Giant Kullanıcıları Kulübü

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@ibrahim_cu escape 0 sanırım. Türkiyeye geldiğini bilmiyordum. Güzel makine, escape 2 kullanıcısıyım. Bende gidonu kestirip boğazı ters çevirdim üstüne de 25 lik durano plus takınca cidden performanslı oluyor escape serileri.

Scudo

ibrahim_cu

Üye
Tepki
46
İsim
ibrahim
Bisiklet
Giant
@Genç89 benim bisikletimin detayları aşağıda, geçen yıl almıştım, bu yıl disc fren yok zannederim aynı modelde

(link)

• Beğen
Tepkiler: otb ve Rocketman

Cihangir.

Aktif Üye
Tepki
97
İsim
Cihangir
Bisiklet
Giant
@Genç89

Gidonu kestirip boğazı ters çevirmek?? Fotoğraf atabilir misiniz

• Beğen
Tepkiler: Genç89

G0kay

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Canyon
Merhaba,

2016 Giant Escape 2 kullanıcısıyım.

Bisikleti artık spor amaçlı tempolu kullanmak istediğim için aklımda olan bisiklet budur : (link)

Kafamdaki tek soru işareti Tcr'ın kadro yapısı gereği , rahat edip edemeyeceğim.

Sanırım şehir bisikletinden, yol bisikletine geçen herkes ilk başlarda alışma sürecini geçiriyordur.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@G0kay alışma süreci biraz sancılı oluyor. TCR yapı olarak agresif bir kadro, bunun da etkisiyle alışma sürecinde bel- boyun ağrıları yaşamanız mümkün. Ama sonucuna değer, çok keyifli.

Cihangir.

Aktif Üye
Tepki
97
İsim
Cihangir
Bisiklet
Giant
Bugün yeni bisikletimi ilk bakım için Giant İstanbul a götürdüm sağolsunlar başka yerden aldığım halde gerekli ilgiyi gösterip hemen bakım yaptılar genelde bisikletçiler kendisinden alınmayan bisikletlere pek dokunmak istemiyorlar.

Bu arada bisikletler süper hele bir alt katları var yol bisikletlerine ayırmışlar of of of

Tepki
481
İsim
Onur
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Giant d fuse sele borusu bulunabilir mi?

DSC_1400.JPG DSC_1400.JPG Güzel bir gün giant toughroad slr1 ile keyifli sürüş

Tepki
0
İsim
Serhat dadakoğlu
Bisiklet
Giant
merhabalar. giant roam 2 disc kullanıcısıym. bisikleti yaklaşık 1 ay önce aldım. 2-3 güne bir lastik patlıyor. geçen gün içine koruyucu bant çektirmeme rağmen dün akşam yine patladı. kafayı yiyeceğim artık. schwalbe marathon plus alayım diyorum. Daha iyi bir öönerisi olan var mı?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serhat dadakoglu Kilo ve basınç faktörlerini dikkate aldınız mı? Evinizde PSi, Basınç gösteren ayaklı pompa var mı? bunlar var ise lastik üzerinde gösterilen değerden 10 psi daha düşük basın. Dış ve iç lastiği değiştirin. Schwalbe Marathon lastik seti ya da Continental 4 Season lastikleri tercih edebilirsiniz.

Tepki
0
İsim
Serhat dadakoğlu
Bisiklet
Giant
@Groims cevap için teşekkür ederim valla ben 115 kiloyum onun da etkisi var sanırım :) ama bence sorun dış lastikte. Bugün yine patladı. O yüzden gidip maraton plus alacağım.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serhat dadakoglu 111 Kilo ile başladım. Şuan 100 kg'ım. Yol bisikletim var. 100-110 psi basıyorum. Dış lastik, Continental (link) , iç lastik Conti ve markasız 700 km yol yaptım.

Lastiği söktükten sonra el ile Jantın içini de kontrol etmenizi tavsiye ederim. Schwalbe sizi dış güçlere karşı korur belki ama iç basınca dikkat etmek gerek.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
Tepki
0
İsim
Serhat dadakoğlu
Bisiklet
Giant
@Groims marathon plus almayı düşünüyroum ama bu daha iyiyse olabilkir. hangisini tercih edeyim?

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@mehmetsunu Orta göbek rijitliği bakımında ilk 3 te, tepe modeli olan Advanced SL den biraz düşük. Dünyanın en iyi alüminyum yol/yarış bisikleti olduğu iddiasında benim için.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serhat dadakoglu Schwalbe de iyidir Continental de hangisi daha uygun ve ulaşılabilirse onu tercih edebilirsiniz. Ama mutlaka Jantın iç kısmını elinizle bir kontrol edin arada bir şey var mı yok mu vs. Bir de göstergeli büyük bir pompa alın ve Lastik üzerinde yazan değerlerden 10-15 psi az basın. Size ekran görüntüsü atıyorum.

upload_2017-6-7_14-51-39.png

İngilizce biliyorsanız. (link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cyclist999

(link)

Bu test 2012 yılına ait sanırım. Çıkan veriler giant modelleri adına fevkalade. Ama üfürüyorda olabilirler sanırım. Böyle uluslararası şirketlerin arada çakallıklarıda olmuyor değil. En son örneği vw grubu.