Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giant Kadrolar İmitasyon mu?

Konu, 'Giant' kısmında Uğur Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    HaliliOzturk bunu beğendi.
  2. tito

tito Aktif Üye

Seviye:

merhaba uğur,

ilk başta olamayacağını düşünmeme rağmen, satıştaki kadroları senin de konrol etmiş olabileceğin http://www.giant-bicycles.com/us/035.000.000/035.000.000.asp?model=11283 adresindeki ile karşılaştırınca, aynı şüpheye ben de kapıldım. belki karşılaştırma için yanlış bir yoldur ama 2006 xtc (ve daha önceki yılların modellerinde) kadro üzerinde koskoca giant yazısına rastlayamamak, şüphemi kendimce doğruluyor.

fiyat, ilk başta taklit olabileceği izlenimini uyandırırken bu ve benzeri bir çok mal için, bunun çoğu zaman böyle olmadığını görüyorum ebay'de.
    zira, satıcı malının ne olduğunu bildikten sonra 0.01 dolardan açılış koyup, bazen de abartıp 1 günlük artırma bile düzenleyebiliyor. (biliyor ki, bu malı kimse, kimseye bedavaya bırakmaz ve mal piyasa değerini bulur.)
    senin yolladığın örnekte olduğu gibi, satıcı bir de 'reserve' fiyat da koymamışsa kuşkum daha da artıyor.

ama bu çin'li arkadaş üzerine üstlük, tutmuş bir de 'dutch' artırma yapıyor. vay ki vay! hey ki hey!

satıcının feedback'inden neler sattığını incelemek istediğimde daha önce kadro sattığına rastlamadım. yukarıda da yazdım, zaten sattığı 'bulk' malları da 'dutch' artırma yoluyla satıyor, oradan kazanıyor desem... o da olmuyor.

10 aralık 2005 tarihinde sorulmuş:
    soru: selam genç! bu kadroyu türkiye'ye yollamak kaça patlar? bana bunun [kadro + posta/taşıma (shipping/handling) + ulaştırma (delivery)] tam maliyetini söyleyebilir misin? sağol. mealindeki sorunun yanıtı,
    yanıt: bir parçanın türkiye'ye yollanması aps: 72 usd, kadro: 285 usd, toplam 357 usd. (haklı olarak) ulaştırma' ile neyi kastettin? (diye soruyor, zira s/h zaten delivery gibi bir şey oluyor.) vergiyi mi? genellikle böyle küçük paketler vergi sorunu çıkarmaz.

dese de, böyle bir şey olmayacaktır. ben geçenlerde bir kadro aldım ve yılbaşı dolayısıyla biraz rahatlatıyorum kendimi. hani, gelen kutunun üzerine, kargo şirketinin gerektirdiği 'içindeki malın tutarının deklare'si hikayesi var ya... 'yılbaşı hediyesidir', diye yazdırılmış bir koli, bu dönemde pek de önemsenmeyecek düşüncesindeyim. kaldı ki kutu 90x75x15 (santimetre) boyutlarında ve 4 kg ağırlığındaymış, diye yanıtladı sorumu, satıcı. böyle büyük görünümlü bir koli, elbette ki ptt gümrüğüne gidecek ve hafif de olsa bir vergi işi çıkaracaktır alıcıya.

sadede geleyim bunca baş ağrıtmamdan sonra, mal bana da taklit gibi geldi. kaldı ki taklit, ama alacaksın, vergi işleri için adama ayrıntılı ve anlayabileceği bir şekilde faturayı nasıl istediğini anlat. olur da koli gümrüğe gelir, sen de başındayken açtırılıp içinden de gerçek fiyatı çıkarsa faturasıyla... o zaman gümrük komisyoncusu da girebilir sahneye...

specialagent bunu beğendi.
  3. ihsan

ihsan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Kadro sahte. Son zamanlarda cikan diger sahte ürünler: Chris King catal yataklari, Specialized S-Works kadrolar.

Cüneyt

Admin ve specialagent bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    İhsan ve/veya Cüneyt, nasıl bu kadar emin söyleyebiliyorsun. Tabi ki mümkün bu kadronun taklit olması ama bizim bilmediğimiz böyle pıt diye anlaşılan bi nokta mı var? =))

5. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba;
    Yukarıda bahsi geçen soruyu ben sordum Çinli satıcıya. Mtb tr forumunda da aynı başlık altında açtım bu konuyu ve buradakiyle paralel bilgi ve yorumlar çıktı ortaya. İyiki şüphelenmişim. Herkese teşekkürler. :in:

6. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar aman dikkat..
    Ebay'de sorun yaşayan, binlerce dolarını kaptıran çok arkadaşım var.. Haberiniz ola..

7. tito

tito Aktif Üye

Seviye:
    yeniden merhaba.

okumuşsunuzdur, 13 aralık tarihli mtbtr forum'da (http://www.mtbtr.com/haber/haber.asp?kayitno=683) cüneyt kazokoğlu, önceki yazı için bir düzeltme yazısı yayınlamış:

"haberimizin dünkü [12 aralik] hâlinde MTBTR Forum'da gecen bazı Giant kadroların sahte olabileceğini belirtmiştik. Giant Türkiye'den bu kadroların Asya pazarı için üretildiklerini öğrendik."