Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant'ın kendi üretim donanımı ve Scott donanım hk. yardım..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bildiğiniz gibi Giant tekerlerini , göbeklerini, jantlarını hatta lastiklerini kendi marka adı altında yaptırıyor ve marka ismi yazmadığı olmadığı için bilgi edinemiyoruz. Giant'ın Roam 2 modeli teker takımı şu şekilde geçiyor ;
    WHEELS
    Rims Giant Alloy, double wall
    Hubs Alloy, 32h
    Spokes Stainless Steel, 14g
    Tires Giant S-RX4, 700x40

Bu ekipmanlara dair bilgisi olan daha önce Giant kullanmış arkadaşlardan memnun olan "+" larını ve "-" lerini paylaşabilecek olan yazarsa sevinirim.
    Roam2 ye alternatif olarak Sportster 40 men düşünüyorum. Giant Group seti daha iyi ancak scottın teker takımıyla bununkini bir kıyaslama yapamadım . Yani Giantın donanımlarımı yoksa Scott mı ? 2side yaklaşık aynı ücrette , bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim...

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim Giant Defy 3'te de Giant'ın kendi komponentleri mevcut. Ancak bu iş modelden modele değişeceği için sadece bunlar hakkında konuşabilirim.

Rims Giant S-R2, double wall
    Hubs Giant Tracker Sport Road
    Spokes Stainless Steel, 14g
    Tires Giant S-R4, 700x25

Sadece kendi beğenim değil, bisiklet konusunda bilgi ve tecrübesine güvendiğim bir kaç kişi daha şaşırtıcı şekilde oldukça beğenmişti komponentleri.

Giant'ın komponentleri yabancı forumlarda da test edilen ürünler, çoğu kez üst sınıf sonuçlar almasalar da, vasat derece aldıklarını da görmedim. Yabancı forumlarda da genellikle fiyat performans açısından uygun bulunurlar ve üst düzey bir marka modele geçilmediği sürece de "iş görür" şeklinde nitelendirilirler.

Jantlardan genel olarak memnunum, sağlam, akort istemeyen yapıdalar. Ancak biraz ağır gibi geliyor. (1890 gr fabrika verisi) Göbeği sessiz, Campagnolo'lardaki gibi ses düşkünüyseniz tatmin etmez. Yine de değiştereceğim ilk ve tek komponent sanırım jant seti olacaktır, ama o durumda bile muhtemelen karbon/alaşım bir jant setine ancak geçersem değiştiririm diye düşünüyorum.

Lastiklerden -nazar değmesin- çok memnunum. Desensiz yapısından korkmuştum başta ama yuvarlanması ve yol tutuşu gayet yerindeç

İnternette bir çok kaynak bulabilirsiniz. Çok üst düzey parçalara geçmeyecekseniz, çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Murat B. ve BFOkuru bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yani genel olarak yağmurda kaymasın , göbeği çatlayıp-kırılmasın , beni servisle uğraştırmasın. Bir kazada jantları yamulmasın :) Giant bana bunu scottan daha iyi verecekse direk giant alayım.

4. Uzbay YELCE

Uzbay YELCE Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende de Giant Escape 2 var. 8 Haziranda aldım ve 370km küsür sürdüm. Şuana kadar bir kere götürdüm aldığım yere şöyle genel bir kontrol (100km) . Hiç bir sıkıntı yaşamadım hatta çok memnunum. Giant iyi bir markadır ve sanmıyorum sizi uğraştıracağını.. Scott pek bakmadığım için bir şey diyemeyeceğim. :)