir bisiklet dükkanında da aynı şekilde darbe aldığı için (bir türlü sıkışmayan, boşa dönen vidadan anlıyorum bunu!) gidon boğazını çekmemle, bisikletin dağılması bir oldu. buraya kadar normal, biliyorum. ancak, "kanka bu böyle çok parçalı oluyo gel şunu geri takalım.." dedikten sonra bir parçanın gıcık bir plastiğinin kırılmış olduğunu farkettim ve (siz bisikletçiler tahminedersiniz ki,) ağlamaklı oldum.
    "ulan en kötü ihtimal yeni bir gidon boğazı alırım!" deyip kendimi alıştırmak için fiyat araştırması yaparken, gidon boğazlarının maşaya sabitlendiği o vidasız (işte işte kırılan bu!) satıldığını düşünmeye başladım; fotoğraflar bu yönde..tam olarak vida da değil kırılan, vidanın vidalandığı yer diyeyim..
    http://www.yesilbisiklet.com/upload/picture/10%20STEM%20WCS%204AXIS%20RITCHEY_resize.JPG
    farz-ı mahal, fotoğraftaki kırmızı kısım- benim bisiklet (bianchi orion) değil tabi bu :)
    çok dolaylı anlattım sarnırım ama, cehalet işte, affola..
    ben neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum! güvenebileceğim bir bisiklet tükanı da yok akçayda. yani, hay allahım aklıma da getirmek istemiyorum ama, nasıl bir şeyler değişecek bundan sonrasında bisikletim için?
    şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    sanırım maşa kelebek vidasını aşındırmışsınız :)
    eğer öyleyse hiç sorun değil çok basit ve çok düşük maliyetli bir işlem
    bir adet maşanıza göre kelebek alıyorsunuz. hatta furş kapağı seti de olabilir ve tahminimce ordaki herhangi bir bisikletçi takabilir ama ben yapıcam derseniz mesaj atın daha detaylı anlatmaya çalışalım.

oyaa ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  3. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yanlış anlamadıysam siz fotoğrafataki gösterilen kırmızı yer olarak furş kapağını bahsetmişsiniz.Kapağın vidalandığı yerse maşa şaft borusu içindeki kancadır.çiçeğe benzer. [​IMG]

burada içinde kırılan çiçeği değiştirmek kolay çiçek yukarı doğru çıkmayacaktır. ehil kişi tarafından aşağı doğru dik bir şekilde çakılırsa şaft borusunun(gidon u bağladığınız boru) altından çıkarılır ve yenisi çakılarak kapak vidalanır..Kapak kırıldıysa herhangi bir bisikletçide bulabilirsiniz veya forumda belirtilen bisikletçilerden alabilirsiniz veya aranıyor kısmına konu açarak istekde bulunabilirsiniz. Eğer yanlış bir anlaşılma varsa kendi bisikletinizin kırılan yerinin fotoğrafını koyun gene yardım etmeye çalışırım..

oyaa ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  4. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mustafa'nın anlatmaya çalıştığı parçada bu , bilginiz olsun.

5. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim arkadaşlar.. Mehmet Boran'ın son eklediği fotoğraftaki parça evet, biraz daha farklı ama. borunun içinde kalmadı, nasıl bir hırsla asıldıysak gidona, çat diye geldi..plastikli tırt bir kısmı var, o esneyerek kırılmış..
    tekrardan teşekkür ediyorum..ilaç gibi geldi cevaplarınız..

Mehmet Boran bunu beğendi.
  6. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Mehmet bey direk fotoyu koymuşş.:D..Sağolsun..

Bu arada yenisni takarken demir yada çelik alaşımlı olanları var onları kullanırsanız hem çıkarması zor olur hemde malum gidon kontrolu bi kaçırdıkmı mazaalh sou kötü olabilir. Mümkünse sağlam şekide yaptırın..:D

oyaa bunu beğendi.
  7. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    azimle yapan kırıyor ... geçmiş olsun :D:D:D

taner aydın ve oyaa bunu beğendi.