Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gidon boğazı uzunlugu

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Hakan Bahrilli tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Bahrilli

Hakan Bahrilli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Bu güne kadar hep mtb kullandım, geçenlerde bir de yol bisikleti sahibi oldum. Bisikletim Giant Defy Advanced 4 modeli. Şimdi aklıma takılan bir konu var. Yol bisikletinde, bisiklet üstündeyken gidonu normal tutuş açımız fren kollarının üstüne kadar uzandığımız şekil mi yoksa dağ bisikletinde olduğu gibi düz biçimde tuttuğumuz şekil mi olacak? Boyum 1.78, bisikleti de M boy 50cm olarak satın aldım. Kadro boyunda bir sıkıntı yok gibi, bisiklet compact dizayn olduğu için 53-54 cm gibi bir kadroya tekabül ediyormuş galiba. Gidon boyu uzunluğu da 120mm. Fren kolları üzerinden tuttuğum zaman kendimi çok ileri uzanmış gibi hissediyorum ve bu konum rahatsız edici derecede sürüşü etkiliyor. Şimdi bu durum yol bisikletine alışık olmamamdan kaynaklanan bir durum mu yoksa gidonu 90 yada 100mm olanlarıyla değiştirmeli miyim? Yabancı olduğum bir konu yardımcı olursanız sevinirim.

2. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İşine yararmı bilmiyorum ama şu sitedeki ( http://www.wrenchscience.com ) road bölümüne girip fit sytem bölümünden beden ölçülerini girdiğinde overall reach değerine ulaşıyorsun, bu sele borusu orta noktasından gidon boğazı ön tarafı merkez noktası arasındaki olması gereken cm değerini veriyor buna göre gidon boğazı uzunluğuda ortaya çıkacaktır,istersen birde böyle kontrol et kolay gelsin,