Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant X-Sport 3 Disc Nasıldır

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alp Kuterdem tarafından paylaşıldı.

1. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşalar mevcut dağ bisikletimizin dışında şehir içi kullanmak için bisiklet ararken bunu buldum.Kaçkar da indirime girmiş deore ekipmanlı hidrolik frenli 479€ fiyatlı linki de burada
    http://www.kackarbisiklet.com/tr/urun_detay.asp?productID=1373&catID=1&subcatID=3
    Sizce tercih edilebilir mi ? Üzerindeki aksama göre ve markasına göre fiyatı uygun gözüküyor .Yorumlarınızı bekliyorum:in:

2. Alp Kuterdem

Seviye:
    kimse bilmiyor sanırım bu bisikleti kullanan hic yok mudur?

3. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Bir X-Sport 0 kullanıcısı olarak Giant'ı öneririm. Özellikle dağ rotaları haricinde düşündüğünüz için. Benzer özellikteki Scott ve Trek'e göre fiyat/performans (donanım) oranı çok iyi. Yol (asfalt) şartları bile ülkemize çok bozuk olabiliyor ve amortisör işe yarayabiliyor. Disk fren de...
    Kendi kullanım şartlarımdan bahsedeyim. Haziran başındaki Doğu Akdeniz (Antalya-Adana) turumuzdaki dik inişlerde amortisörün ve disk frenin çok faydasını gördüm. Hatta dalgınlığım sonucunda duran bir arabaya hızla çarpmamı önleyen şey disk fren ve lastik performansı (Schwalbe Racing Ralf - 700c - 35) oldu.

Sonuç olarak Giant'ı öneririm. (Ben de Kaçkar'dan almıştım.)

Size de kazasız ve keyifli turlar dilerim.

five

4. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güzel alet,bütçeyi arttırmadan bu fiyata da daha iyisini bulmak çok zor.
    Eminim uzun turlarda daha çok keyif alacaksınız..

İyi günlerde kullanın ..

5. kadir eray doğanlar

kadir eray doğanlar Yeni Üye

Seviye:
    gönül isterdi bundan almak ama bütçeye uygun degil x sport 4 ten yukarı

6. Alp Kuterdem

Seviye:
    Sağolun arkadaşlar cevaplar için fakat netteki araştırmalarım sonucu bisiklet 13.9 kg olarak gozüküyor.Sizce de bu ağırlık çok değil midir? Uzun süreli rampa tırmanışlarında çok fazla yormaz mı?

7. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ağırlık konusunu değerlendiriken bisikletin 28" tur bisikleti oluşunu da göz önüne alın. Tekerlek çaplarının büyümesi beraberinde kadronun da aynı oranda büyümesini getiriyor. Buna bir de kadro boyu farklılıklarını eklerseniz ağırlık daha da artacaktır.

Uzun süreli rampa çıkışlarda, tabi eğer uzun turlarda iseniz, ağırlığınız emin olun daha da fazla olacaktır ek yüklerinizle. Ayrıca rampa tırmanma konusunda çıkış temposunun ve stilinin de önemli olduğu anısındayım. Ben çok daha ağır bisikletle çok dik ve uzun rampalara çıktım. Bu sebeple gramajı (yani küçük ağırlık farklarını) alacağınız bisikleti belirleme konusunda ilk sıraya koymayın. Tabi bu benim fikrim.
    Alternatif olarak Scottûn modellerine ve Corratec X-trail, X-trail cross ve X-trail Cross Country 'lere de bakabilirsiniz (Benim gözüme ilk Corratec çarpmıştı.)

8. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tur bisikleti olarak kullanacaksanız zaten bagaj şart o da ilave 8-10 kg demek,sırt çantası ile çıkmayacağınızı tahmin ediyorum...kısa turlar için şahsen ince lastikli mtb yi tercih ederim.
    Scott sportster,sub .... Trek fx ,Specialized Sirrus ve corratec Xtrail serilerinde de bakabilirsiniz...

Herne alırsanız iyi günlerde kullanın...