Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant XTC 2 ,sedona 781 den üstün mü?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aso2 tarafından paylaşıldı.

1. aso2

aso2 Freedom way with Giant

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hem donanım ,hem de kadro olarak hangisini tavsiye edersiniz?
    İki markanında kadroları üst düzeyde olduğunu forumda okudum ama donanımları karşılaştırısak?

2. Kerem Gürgüt

Kerem Gürgüt Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadro olarak giant derim fakat donanımsal yönden baktığımızda 781 biraz daha iyi...

BULUT ÇELİK ve aso2 bunu beğendi.
  3. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    peki ilerde modifiye yapsam kadro zaten forumdan okuduğum ve sizin de söylediğinize göre sedonadan çok daha iyi bir bisiklet olur mu?
    Orta seviye için uygun bir bisiklet midir?

aslında hemen almak istemesem Giant XTC 1 bunu alırdım ama :(

4. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    kadro olarak giant ..donanım her zaman değiştirirlir..zaten bisikletin markasıda kadrodur.

aso2 bunu beğendi.
  5. Ziya TÜRKYAŞAR

Ziya TÜRKYAŞAR Yeni Üye

Seviye:
    Giant dünya devi bir bisiklet üreticisidir. Kadrolarını kendisi imal eder ve zaten çoğu bisiklet markasına kendi kadrosunu verir.

Üzerindeki donanımlar yavaş yavaş iyileştirilebilir,geliştirilebilir ama bir bisikletin kadrosunun değiştirilmesi daha zor ve açıkçası daha az mantıklı bir yoldur.

Giant ayrıca ülkemizde diğer ona denk adı söylenen bisikletlere oranla daha uygun fiyata bulunabilir. Lakin kadrosu bizzat kendisinin seri üretimi olduğundan diğer markalar gibi bir yerden satın alınmaya muhtaç değildir. Maliyeti aşağıya çekebilmiştir seri üretiminden ötürü.

En basitinden Giant XT2 2009 un komponentleri düşünüldüğünde aynı komponentlere sahip diğer bisiklet markalarında fiyat farkı 300 tl ve üstü daha uygundur.

Ben CUBE ün 2010 modellerine de bakmanızı öneririm.

6. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    oh içim rahatladı peki bu kadrolar orta seviye kadrolar mı ?

http://www.dorukbisiklet.com/?p=74 aslında bu da fena değilmiş! ama XTC 2 ye baya kanım ısındı ilerde parçalarını da değiştirebilirim , zaten şuan günde 50 km sürüşleri bu bisiklet rahat bir şekilde karşılar diye düşünüyorum.Yorumlarınız...

7. Ziya TÜRKYAŞAR

Ziya TÜRKYAŞAR Yeni Üye

Seviye:

Giant xtc 2, resimdeki Cube acid den 1 gömlek üst diyebilirim. Zaten arada bir 150-200 euroluk fark mevcuttur. CUBE un LTD Race modelleri olsa TR de o zaman CUBE derdik ama bu 2 modelde Giant öndedir.

Kadro kalitesi derken alüminyumda bulabileceğin en üst kadro kalitesidir. Zaten ilerisi karbona gider ki profesyonellik orada belirgindir.

Süleyman Uzunköprü, Deniz ve aso2 bunu beğendi.
  8. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Neticede öğrenciyiz ileride derece profesyonel de değiliz hiç kasmaya gerek yok=) zaten onların fiyatları uçuk biraz

9. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    benim görüşüm kesinlikle Giant, ama yinede imkanınız var ise her ikisini de deneyin

10. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  11. Ziya TÜRKYAŞAR

Ziya TÜRKYAŞAR Yeni Üye

Seviye:

Halen şu gönderdiğin resimlerde Giant XTC2 öndedir. En son ki 6300d Giant XTC2 nin dengi değildir. Giant XTC2 Trek de olsa olsa 6500 ve üstünde bir denkliğe sahiptir.

Komponentler açısından Giant, Trek 6300 den daha doyurucudur. Maşa Trek de Tora, XTC de Recon var. 2 katından fazla fiyatı var bu maşanın Toraya göre.

Deniz bunu beğendi.
  12. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    selamlar dostum ya herşey iyi hoşta ya bu bisikletlerin malesef donanımı bence cok ii değil bende arayıştayım ama kafayı yiycem benim görüşümü sorarsanda bianchi alikut al derim hem uygun fiyat hemde donanımı en azından göz dolduruyo he kadromu hoşuna gitmedi al bi kadro sen hangi marka dersen bisiklet o olur ben kafayı bozdum donanımsal oynuycam sadece 1 kadro değişimi yaparım olur biter diyorum fiyatıda 1800tl pazarlıkta yaparsan illaa bişeyler yaparlar kendine ii bak

13. Ziya TÜRKYAŞAR

Ziya TÜRKYAŞAR Yeni Üye

Seviye:

Sevgili Haceli,

Bana kalırsa daha zor bir yolu izliyorsunuz. Önce alikut alırsın sonra kadrosunu değiştirirsin derken astarı yüzünden pahalıya bir konuya gelecek. O şekilde bir yol izlemek hem zor olacak hemde iyi sağlam bir alüminyum kadro ile 2800 lere gelecek.

Bu parayı daha zor bir yol için vereceğine direkt Giant XTC1, Scott 50, Cube Race Ltd,Merida Matts HFS XC 3000D veya XC 800D gibi seçeneklerden edinmenin daha sorunsuz olacağı düşüncesindeyim (fiyatlar 5 aşağı 5 yukarı pazarlıksız bu fiyatlardadır belirtilen modeller için)

Giant XTC2 2009 bugün peşin para ile 2000-2100 tl den alınabilir. Bunu Carraronun 3-5 adet geldi dahada gelmedi gibi anlamsız ticari kurnazlıklarına benzetmemek gerekir. Sonuçta arkasında duracak firma ve distribütörüde önemlidir.

Kadroyı yenileme seçeneği yerine komponentleri tek tek yenileme daha mantıklı bir yol olacağı fikrini savunuyorum.

14. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ya tabiki oda bi yöntem ama kafam cok karıştı aslında 2 side dediğin gibi değişimden geciyo yorumun için teşekkürler ne biliym bana göre sadece kadro değişimi daha mantıklı gibi geldi kısmet ya bence nerden bakarsan aynı tahminimce kendine ii bak

aso2 bunu beğendi.
  15. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    kadro değiştirmek sürüş dinamiklerinin ,açıların vs değişmesi anlamına gelir..tamamen yeni bir bisiklete biniyor hissedersiniz..bunuda akılda tutmak gerekir

Selim Siliğ ve aso2 bunu beğendi.
  16. aso2

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Giant XTC2 alıcam valla =) 2-3 güne hiç artık kafamı karıştıramam hiç fıstık gibi bisiklet yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

17. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:
    2 hafta önce Sedona 781' den Giant XTC FR' ye geçen yarı profesyonel bir binici olarak kuşkusuz Giant diyorum tabi ki. Neden diyenler içinse açıklama yapmaksızın tek ve en önemli sebebim her şey bi kenara; Sedona kadrolarının esnemesi.. :)

18. Muhammet Galata

Muhammet Galata Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye: