Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GIANT Track ATX hakkında bilgi talebi.

Konu, 'Giant' kısmında Nomad tarafından paylaşıldı.

1. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Üzerinde; "21 vites Shimano STX" kompenantı olan, sanırım 90'lı yılların üretimi bir "Giant Track ATX" var bi arkadaşımda, bu bisiklet hakkında görüşleriniz nelerdir, mtb'den ziyade tur amaçlı kullanmayı düşünüyorum, önerir misiniz, alınır mı?

örnek foto;

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadrosu tur için uygun bisiklet, sanırım fotoğraftaki bisikelt değil, maşası aynıysa çok güzel olur, bagaj bağlamak için uygun bir maşa, fiyatı nedir acaba?

3. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yukarıdaki fotoğraf netten bulduğum temsili olup modeli "GIANT Track ATX 850" diye geçiyor, benim almak istediğim ise GIANT Track ATX 500" modeli, fotoğraf kadro&maşa olarak birebir aynı, seri aralarında da muhtemelen kompenant farkından dolayı 500-850 gidiyor diye yorumluyorum kendimce, fiyat ise; 600-TL ve ayrıca forumda yaptığım araştırmada;

"Tescilli Alüminyum alaşımları;
    Giant AluxX Alüminyum
    Standart AluxX basit 6061 Alüminyumdur, fakat Giant özel inceltme ve ısıl işlem ile üretmektedir. Ağırlık konusunda bir iyileşme sağlanmıştır ancak sertlik ve dayanıklılık açısından büyük bir gelişme sağlamamıştır. AluxX, iyi işlenmiş, ince bir 6061 kadrodur.

Giant AluxX SL Alüminyum
    AluxXSL, 6061 alaşımına eser miktarda bakır karıştırılmış katı formlu bir alaşımdır. Bu yüksek kaliteli alaşım ile AluxX’tan daha ince ve daha iyi ısıl işlem görmüş malzeme üretilmektedir. Giant bu alaşımın AluxX’tan %18 daha sert olduğunu ve daha hafif ve sert kadro üretilebildiğini iddia etmektedir."

gibi verilere ulaştım ve lâkin bu kadronun hangi segmente ait olduğu hakkında bir fikrim yok, benim aradığım; dayanıklılık sağlamlık, yük taşıyıcılık, konfor gibi etmenler elbette tur için düşününce, onun için bilgi istiyorum zaten..

Diğer bir konu da atx kompenenti mevzuu; yabancı forumlardan (crome sağolsun :p ) şunu derledim;

"Ben sadece M-serisi grupları sayıyorum ama bu daha sonra yeni bir atama olarak aşamalı edildi MC belirlenen "dağ-konfor" grupları içerir 400 düzeyinde ve altında. Tüm bu gruplar bir her zaman birbirleri ile bir arada değil. Ayrıca orta giriş gruplara alt, bazı gruplar, zamanla biraz hakkında sipariş vardiya öncelik (STX-SE ve örneğin STX) Flip-flopping unutmayın. Onların numaralandırma esas düşmek nereye make Sen sıralayabilirsiniz. Onlar elde ettik üst düzey sıraladı.
    XTR - M900, M910, M950 Deore
    XT - M735, M737, M738, M739, M750
    Deore DX - M650
    Deore LX - M550, M560, M567, M570
    Deore - M540
    Exage 500
    LX - M500
    Exage ES - M520
    STX-RC - MC33, MC36, MC40, MC41
    Exage 400
    LX - M400
    STX - MC30, MC32, MC34
    Acera - M330
    Exage LT ->
    STX-SE - MC31
    Exage 300
    LX - M300
    Acera-X - M290 200GS - M200
    Alivio - MC10, MC11, MC12, MC14, MC16, MC18 100GS - M100"

ATX viteslerde kendi içinde bayağı bi ayrışıyor ve alıcam modeldeki vites grubu hangi ATX bilmiyorum, onunda hakkında yorumlar talep ediyorum haliyle..

Kadronun üst borusunun nispeten düz olması, sabit ön maşa da bagaj deliklerinin hazır olması, su matarası yerlerinin hazır olması ve gibi durumlar beni tur amaçlı kullanabileceğimi düşündüğüm için bağlığı açtım, gelecek bilgiler için de şimdiden teşekkürler..

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bahsettiğin biiskleti gördüm ikinci el ilan sitesinde fiyatı biraz yüksek geldi bana, 21 vites olduğu için muhtemelen altus ön ve arka aktarıcıları vardır. Ayna kolu da sıradan bir aynakoldu. Kadro ve maşa hoş ama gerisi boş tabiri caizse, ben olsam 400 liradan fazla vermezdim, aradaki 200 liraya da bisikletin vites sistemini değiştirirdim.

Nomad bunu beğendi.
  5. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hocam bisiklette orijinalinden shimano STX vites serisi var komple set, yabancı forumlardan (chrome'nin çevirdiği Türkçe kadar) anladığım kadarıyla da alivio&deore eşdeğerindeymiş bu seriler, sorun 7'li sistem olması ve bunun 8'li yada 9'lu sisteme eninde sonunda döndürülecek olması..