Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant mı Ghost mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında umut durna tarafından paylaşıldı.

1. umut durna

umut durna Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    selam;
    Giant roam 1
    Ghost cross 1300
    Bu iki bisiklet arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi. ikiside 1330 tl civarında.
    Bu fiyatlarda sizin önerebileceğiniz başka marka model varmı.

2. umut durna

umut durna Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  3. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ghost'n dişli oranları yol bisikletine daha yakın galiba, ayrıca V fren var ve lastik kaliteli 700x35 olması lazım, ben Ghost'u tercih ederim.

4. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben Ghost cross 1300 modelini kullanıyorum. şimdiye kadar hiçbir şekilde beni pişman etmedi. Her açıdan güzel bir bisiklet yapmışlar. Dilerseniz ilerde geliştirmeye de açık. Kadro açıları ve duruşu karbon 29er bisikletlerin açıları gibi. Dikkat çekici güzellikte. Ancak Giant Roam 1'de çok hoş gibi. iyi bir eleme yapmışsınız ikisini de alsanız pişman olacağınızı sanmam. Sanırım Giant disk fren kullanmıştı. Bu da sizin kullanım amacınıza göre karar vermeniz gereken bir durum. Örneğin ben özellikle v-fren tercih ettim. Hem bakımı kolay olsun hem de bisikletin ağırlığını artırmasın diye.

5. umut durna

umut durna Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    benim oturduğum yer yokuş olan biyer yokuş aşağı giderken v fren nasıl iş yapar. fren performansından memnunmusunuz. doğru disk fren ağırlık yapıyor ama ben yokuş aşağı inerken daha emniyetli bi şekilde ineceksem 1 kilonun pek önemi kalmıyor. derseniz v frende işini görür gerek yok yok o kadar ağırlığa ona göre değerlendiririm. yorumlarınız içinde teşekkürler.

6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    V fren konusunda sıkıntı olmaz, baradine 3 renk pabuç almanızı tavsiye ederim. V frenle bayır aşağı 85km/h la yavaşladığımı biliyorum sıkıntı olmuyor, hidrolik disk in bakımı arızası ağırlığı vs çok extrem yapılmıyıcaksa deymez, diğer bi getiriside komfor tabi daha az güç harcıyarak duruyosun ancak ben yinede v frenden yanayım yeterki baradine pabuçla desteklensin ondan sonra arkana bakma kuru ortamda.

Bu arada giant ve ghost ta iyi markalardır, giant ın kadro kalitesi bir nebze daha iyidir diye düşünüyorum nede olsa specialized ve trek gibi markalar onun fabrikasında üretim yaptırıyolar. Tabi ghost ta pişmanlık yaratmaz, alman markasıdır ;).

7. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok dik yokuşsa Mustafa arkadaşımızın da dediği gibi 3renk abs pabuç kullanabilirsin. Ben o olmadan da fren performansından çok memnunum.

8. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    bence gorunum olarak hangisi hosunuza gittiyse onu alin. fren mis, donanim mis cok fazla sikinti olacagini sanmiyorum. tek sorun burda disk fren bakimi.