Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gıcık ses!!! (acil!!)

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında o.tabas tarafından paylaşıldı.

1. o.tabas

o.tabas Yeni Üye

Seviye:
    ARkadaşlar merhaba. KKRON bisikletim var ama bir de sorunum var. :) Bisikletin pedalına sertçe basınca dang dang diye sanki bir yer bir yere 2- 3 kez vuruyormuş gibi çekiş sisteminden bir ses geliyor. Bu ses en başta yoktu. Ama kilolu bir akrabam bindikten sonrabaşladı. Bu sesin sebebi ve çözümü nedir?

2. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Kilolu akrabaya yeni zincir ruble ve arka aktarıcı aldırmak.

Ahmet A. bunu beğendi.
  3. o.tabas

o.tabas Yeni Üye

Seviye:
    Ya kardes bu kaba olur. Bir de aksamda degistirilcek kadar problem yok. Bisikletci bidikletin sapa saglam dedi ama sesi hissediyorum. Bu arada butun bunlar ne kadar tutar? Bir de aktaricinin falan shimano oldugunu hesaba katarsak?

4. janberk

janberk Yeni Üye

Seviye:
    Ben 90 kiloyum yaklaşık 2 hafta oldu alalı aynı sorun bendede var . Bisikletlerin bu aksamları benim ağırlığımı kaldıramayacaksa neden bin lira para verdikki :S Sonuçta çok üstün bir performans beklemiyorum fiyat kalite oranı açısından ama 90kiloda mekanizmalar pert olacaksa işimiz var :/ Kron xc500 bendeki model .

5. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletçiye gidin. Aynakol ve pedallardan (yük altında) tıkırtı duyuyorum deyin. Bisikletçi( bisiklti aldığınız yer ilk bakımda halledecektir ama daha önce gidin bunu bakımdan saymaz zaten. Aynakol ve pdalları söküp göbeği iyice sıksın. sonra aynakol u iyice sıksın ve son olarak pedalları.( Tüm bu sökme takma işlemi sırası'nda gress yağı bastırın çok az da olsa. Sorununuz geçecektir.
    Kazasız sürüşler.