Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant scr2 mi btwin triban 500 mü

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında T.Ay tarafından paylaşıldı.

1. T.Ay

T.Ay Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar,
    Aranıza yeni katılıyorum ve dolayısıyla başlangıç aşamasında herkesin yaşadığı sorunlardan birini yaşıyorum. Öncelikle bisiklet kullanım amacımı anlatayım sonrasında sorumu sorayım.
    Düzenli olarak bisiklet kullanmak ve bunu hayatımın sporu haline getirmek istiyorum. Kendime en uygun olarak da yol bisikletini seçtim. daha önce yol bisikleti kullanımı konusunda bir deneyimim yok, sadece hobi olarak arada sırada bisikletle geziyordum ama dediğim gibi artık hobi olmaktan çıkmasını istiyorum. 1 ayda ortalama 150-200 km yaparım diye düşünüyorum. Önümüz kış, zaman zaman azalacak ama hava güzelleşince artacaktır o yüzden ortalamanın bu km'lerde olacağını düşünüyorum.
    Şimdi gelelim asıl soruna, gerek burada okuduklarım gerekse internette araştırdıklarım sonucunda iki bisiklette karar kıldım ancak daha önce yol bisikleti deneyimim olmadığı için hangisi daha doğru bir seçim olur, ben hangisinden daha çok verim alırım ya da hangisi beni daha uzun süre götürür bilemiyorum.

İlk bisiklet bu 2013 GIANT SCR2 YOL BİSİKLETİ
    İkincisi de bu Triban 500 Yol Bisikleti B'TWIN - Yol Bisikletleri Bisiklet - Decathlon
    Evet giant kendini fazlasıyla kanıtlamış bir marka ancak btwin de sora kullandığı için ilgimi çekiyor. Yani shimano 2300 ile sora arasında ne kadar fark var bilemiyorum, bilen birisi bana bunu açıklar diye umut ediyorum :)
    Ve tabi ki sonuçta bu ilk bisikletim ve 2-3 yıl sonra değiştirme ihtimalim yüksek o yüzden triban 3 ü de sormadan geçemeyeceğim. Eğer triban 3 benim başımı ağrıtmadan yani saçma sapan sorunlar çıkarmadan 2-3 yıl götürebilecek bir bisikletse, onunla da mutlu olursun diyorsanız onu da tercih edebilirim.

2. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Triban 5'i bulursan al hemen çünkü yok :) ben de alacaktım geçen yaz o andan beridir yok bisiklet edit: ben normal bisiklette 52 yolda 60 kullanıyorum belki benim bedenler yoktur sitede 48 gözüküyor çünkü

3. T.Ay

T.Ay Yeni Üye

Seviye:
    Benim de hesaplamalarıma göre bedenim 51 ama deneyimli bir bisikletçi abi 'senin bedenin 48 ya' dediği için 48 in de olabileceğini düşünüyorum ve bana çok sorun yaratır mı bilmiyorum. Peki neden triban 5 diye sorsam :)

4. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Triban 5 alacak bütçeniz varsa (1500 lira) listenize ekleyebileceğiniz birkaç bisiklet daha var. 2 bisiklet arasında neden kaldığınızı anlamadım. 10'a yakın bisiklet bulunur bu bütçeye.

5. T.Ay

T.Ay Yeni Üye

Seviye:
    aslında triban decathlon ömür boyu garanti verdiği için biraz daha ön plana çıktı bi de sanırım sora cazip geldi. giant da markasına olan güvenilirlikten olsa gerek. Önerileriniz varsa onlara da bakmayı çok isterim, belki de yeteri kadar araştıramamışımdır.

6. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Şu bisikleti alırdım mesela ben ilk kez yol bisikleti alacak olsam.

7. T.Ay

T.Ay Yeni Üye

Seviye:
    2.elden uzak durmaya çalışıyorum ama soraya sahip bir bisiklet olarak çok cazip bir fiyatı var. Seçeneklerimde bulunduracağım, çok teşekkür ederim :)

aa şimdi fark ettim kadro boyu 55. bana büyük gelecektir ne yazık ki :( çünkü benim boyum 170 ve dediğim gibi tüm ölçümleri yaptıktan sonra karşıma bedenim 51 çıkıyor. ama 48 kullanırsam sıkıntı yaşar mıyım pek bir fikrim yok. 55'te yaşarım sanırım :)

8. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    şu site 1.70 boya 52 kadro çıkarır mesela. yanlış mıyım? okadar küçük kadro düşünmeyin bence. 50nin altına inmeyin 1..70se boyunuz

9. T.Ay

T.Ay Yeni Üye

Seviye:
    Peki, çok teşekkür ederim :)

evet tam olarak doğru aslında, 170e 78 ölçüler. az önce http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#measures burada yaptım bu da 53 çıkardı. hangisi daha güvenilir bilemiyorum ama 51 ya da 53 dağlar kadar fark yaratmıyordur umarım :/