Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant Rock hk. veya diğer bisikletler yardım lütfen çok kafam karıştı:)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında VOLKAN ÇELİK tarafından paylaşıldı.

1. VOLKAN ÇELİK

VOLKAN ÇELİK Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herkese merhabalar, siteye yeni üye oldum ve gördüğüm kadarıyla benim durumumda, 13-15 yıldır bisiklet kullanmayan, şimdi tekrar bisiklet kullanmak isteyen çok kişi var ben de onlardan biriyim:) ama gördüm ki teknolojiler çok değişmiş, eskiden bianchim vardı daha 15 yaşındayken günde 70 kilometre yaptığımız oluyodu:)

Her neyse şimdi ilk başta 500 lira bütçeyle yola çıktım sonra 1.800 liraya kadar (corratec cross country) bütçeyi çıkardım. sonra o kdr para verme deyenler oldu sonra 1.100 civarına düşürdüm (corratec xtrail cross) sonra dağ bisikleti alıyım dedim, bütçeyi biraz daha düşürdüm, sonra çok mu basit oldu dedim, en son şuan giant rock 500 lira civarına buldum acaba bunu alsam mı yoksa daha kaliteli birşey mi alsam? kullanım amacım ara sıra arkadaşlarla araziye çıkıcaz, ama %70-80 asfaltta kullanırım sahile inerim yazın güzel havalarda basar istanbldan silivriye fln giderim. Sizce ne almalıyım giant rock idare eder mi veya alternatifleriniz ne olabilir, çok kafam karıştı lütfen yardımlarınızı bekliyorum...ikinci el temiz de olabilir...

2. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sizin bisikletten beklentiniz doğrultusunda bir bisiklete yönelmek en doğrusu.500tl ye alacağınız bisikleti zaman içinde ekipmanlarını değiştiririm, yükseltirim derseniz daha pahalıya gelebilir. Bisiklette fiyatın artmasının temel nedeni kadronun kalitesinin artması ki bu da sizin daha çok verim almanızı sağlayacaktır.Bence öncelikle nasıl bir bisiklet istediğinize karar vermelisiniz.

3. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Sizinle hemen hemen aynı durumdaydım. Okudukça, baktıkça kafam karışıyordu. Yol mu, mtb mi ona bile kara veremiyordum. Bugün günlük turlarımı yapacağım yerleri şöyle bir dolaştım baktım ki ne asfalt ne arazi. Gittim corratec x trail motion aldım.
    Diyeceğim şudur ki kafanızda bir kaç model belirledikten sonra gidip görerek içinize en çok sineni, bütçenize en uyanını alın. Araştırdıkça, bekledikçe işin içinde çıkılamıyor. Özellikle peşin ödeme şansınız olursa sağlam indirim yaptırabiliyorsunuz. Kolay gelsin.

4. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ödeme peşin düşünüyorum peşinde tahminen yüzde kaç indirim yapıyorlar acaba? bir de dediğiniz modeli bulamadım corratec x trial motion? x vert motion diye bir model var o mu sizin bahsettiğiniz?
    giant rock hakkında biraz daha spesifik bilgi verebilecek olan yok mu acaba? bu bisikleti 450 lira civarı peşinle alabilirsem alıyım mı? yoksabütçeni artır başka modellere bak mı dersiniz?

5. Murat Anahtar

Murat Anahtar Yeni Üye

Seviye:
    Pardon x vert motion olacaktı. Benden duymuş olmayın ama :) % 10'un baya üstünde oluyor. Satıcıya söz verdiğimden rakam belirtemiyorum kusura bakmayın.

6. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Peki teşekkürler :)
    giant rock hakkında bilgisi olanlar yorumlarınızı bekliyorum, ve diğer alternatifleri için de tabiki:) şimdiden herkse teşekkürler, cumartesi günü kesin alıyorum o zamana kdr netleştirmem lazım

7. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar halen giant rock hakkındaki değerli yorumlarınızı ve başka alternatfiler için yine değerli tavsiyelerinizi beklemekteyim...

8. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Giat Rock un fiyatı nedir bilmiyorum ama 500-600tl arası ise Kron veya Sedona aabilirsin daha hafif ve biraz daha iyi komponentlere sahip.Aşağıda özelkkilerini bulabilirsin Sedonayı bulamadım ama Kron ile yakındır birbirine sanırım.

MODEL ROCK
    SIZES 14", 17", 19", 21", 23"
    FRAME ALUXX aluminium
    FORK Suntour M-2000 63mm travel
    SHOCK N/A
    HANDLEBAR Steel riser
    STEM Steel quill type
    SEAT POST Steel
    SADDLE GIANT
    PEDALS Steel with resin body
    SHIFTERS Shimano EZ Fire 50 21 speed
    FRONT MECH Shimano C051
    REAR MECH Shimano TX 31
    BRAKES ProMax Linear pull
    BRAKE LEVER Shimano
    CASSETTE Shimano TZ07 14-28 freewheel
    CHAIN KMC Z51
    CRANKS Suntour 28/38/48
    BOTTOM BRACKET Cartridge
    RIMS Aluminium 26"
    HUBS Joytech
    SPOKES Steel
    TYRES Kenda 26x1.95''

2009 Kron xc500

Kadro :Alu 7005 Double-Butted
    Boyun :Kalloy
    Maşa :Zoom
    Pedal :VP 992
    Boğaz Yatağı :VP A41
    Sele Borusu :Kalloy
    Arka Vites :Shimano RD-TX31
    Sele :VADER
    Ön Vites :Shimano FD-M190
    Ön Hazne :Bitex Taiwan
    Vites Kolları :Shimano ST-EF60
    Arka Hazne :Bitex Taiwan
    Fren Kolları :Shimano ST-EF60
    Zincir :KMC Z51
    Frenler :Shimano BR-M422
    Kaset :Shimano MF-TZ21
    Ayna Dişli :Shimano FC-M151
    Jant Teli :HTI
    Orta Mil :Shimano BB-UN26
    Jant :Remerx
    Gidon :Kalloy
    Lastikler :CST

Size :14,5-16-17,5-19,5
    Renkler :Siyah
    Beyaz
    Mavi

9. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ömer Faruk Bey, cevabınız için teşekkürler, giant rock ı sanırım 430-450 liraya falan alıcam peşin parayla, ayrıca giant marka olarak biraz daha sağlam bir marka gibi görünüyor, kadrosu sedona ve kron a göre daha iyi değil midir? rock hakkında fazla yorum bulamadım ama yabancı sitelerden birinde çok iyi yorumları vardı fiyat performans olarak en çok satılan bisiklet olduğunu ve kendinden pahalı bisikletrdeki rahatlığın çok kötüsünü sunmadığını falan belirtiyorlardı. Fakat dediğim gibi bütçem çok daha yukarılara çıkabilir benim sadece istediğim fiyat performans bir bisiklet olsun, mesela 430 liraya alabileceğim bir giant rock gerçekten iyi fiyat mıdır veya 1000-2000 liraya çok daha rahat edebileceğim bir bisiklete mi sahip olurum? yani aradaki fiyat farkına gerçekten değer mi?

10. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    giant rock üzerindeki komponentler en alt seviyedir.21 vites sistemidir(7 li ruble)

bisiklet binmeyi sıklaştırıp turları uzattıkça bu bisiklet size yetmeyecek ve komponentlerde iyileştirmeye gideceksiniz.çünkü bunu herkes yapar.bisikleti alırken daha yüksek komponentli almak daha ucuza gelir.o yüzden bence ciddi ciddi binecekseniz bütçeyi biraz yukarda tutarak daha iyi bir bisiklet alın.

11. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ne tavsiye edersiniz peki?

12. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yüzde 70-80 asfalt şehir yollarını kullanacağınızı söylüyorsanız Şehir/Tur bisikletlerinden Trek veya Scott marka öneririm.Ben de önce dağ bisikleti almayı düşünüyordum ama vazgeçtim.Sağolsun forumdaki arkadaşların önerileri çok faydalı oldu. Yanlış bir seçim yapmamı engellediler ve sonunda Trek 7.3 FX almaya karar verdim.

13. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet trek 7.3 bnimde çok hoşuma gidiyo ama ön süspansiyon olmaması bir eksi benim için o yüzden şuan corratec cross countrt veya daha düşük cross serisi bisikletleri ön planda bende belki yarın onlardan irini alıcam

14. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bugün bütün gün baya bir dikkan gezdim ama alamadım bisiklet, çünkü çok kafam çorba gibi oldu, sağlosun bütün satıcılar çok ilgiliydi ve doğal olarak hepsi kendi markalarını methettikleri için her gittiğimi dükkanda başka bir model aklıma takıldı. Sonuç olarak şu modellerden birini alıcam:
    Trek 4300 V 2010 model (yanında ünce yol lastiğiyle birlikte alıcam)
    Trek 7300 2010 model
    Marin Kentfield Fs
    Bianchi Nero
    Corratec X vert Cross Base

Bu modellerden Trek haricindekiler 28" jant, daha çok asfaltta kullanacağım için, fakat arada araziye çıktığım zaman da trek daha avantajlı...ayrıca trek 4300 ün 2010 modelinde lastiğin eski modellere göre biraz daha büyüdüğünü söyledi satıcı 28 jant gibi olmaz tabi ama 26 janta göre avantajlıymış. Siz olsaydınız bu 5 modelden hangisini alırdınız acaba?

15. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bakmış olduğunuz markalar iyi markalar.benim modeller hakkında fikrim yok.Şu an Trek sayfasına bir göz attım. 7300 ün üzerindeki ekipmanlar üst seviye değil birde amortisorlü bir maşa var genelde şehir bisikletlrinde sabit maşa tercih ediyor kullanan arkadaşlar, bu kategoride gördüğüm kadari ile trek fx7.3 tercih edilen bir model. Ön amortisörlü bir bisiklet istiyorsanız mtb alıp slick lastil ile de kullanabilirsiniz. böylece şehir içinde de rahat gidip istediğiniz zaman lastikleri değiştirip ormana, dağa, bayıra çıkabilirsiniz. Benim öncelikle tercihim bu yönde olurdu.
    Giant rock modeli Giant ın giriş seviyesi bir modeli eğer yalnızca bir heves değil uzun süre bisiklete binecekseniz zaman içinde sizin ihtiyaçlarınızı karşılamamaya başlıyacaktir.O sebep ile önermem. iyidir - kötüdür mevzusu değil.
    orta seviyede bir dağ bisiketi için önerim Scott aspect45 yada Giant terrago2 - 3 olur 700eur civarında bu iki bisiklet Dağ bisiketi için de hidrolik disc fren ve 27vites olmasını kesinlikle öneririm, faydasını ve +farkını gördüm.
    Tabi ki siz bisikete bineceğiniz için önemli olan sizin beğendiğiniz görüntü ve kullanım olarak içinize sinen bir model olmalı gerçekten bisikete karar vermek zor bir iş ve içine girdikçe sürekli çıta yükseliyor.

Scott aspect

Kadro : Aspect Hydroformed Alloy 6061 Performance geometry Integrated headtube
    Maşa : Suntour XCR with Lockout 100mm travel
    Arka Vites : Shimano Deore RD-M531
    Ön Vites : Shimano Aluts FD-M310 / 31.8mm
    Vites Kolları : Shimano SL-M360 R-fire plus
    Fren Kolları : Shimano BL-M486
    Fren : Shimano BR-M486 Hydr. Disc
    Zincir : KMC Z-72
    Ayna Kol : Shimano FC-M361, black 42x32x22 T
    Orta Mil : Shimano BB-UN 26 Cartridge Type
    Pedal : Xerama SP-910-S
    Jantlar : Rigida ZAC 19 SL D-Wall, CNC black
    Lastikler : Scott OZON 26 x 2.0 27TPI
    Furş : Ritchey Logic OE integ.
    Arka Hazne : Shimano FH-RM65-CL
    Ön Hazne : Formula CL-51-ACT
    Gidon : Scott Aspect 620mm, black, 20mm rise 8°
    Gidon Boğazı : Scott Comp JD-ST33 AS
    Sele : SCT-10 SL Aspect 09
    Sele borusu : Scott SCP-252 26.8mm
    Ağırlık : 13.90 kg
    Dişli : Shimano CS-HG30-8l 11-32T
    Jant Telleri : 14 G, stainless

Giant Terrago2
    GRÖSSE S=17", M=19", L=21", XL=23"
    RAHMEN Giant AluxX Aluminium, FluidformTM
    GABEL Rock Shox Dart 2 100mm remote Pop-LocTM
    DÄMPFER ohne
    SCHALTHEBEL Shimano Deore 27 Gang
    UMWERFER Shimano Deore
    SCHALTWERK Shimano Deore SLX shadow
    BREMSEN Giant Root hydraulische Scheibenbremse, 160mm Bremsscheibendurchmesser
    BREMSHEBEL Giant Root
    KASSETTE Shimano HG50 11-34
    KETTE Shimano HG73
    KURBEL Shimano M443 44/32/22
    INNENLAGER Shimano UN26
    FELGEN Aluminium Hohlkammer
    NABEN Shimano M475 Disc
    SPEICHEN Black stainless steel
    REIFEN VR: Kenda Nevegal 2.1” Stick-E HR: Kenda Nevegal 2.1” Dual Thread
    LENKER Giant A3 Aluminium
    VORBAU Giant A3 Aluminium ahead
    SATTELSTÜTZE Giant A3 Aluminium
    SATTEL Giant MTB Performance
    PEDALE Wellgo platform
    BESONDERHEITEN FluidformTM
    GEWICHT O. PEDALE 13,7 kg

16. VOLKAN ÇELİK

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    merhabalar, önerileriniz için çok teşekkürler gerçekten belirtmiş olduğunuz iki bisiklette baya güzel görünüyor. Fakat ben pazar günü bisikletimi aldım ve şuan çok memnunum, trek4300 aldım 2010 model, dediğiniz gibi bir çift ince lastik aldım henüz takmadım ama bisikletten genel anlamda çok memnunum, benim giriş seviyesi olmasına rağmen böyleyse, çok daha üst modeller nasıldır düşünemiyorum :)

17. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Hayırlı olsun kazasız belasız kulanamanzı dilerim.Resimlerinide bekliyoruz:)