Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant Talon 1 Hakkında Düşünceleriniz Neler?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fırat Karamanoğulları tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisiklet 1.800 TL arkadaşlar indirimler dahil. Düşünceleriniz neler bu bisiklet hakkında? Sizce fiyatını fazlasıyla hak ediyor mu yoksa Sedona 751 D mi baksam biraz daha düşük fiyatı.. Veya 2013 Sedona 751

Giant Talon 1 Detay Bilgisi

KADRO : Giant AluxX aluminium, Fluid formed

ÖN AMORTİSÖR : Rock Shox XC30 100mm Turnkey remote Poploc.

ARKA AMORTİSÖR : N/A

GİDON : Giant Connect, low rise 31.8

BOĞAZ : Giant Connect

SELE BORUSU : Giant Connect, 375x30.9

SELE : Giant Cross Trail, D2

PEDAL : Giant platform

VİTES KOLU : Shimano Deore 27 speed

ÖN VİTES : Shimano SLX

ARKA VİTES : Shimano SLX shadow

FRENLER : Avid Elixir 1, [F] 180mm [R] 160mm

FREN KOLLARI : Avid Elixir 1

RUBLE : Shimano HG62 11-34T

ZİNCİR : KMC X9

AYNAKOL : Shimano M430 Octalink 44/32/22

ORTAMİL : Shimano Octalink

JANT ÇEMBERLERİ : Giant CR70 Double Wall

GÖBEKLER : Giant S-Elite

JANT TELLERİ : Black Stainless steel 14G

DIŞ LASTİKLER : Schwalbe Rapid Rob 26x2.25"

ARKA BAGAJ : N/A

ÇAMURLUK SETİ : N/A

EKSTRALAR : N/A

2. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar aslında Sedona 751 D düşünüyordum (2012) Yalnız maalesef stok yok. İzmir'de var. Orası da kargo ile yolluyor bilemiyorum. Bakmadan almak istemiyorum bir yerinde bir şey vardır.. Sıkıntı yaşamaktan çekiniyorum.

3. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bana göre giant hem kaliteli hemde bu fiyata bu parçalar kaçırmayın derim :)

gok bunu beğendi.
  4. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    gıant ın donanımı daha iyi sedona 759 da düşünebilirsiniz.

5. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Evet arkadaşlar Giant'ın donanımı daha güzel dediğiniz üzere ama fiyatı da Sedona'da 400 TL farkediyor. 1.350 gibi bir rakama alacağım gibi görünüyor Sedona'yı. 400 lira da benim için iyi para yani. :) Sram X5'te aslında beni idare eder ama işte insanı cezbediyor Giant o indirimde.

6. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman sedona tabi daha iyi oluyor ekipmanın yoksa sedonayı al kalan bütçeylede ekipmanlarını alırsın bana sorarsan 759 derim

7. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Hocam ekipmanım var. KM saatinden allene kadar hepsi var. Kask yok, onun da bütçesini ayırmıştım. Net olarak para Sedona'ya anca yetiyor onlar da kargoyu karşılarsalar eğer. Giant'ı sanki hiç görmemiş gibi yapacağız o zaman.. :) Aslında güzel fırsattı. Neyse belki çok daha ileride. :)

8. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bugün bir yerde buldum İstanbul'da 1433 TL diyor peşin paraya. Üstelik 2012 model bisiklete.. Daha da inmem, internetin var araştır bak ucuzunu bulamazsın diyor. İki saat tartıştım adamla. Zor tuttum kendimi. Serbest piyasa bu oluyor herhalde.

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Markayı tamamen değerlendirme dışında tutarak yazıyorum. Eğer aklınız Giantta ve donanımında kaldıysa onu alın, çünki sonuçta elinizdeki her ne kadar iyi olsa ve işinizi görse de aklınızda kalan gidip kendini aldırıyor. Elinizdeki bisikleti SLX 27 vitese çevirmek ayrı bir maliyet olduğu gibi kadro da değişirse masrafı 400TLyi çok aşar.

Her iki bisiklet de gayet iyi bu durumda gönül neyi seçerse onu almak uzun vadede keseyi korur.

10. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Gerçekten size ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Maalesef o Giant'ı alsaydım bile (Sedona aldım) baya zorlayacaktı bütçeyi. Çünkü hali hazırda fazla para yoktu. Tercihimi Sedona 751'den yana kullandım. (Daha iyi bir kask, ekipman için) Kargo ile satın aldım. Bisikletçiye götürüp montaj yaptıracağım. Aksi takdirde garanti dışı kalıyormuş. Çok sağolun arkadaşlar.

Evet, kesinlikle dediğiniz gibi daha fazla maliyet gerektirir SLX yapsam ama Sram X.5 beni baya bir idare edecek gibi görünüyor performans açısından. Acera ve Tourney'den sonra. :) Dayanıklılık konusuna da gelirsek; Sık sık temizliğini yapar ve yağlıyorum parçaları. Uzun vadede kârlı olacak gibi görünüyor. :)

Bu arada 751'in 2013 Kadrosu titanyum gri olacakmış. Pek hoşuma gitmediği için 2012 tercih ettim. Bisikletçinin söylediğine göre (firma ismi vermeyim.) 925 $ olacakmış. Peşin paraya % 10-15 arası bir indirim uygulanır dedi. Kesinlikle zorlayın satıcıyı arkadaşlar % 10 indirim diyor çoğu ama % 15'e kadar çıkabilir. Ağzından kaçırdı adam ehehe.. :)

11. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bi kask kaldıysa öyle yapın o zaman bizim grupta bir arkadaşta vardı 759 kullandım biraz frenler hidrolik olması çok güzel dokunmatik gibi olmuş artık direk kitliyor tekeri :)
    donanımları çok iyi x5 serisi var geçişleri iyi yokuşta iste 3x10 vites sisteminin faydası çok oluyor dik yokuşlara bile rahatlıkla çıkabilirsiniz.

12. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Barış çok teşekkür ederim. Zamanla oluyor bisiklet geçişleri de. :) Kron XC 750 D kullanıyordum, sattık onu bir kademe daha geçtik. :) Sürekli parça değiştirmektense bu bisikleti tercih edeyim, uzun süre parça değiştirmeyim dedim. :) Kron'dan memnundum fakat marka sahibi Öz Efor Bisiklet'ten değildim. Müşteri memnuniyeti yerlerde. Kaldı ki ben bisikletten anlamadığım hâlde, 750 yazması gereken yerde 760 yazıyordu kadro hatalı basım. Ayrıca bozuk kadroyu göz göre göre sattılar. Forumda da reklamları var. Buna rağmen forum yöneticileri tarafsızlık yapıp yorumlarımı silmemişlerdi. Sağolsunlar.

Bahsi geçen konu; http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=103213&highlight=

Maalesef böyle tatsız bir durum oluştu. :)

13. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar hayırlısıyla kargo bugün gelecek. Elemanı 5 dakika tutacağım kontrol için. Sonuçta yanlışlık varsa tutanak tutturayım diyorum? Başka nelere dikkat etmem gerek? Herhalde yanlış parça gelmiş bile olsa (sanmıyorum tek stok) firma ile halledilebilir mi kargoya tutanak tutturulmadan?

14. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rica ederim yardımım dokunduysa sevindim. Okuduğum kadarıyla bayağı sorun yaşamışsınız bencede hiç uğraşmamanız en iyisi olur bütçenizde varken yeni bisiklet daha mantıklı. Sizin yaşadıklarınızı bende yaşadım birazını bende 1 ay önce Konya salcano bayiinden kargo ile salcano astro 290 shımano getirttim. Montajı kendim yapıcaktım ama parça sorunu çıkarsa diye kutuyu hiç açmadım küçük bir delikten sadece kadro rengine baktım doğru mu diye sonra parayı verdim. Servise gittik pedallar sele gidon takıldı herşey güzel tam ön tekeri takıcaz mandal çıkmadı kutudan servis elinde olan başka bir mandalı taktı bayii aradık ben servise gönderirim dedi. Montaj sırasında bi baktım kadroda küçük çizikler var biraz daha inceledim daha fazla olduğunu gördüm arka tarafa da bakıyım dedim arka aktarıcıda da küçük çizikler var sinirim bozuldu ama nazar olsun dedim uzatmadım. Ön tekerde salgı var dedi servis montaj sırasında getirtiriz dedi tmm dedim ayrıldım 1 ay oldu ses soluk yok gidiyorum bi kadın var ben anlamam diyo anlayan abinde 15 gün sonra gelcek falan diyo canımı sıktı iyice biraz daha duruyımda sonra sıkıştırıcam ben onları. He şunu söyliyim Allah a şükür bisikletten çok memnunum maşa fren donanımlarda bir sorun yok.

belki merak edersiniz birkaç resim var konuda: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=110341

15. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    beklesin tabi kontrollerini yap önce bisiklet doğrumu ona bak sonra eksik parça varmı ona bak montajını yap istersen sonra parçalarda çizik aksaklık var mı ona bak bir sorun çıkarsa firmayı ara itiraz ederse tutanak tuttur bence Fırat.

16. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bişikletten memnunmusnunz